Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Ostatnio znajomy postanowił zainstalować monitoring w domku jednorodzinnym (szeregowym), powiedzmy, że w centrum miasta (z racji bliskiej odległości innych bloków). Może to być informacja kluczowa, choć nie sądzę...

 

Do  Liveboxa skonfigurował 4 kamery (3 wewnętrzne* oraz 1 zewnętrzną**).

Oprócz Liveboxa są jeszcze dwa repeatery, z czego jeden roznosi Wifi na pozostałe urządzenia 2 kondygnacje wyżej, zaś drugi służy do wzmocnienia kamery zewnętrznej (jest odosobniony).

Znajomy ma również ten cały FunPack HD, czyli telewizję oraz telefon stacjonarny podłączony do Liveboxa.

 

Problem się zaczyna po włączeniu wszystkich 4 kamer - wtedy internet jest w stanie nieużywalności, jest tak powolny, że na wszystkich urządzeniach są problemy z łącznością (na laptopie np: w ogóle nie wczytuje stron WWW). Wszystkie razem nie mogą pracować, gdyż się rozłączają. Po prostu jak dla mnie sieć Wifi nie wyrabia z otrzymywaniem i wysyłaniem obrazu wideo z kamer. 

Jak się zostawi 2 włączone kamery, to internet chodzi bardzo ładnie.

 

Mój pomysł jest taki, żeby dokupić router i spiąć go kablem LAN do komputera, który przechwytuje obraz z kamer i go nagrywa na dysku. Obecnie to wszystko się dzieje przez Wifi, więc jest to obciążenie. 

Niestety nie będzie on mógł stać przy LB, więc nie będzie podłączony do sieci. Ale mniejsza o to, wewnętrzne kamery mogą pracować bez dostępu do internetu (tylko kamera Orllo do zalogowanie się panelu potrzebuje internetu, albo może nie - jednak nie potrafię tego uczynić, za każdym razem prosi o login i hasło do konta Orllo, a żeby się zalogować, to trzeba mieć neta).

 

Nie wiem tylko jaki router wybrać. Ma być on przeznaczony pod monitoring pod 3 kamery IP.

Patrzyłem na ASUSy, Netgeary i D-Linki, tylko nie wiem, na który się zdecydować.

 

Budżet to 200-300 zł.

 

* - http://ivel.pl/p6165,kamera-ip-sieciowa-lv-ip10ptz-1mpx-ir-8m.html

** - https://orllo.pl/obrotowa-kamera-ip-zewnetrzna-zoom.html

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kamery mają WiFi w standardzie n wiec nie ma co szaleć. Jakiś podstawowy model 300M wystarczy. Byleby był stabilny. Czy użycie dodatkowego urządzenia pomoże trudno określić, generalnie monitoring na wielu kamerach i WiFi to zle kungfu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...