Skocz do zawartości

Problem Z komputerem


Recommended Posts

Witam,

Mam Problem z komputerem coś się zepsuło jak włączę go mam czarny ekran wszystkie wentylatory działają wszystko się kreci a monitor nadal czarny nawet nie widać żeby się bios ładował . Wszystko dobrze podpite 5 razy składałem dziś go na nowo i wszystkie kabelki i wszystko dobrze Podpięte 
Sprowadzałem na innym Komputerze
-Karta Graficzna Działa
-Zasilacz chyba też bo wszystko się kreci na Innym Zasilaczu to samo czarny ekran wentylatory kręcą się 
-Ram myślę ze działa ale sprawdzę jutro rano
Podejrzewam ze Płyta głowa siadła Bo  Tylko Power działa i tylko Led Powera niestety reset i diody od dysków nie działają i jak wyjmie kości ramu nic nie pika resetowałem bios.
-Na Zintegrowanej karcie tez to samo czarny ekran 
Mam Pytanie Jak mogę sprawdzić jeszcze procesor ze działa bez innej płyty głównej  
 Pytam BO mam na procesor i  płytę jeszcze 3 miesiące gwarancji 
 
 
Mój komputer;
-I 5 4990k +Muren 2 4.6GHz
 -Asrock Z97 PRO4 Z97
-Pamięć Crucial Ballistix 8GB (4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V 
-Zasilacz ocz 700w Pro
-Radeon 280x
- Gladius X60
-500gb WDC (WD 500AAda-00S9B0) i 2TB (ST2000DM001) + SSD Jakiś nie pamiętam jaki Mx 200
 Proszę o rady bo mi się kończą pomysły i na necie już niema innych propozycji jak sprawdzić co jest nie tak z tym komputerem. 
Edytowane przez Iwon92
Link to post
Share on other sites

Wyjmij płytę główną i ją powąchaj, czy przypadkiem spalenizną nie pachnie. Zobacz również, czy nie widzisz jakichś niedoskonałości na płycie np. przypalenie, brązowe plamy podchodzące pod czarny. 

 

W 70% obstawiam, że płyta padła. Miałeś może jakieś skoki napięcia lub prądu zabrakło w czasie pracy na komputerze?

Link to post
Share on other sites

tabask021 Miał być 4690k

 

_CyberNorbi Sprawdzałem ram nie piszczy jak go niema tak samo jak niema procesora. Ram działa sprawdzałem nie mogę tylko sprawdzić płyty  i procesora bo nie mam jak wysalam najpierw płytę na serwis gwarancyjny. Wydaje mi się ze tez troszkę styki są krzywe ale morze to złudzie oka  

Co do namieć przy tej płycie nie ale kiedyś zdarzyło mi ze ze zasilacz nie dawał takiej mocy i poszedł na serwis dali nowy ale zasilacz po serwisie od 2012 roku jest 

Edytowane przez Iwon92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...