Skocz do zawartości

Mikroprzycięcia Wiedźmin 3


Recommended Posts

Witam. Mam problem z grą wiedźmin 3, podczas wjazdu do jakiejkolwiek wioski, fps drastycznie spadaja z 60+ do 35-40

Testowałem różne ustawienia, nawet w 1080p i z wyłączonym hairworks sytuacja wygląda podobnie

CPU : i5 [email protected]

GPU : GTX 1080

PSU : SilentiumPC veroL1 600w

dodam tylko, ze podczas tych przycięć użycie gpu spada do 10-20%, nie przegrzewa sie ani cpu ani gpu, bo temperatury nie przekraczaja 65*C 

Gra oryginalna, zaaktualizowana, sprawdzalem tez parę wersji sterowników, ale nic to nie daje.

Jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

Na STEAM jest to możliwe, na ORIGIN  najwyżej możesz odinstalować program klient z grami, i zainstalować od nowa program i gry na nowej lokacji, choć EA rekomenduje by ORIGIN instalować na dysku systemowym.

W  ustawianiach programu możesz zmienić folder pobierania, może dodali opcję instalowania gier na innej lokacji niż domyślna?

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że masz 8GB pamięci ram - tutaj może być problem. 

 

 

 

Szczególnie będzie to widoczne w mieście - tak jak u Ciebie gdzie jest dużo tekstur do załadowania. 

 

Ściągnij sobie z ciekawości MSI + riva, i obadaj sprawę:

 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1VFKB_enPL622PL623&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=msi+afterburner+%2B+rivatuner&*

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Pracują w dualu, DDR4 3200mhz. Nie wiem, zaczyna mnie to na tyle irytować, ze chyba sobie dam spokoj. Ogolnie trafiłem karte z piszczacymi cewkami, to w trakcie tych przycięć juz nie słychać tego pisku. Czyli jak mowilem uzycie gpu spada

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam/podobny problem. Kilka razy stawiałem system, różne stery i nic. Novigrad a nawet jakieś wioski i już pojawiały się przycięcia. W lokacjach typowo graficznych nie było tego problemu. Wszystkie benchmarki ok. Nie potrafiłem wyeliminować tego problemu na win7x64 a na 10 problem rozwiązał się sam. Teraz nareszcie czuję radość z gry. Widać, że u mnie był to problem typowo softowy ale co go powodowało nie mam pojęcia a całkiem zielony w komputerach to nie jestem. Jak u Ciebie wygląda sprawa w benchmarkach?

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...