Skocz do zawartości

Instalacja systemu windows od nowa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lukasz272015,

Recommended Posts

Witam.

Mam problem oraz prośbe,a więc mam od dłuższego czasu laptopa i już tak muli tnie się że nawet recover nie poskutkował więc chce zainstalowac system od nowa,problem w tym że nie działa mi dvd więc chce to zrobic przez pendrive(nie pisał bym tego tematu gdyby nie to że gdy weszłem w podobny temat to stwierdziłem że jestem kompletnie zielony,lecz pewny jestem że jeśli komuś będzie się chciało wytłumaczyc mi wszystko krok po kroku gdzie wejsc i co kliknąc to myśle że dam rade;D)i jeszcze tam jak zainstalowac ten system na pendrive?I czy wystarczy mi pendrive 1GB?

Link to post
Share on other sites

Do stworzenia pendrive z Windows potrzeba minimum 4GB pendrive.

Trzeba przygotować taki pendrive (poszukaj bo jest na forum) z ISO Windows. Jak to jest Windows 10 to możesz użyć Media Creation Tool do pobrania z Microsoft.

Później uruchamiamiasz komputer z tego pendrive i przeprowadzasz normalną instalacje jak z DVD.

 

Wysłane z mojego Note 3 przy użyciu Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz minimum 4gb pamięci ram to wersje x64 Home Premium lub Professional, jak mniej to instaluj x86, wersje z literą N są bez Windows Media Playera.

 

 

pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676540.iso

 

pl_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676944.iso

 

pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x86_dvd_u_676699.iso

 

Tylko musisz poczekać, bo coś baza siadła, trzeba czekać.

 

Jak masz swój klucz to musisz wybrać wersję taką jaką masz z kluczem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz minimum 4gb pamięci ram to wersje x64 Home Premium lub Professional, jak mniej to instaluj x86, wersje z literą N są bez Windows Media Playera.

 

 

pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676540.iso

 

pl_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676944.iso

 

pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x86_dvd_u_676699.iso

 

Tylko musisz poczekać, bo coś baza siadła, trzeba czekać.

 

Jak masz swój klucz to musisz wybrać wersję taką jaką masz z kluczem.

w sensie jak klucz mam i mam home premium to chodzi oto żeby wybrac home premium tak?

(Sory nie ktore pytania mogą byc smieszne ale wole byc pewny xD)

A i jeszcze pytanko bo ogólnie to jest kopia systemu wgrywanie od nowa więc po wszystkim będe miał takie coś ?

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/2367_przygotuj_sie_na_WINDOWS_7/f3.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

w sensie jak klucz mam i mam home premium to chodzi oto żeby wybrac home premium tak?

(Sory nie ktore pytania mogą byc smieszne ale wole byc pewny xD)

A i jeszcze pytanko bo ogólnie to jest kopia systemu wgrywanie od nowa więc po wszystkim będe miał takie coś ?

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/2367_przygotuj_sie_na_WINDOWS_7/f3.png

 

To system Windows 7 RC z licencją ważną niby rok, ale nie dam ci 100% gwarancji czy to prawda, jeśli tak, to już po licencji jak byś instalował na nowo, co do obrazów to czyste wersje 6.1.7601 więc nie mam pojęcia czy jeśli zainstalujesz wersje z Home Premium to klucz zadziała.

 

Skoro masz partycję recovery to zainstalował bym z niej i sprawdził czy system się aktywuje, jak nie to pobierz sobie obraz z tych co podałem i sprawdź z kluczem, nie zadziała to zostaje użycie aktywatora.

 

 

Sprawdź jeszcze ten link

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Edytowane przez lukasz272015
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to się stało jakoś tak nagle,nie wiem co jest grane.

 

Wpisz nazwę strony w gogle i powinno ruszyć.Nie chce tylko z tego linka co dałem...

 

Wiem już dlaczego :D Dałeś link ze spacją, przez co się jakoś dziwnie ten link złożył i przenosił na stronę basewin ze spacją na końcu :D.

Link poprawny: http://basewin.pl

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...