Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej! Zakupiłem komputer 4 lata temu, nie był to jakiś high-end, ale dosyć wydajny w dobrych pieniądzach. Składałem komputer z myślą, że dokupię do niego w niedługim czasie nową kartę graficzną, do czego jednak nie doszło. Przez brak czasu i inne zainteresowanie niż granie, przestałem być z nowinkami komputerowymi na bieżąco, dlatego chciałbym poradzić się Was, bardziej doświadczonych komputerowców, czy ów komputer przy pewnych modyfikacjach, nadawałby się jeszcze do przyjemnego grania w nowsze tytuły, ew. podłączenia pod wiekszy telewizor, nie chciałbym oglądać pokazu slajdów ;-). Zastanawiam się nad zakupem małego dysku SSD pod system no i oczywiście karty graficznej. Co do budżetu, nie wiem, chciałbym nie wydać zbyt wiele, a jednak żeby różnica była odczuwalna. Co według Was mógłbym w nim wymienić i czy jest sens kupować używaną karte graficzną, czy lepiej mieć nową z gorszymi bebechami?

 

Poniżej załączam peryferia mojego pc, czekam na Wasze sugestie i za wszystkie serdecznie dziękuję!

 

Procesor INTEL CORE i5-2500K - 3.30 GHz BOX, s-1155 ( BX80623I52500K )

 

   

Pamięć DDR3 CORSAIR - 8 GB / 1866 (2x 4 GB), CL9, XMP, Vengeance ( CMZ8GX3M2A1866C9 )

 

   

Dysk SEAGATE 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST500DM002

 

   

Grafika PCIex ASUS HD 6850 1024 MB DDR5, 256 bit, HDMI, DVI - EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2

 

   

Nagrywarka ASUS DRW-24B3ST- 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna

 

   

Zasilacz COOLER MASTER GX 550W - 550W ( RS550-ACAAD3-EU 

 

   

Obudowa AEROCOOL PGS VS-4 - ATX, bez zasilacza, czarna ( AEROPGSVS-4 )

 

    Płyta główna ASUS P8Z68-V LX - ATX, Z68, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-1155

 

Link to post
Share on other sites

Monitor mam Philips 220CW9FB

Powiedzmy, że chciałbym pograć w Battlefield 1 na wyższych detalach niż obecnie, może w wiedźmina w ładniejszej oprawie.

CPU dziewiczy! Ale jak będzie trzeba i ktoś mi powie jak, to podkręcę :)

Jeżeli chciałbym na ssd sam system, to jest sens brać więcej niż 80 czy 160 gb?

Ciężko mi się określić ile chcę wydać, bo wiadomo, nie ma sensu wyskakiwać z nie wiadomo jakiej kasy np. na grafikę, jeżeli ram, czy procesor pozostałby bez zmian. Nie wiem jakie mam opcje, jeżeli sama wymiana dysku i grafiki, to czy w 800 się zamknę?

Powiedzmy, niech to będą dwie opcje, np 800 zł do 1200 

 

EDIT: Bo jeżeli wymagana kwota, żeby zreanimować ten komputer będzie za duża, to po prostu, rozważę zakup konsoli :)

Edytowane przez michal.miami
Link to post
Share on other sites

https://www.olx.pl/oferta/asus-geforce-gtx-950-CID99-IDiVA0t.html#6d0ffa19d5

 

Do tego iriidum Pro 240GB i zamykasz się praktycznie w 800zł.

Coś trochę mocniejszego, z nowych kart https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/ wydajność porównywalna z GTX 960.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...