Skocz do zawartości

DAC/AMP czy karta dźwiękowa USB (90% gry)


Recommended Posts

Szanowni Forumowicze,

 

przez wakacje udało się odłożyć parę grosza, więc przyszedł czas na małe zakupy. Zacznę może od przedstawienia swojej obecnej konfiguracji:

 

Laptop: Lenovo Y50-70

Słuchawki: Superlux HD681 EVO MKII (za niedługo będę je wymieniał na coś innego w przedziale cenowym do 400-500 zł.)

Zastosowanie: 90% gry (FPS typu CS, Battlefield, Call of Duty) w tym 99% wyłącznie na słuchawkach (w ciągu roku korzystałem z głośników może ze 2 razy i to tylko wtedy gdy przyszedł znajomy)

Cel do osiągnięcia: poprawienie jakości dźwięku w grach (czystości, przestrzenności, jakości, szczegółowości) na obecnych słuchawkach i tych, które w przyszłości zakupię (na razie bez konkretnego modelu).

Kwota: 200-350 zł.

 

Zastanawiam się nad dwiema opcjami: DAC/AMP lub zewnętrzna karta dźwiękowa. Tak jak pisałem, jest to laptop typowo pod gry na słuchawkach, muzyki słucham z innych źródeł. W 110% zależy mi tylko na poprawie jakości w grach. Przez miesiąc analizowałem kilka opcji:

 

DAC/AMP:

- Fii0 E10k Olympus2

- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

 

Karta dźwiękowa USB:

- Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1

- ASUS XONAR U7

 

I teraz pytanie do Was, co wybralibyście na podstawie moich preferencji?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kam_kuch
Link to post
Share on other sites

Lepiej dopłać kwotę którą chcesz przeznaczyć do słuchawek, chyba że to co masz w laptopie naprawdę nie daje rady. W muzyce na pewno największą przewagę widać przy lepszych słuchawkach, nie wiem jak sprawa ma się w grach ze względu na liczne poszerzacze sceny. Może warto by poszukać w grach opcji lub modów polepszających scenę. W Battlefieldach są na przykład różne ustawienia dźwiękowe dzięki czemu można dużo łatwiej lokalizować wrogów.

Link to post
Share on other sites

WAŻNY INFO-EDIT

 

Co do wymiany słuchawek (Superlux HD681 EVO MKII), który mógłbym zrobić jeszcze dzisiaj bo są dostępne w sklepie 200 metrów od mojego domu i mam wystarczające zasoby w portfelu to

 

KINGSTON HyperX Cloud Core (269 zł.)

 

I tu nasuwa się teraz pytanie: czy warto wymieniać moje HD681 na te Cloudy. Czy różnica w grach będzie zauważalna na tyle, że nie będę żałował? (jednak to prawie 300 zł).

Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam FiiO E10K i muszę ci powiedzieć że jak na taką małą kostkę to daje rade. Kupiłem go też do laptopa(Lenovo Z50-70) i różnica w dźwięku była odczuwalna, a możliwość regulacji głośności fizycznym pokrętłem to coś bez czego już było by mi bardzo ciężko się obyć. Napędzam z niego 150 Ohm Superluxy HD330 (które są o niebo lepsze od HD681 EVO MKII które też mam). Wzmacniacz mam od ponad roku. Przez jakiś czas pokrętło głośności odrobinę trzeszczało przy zmianie głośności ale ostatnio się to uspokoiło. Szczerze mówiąc używam E10K cały czas z bass boostem bo bez niego dźwięk jest trochę bez życia jakby dół pasma był lekko obcięty. Z boostem basu jest trochę ponad normę ale już wolę w tą stronę. Myślę że jak bym miał teraz kupować to nie wiem czy nie skłonił bym się w stronę  SMSL M3 który ma podobne parametry ale jest trochę lepiej pomyślany i podepniesz do niego każde słuchawki bo ma gniazdo 6,3 mm.

Odnośnie HyperX Cloud to pamiętaj że to słuchawki zamknięte. Zmiana po przesiadce z pół-otwartych będzie spora. Z innych mogę ci polecić swoje HD-330 których używam wraz z padami od Beyerdynamic DT770 dzięki czemu komfort mam wzorowy a używam tak jak ty prawie wyłącznie słuchawek, a głośniczków (małych pyrkawek Logitecha za 15 euro) jak chce pościć na głos coś dla drugiej osoby. Jest też ich zamknięta wersja HD660 i wersja z mikrofonem HMD660 (z x na końcu wtyk mikrofonu XLR, bez wtyk 3,5mm).

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że nie warto się przesiadać z evo na cloudy jeśli w 90% czasu grasz. Różnicy dużej nie będzie, a przy cube black ta różnica jeszcze bardziej zmaleje, bo rozjaśni trochę evo, przez co bass nie zakrywa już środka.

Jeśli chcesz daca do gier to raczej bym się skłonił ku cube'owi ze względu na uniwersalność (w tym jest przedwzmacniacz słuchawkowy).

Co do słuchawek pod cube'a, to hd 330 powinny się ładnie zgrać. Przestrzeń powinna się powiększyć. W samych słuchawkach, bass już tak nie zalewa środka jak w evo. Dobrym wyborem do gier jest też isk hp580, które mają zdecydowanie lepszą scenę i większą przestrzeń.

 

Ja bym kupił na Twoim miejscu cube'a i spróbował z evo. To są dobre słuchawki i cube je na tyle skoryguje, że nie wiem czy jest sens kupowania droższych pod same gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
pod gry nie ma sensu kupować czegoś lepszego jak mam (HD681 EVO MKII)

wcale ze nie. Miałem przyjemność pogrania np. na Audio-Technica AD700X. Jedne z najlepszych słuchawek do grania do 1000k, a nawet i więcej.

 

EVO się sprawdzi bezproblemowo ale można coś lepszego dorwać.Kwestia pieniędzy i potrzeb.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

 

- pod gry nie ma sensu kupować czegoś lepszego jak mam (HD681 EVO MKII)

- najlepsza karta dźwiękowa / DAC/AMP do nich będzie Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

 

dobrze zrozumiałem?

W Twoim przypadku tak. Gdy kupisz cube'a i będziesz mieć pieniądze, możesz pomyśleć o lepszych słuchawkach.

Cube poprawia dźwięk evo i to dosyć mocno, także poczekaj, sprawdź, bo może jednak nie odczujesz potrzeby wymiany słuchawek :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...