Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Aktualizacje statusów


Zdjęcie

Arthass

Everything horrible that human beeings have done was done by human beeings. And You are one of them. ~ Jung (vide Encounter with the Shadow)
Zablokowany status 22 cze 2020 21:08
 • MiK - zdjęcie
  MiK
  Nie każdy archetyp tyczy się każdego człowieka. Wymigujesz się pseudointelektualną gadką.
  23 cze 2020 19:50
 • Arthass - zdjęcie
  Arthass
  @MiK Adam i Ewa to archetypy pierwszych ludzi. Stanowili esencję pierwotnych cech charakteryzujących mężczyznę i kobietę. Kain i Abel to rozwinięcie tej historii o naturze człowieka. Kain i Abel opowiada znów, że możesz wybrać drogę do dążenia w kierunku posiadanego potencjału stania się ideałem (Abel) lub odmówić składania właściwych ofiar (wyrzeczeń), stać się zgorzkniałym człowiekiem narzekającym na swój los, który oskarża o swoją sytuację wszystkich dookoła, nawet Boga, a w ostateczności...
  24 cze 2020 14:37
 • Arthass - zdjęcie
  Arthass
  zabić swój ideał (Abel). To uniwersalna opowieść o człowieku, powtarzająca się od początków ludzkości w życiu każdego człowieka. Rozglądnij się dookoła, a bez problemu zobaczysz zazdrosnych Kainów gotowych wymordować każdego Abla, który odniósł sukces swoją pracą (wyrzeczeniami = składaniem właściwych ofiar w życiu).
  24 cze 2020 14:38