Skocz do zawartości

Pomoc przy ocenie zestawów


Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu nowego pieca w związku z czym skleciłem sobie 3 różne zestawy.

 

https://www.morele.net/inventory/info/WlPuEx/

https://www.morele.net/inventory/info/xHcvuy/

https://www.morele.net/inventory/info/73KAhH/

 

Co o nich sądzicie? Co byście poprawili i który wybrali?

Link to post
Share on other sites

Zestaw nr 1 - płyta za ponad 500zł pod stock CPU i GTX 1080 w RG1, nieźle

Zestaw nr 2 - Spartan Pro pd OC 7700K , GPU egzotyk w tej cenie zdecydowanie lepiej wypada Palit Jtstream.

Zestaw nr 3 - to jest nieźle, ale nadal do poprawy.

 

Na start http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Link to post
Share on other sites

Poczekałbym na Ryzena :)

A ja nie bo ceny z podatkiem od nowości bd wysokie a 1700 cena/wydajność mnie nie przekonuje i do tego ta wielordzeniowość... :P

Zestaw nr 1 - płyta za ponad 500zł pod stock CPU i GTX 1080 w RG1, nieźle

Zestaw nr 2 - Spartan Pro pd OC 7700K , GPU egzotyk w tej cenie zdecydowanie lepiej wypada Palit Jtstream.

Zestaw nr 3 - to jest nieźle, ale nadal do poprawy.

 

Nr 1- Zależało mi na realteku 1220, jaką obudowę z 2x3.0 byś pod to polecał?

Nr 2- Nie będę podkręcał, procesory k łatwiej odsprzedać a jak zachcę sobie podkręcić to zakupię chłodzenie wodne.

Nr 3-Zapewne chodzi o gpu? Kwestia ceny. 

Link to post
Share on other sites

A ja nie bo ceny z podatkiem od nowości bd wysokie a 1700 cena/wydajność mnie nie przekonuje i do tego ta wielordzeniowość... :P

Nr 1- Zależało mi na realteku 1220, jaką obudowę z 2x3.0 byś pod to polecał?

Nr 2- Nie będę podkręcał, procesory k łatwiej odsprzedać a jak zachcę sobie podkręcić to zakupię chłodzenie wodne.

Nr 3-Zapewne chodzi o gpu? Kwestia ceny. 

Ok fanboju kup sobie Intela i przepłać papa

Edytowane przez Bimbo
Link to post
Share on other sites

Ok fanboju kup sobie Intela i przepłać papa

Fanboy AMD. :D

Kibicuje AMD, ale puki nie ma rzetelnych testów nie ma co gadać. Bo może może być to samo co z FX-ami Kiler intel a FX-6xxx nie dorastał do pięt i5 a czasem go i3 przeganiało. 

Zależy kiedy autor planuje zakup bo jak blisko premiery AMD to może się wstrzymać. I nie ma co komu cisnąć że jest jakimś Fanboy.

Tą wypowiedzą pokazałeś że ty jesteś Fanboy AMD FOR EVER.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Łatwiej było by coś pisać i oceniać gdybyśmy znali dokładne zastosowanie tych sprzętów oraz to, co będzie do nich podłączone.  Z

Zastosowanie do gier i muzyki na tyle na ile pozwala zintegrowany układ dźwiękowy. Monitor fhd/144hz być może będę zmieniał w przyszłości na 2k.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będę podkręcał, procesory k łatwiej odsprzedać a jak zachcę sobie podkręcić to zakupię chłodzenie wodne.

Do OC nie potrzebujesz żadnego AIO, wystarczy wydajny cooler.

 

 1 x Intel Core i5-7600K /3.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x AsRock Z270 Gaming K4 /intel Z270, LGA1151/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Red1 x Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black (b/z)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)

5311zł
 
Płyta z mocniejszą sekcją
Wydajniejszy cooler pod OC
Szybszy RAM
GPU z cichym i wydajnym chłodzeniem oraz Backplate
SSD 240GB pod os/soft i gry
Lepiej wykonana obudowa z cichszymi wentylami i sensownym ofiltrowaniem
PSU na lepszych kondensatorach, zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
 
Znalazł się tu SSD bo nic nie wspomniałeś o dyskach.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...