Skocz do zawartości

Zmiana 850Pro na 950Pro czy warto?Kompatybilność tip


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Posiadam w tym momencie 2x SSD Samsung 850 Pro 256GB w Raid0.

Myślę nad zakupem czegoś lepszego pod typu 950 Pro.

Jak myślicie warto?

Posiadam dość starą platformę na S1155.

I54460

Asus H97 Plus

8gb ddr3 1600 MHz.

Ewentualnie myślałem nad zakupem jeszcze jednego 850 Pro 256 GB i rozszerzenie Raid0.

W tym przypadku pozbył bym się tradycyjnego HDD WD Blue 1TB.

Proszę o poradę

Link to post
Share on other sites

Aby 850 Pro dogonił osiągami 950 musiałbyś kupić jeszcze dwie 850. 950 to dobry wybór, sporo wydajniejszy od twojej obecnej konfiguracji. Różnicę odczujesz sporą, ale musisz koniecznie kupić model 512gb, 256gb ma osiągi o połowę mniejsze.

Link to post
Share on other sites

Komputer do zastosowań codziennych- filmy, multimedia internet.

Zdecydowałem się na 850 PRO ponieważ ma wiele pozytywnych opinii, jest szybki itp.

Lubie jak komputer mi działa szybko i nie muszę za niczym czekać.

Chciałbym może dokupić jeszcze jednego SSD i pozbyć się tradycyjnego HDD, ponieważ danych nie mam na nim jakoś bardzo dużo a nie potrzebnie bierze prąd....

Nie stać mnie na zakup dysku za 1500 zł, więc myślałem co najwyżej o wersji 256GB, która jest o połowę tańsza.

Jednak najlepiej będzie chyba zakupić jeszcze jednego 850 PRO 256 GB.

Mam dość starą płytę główną więc pewnie będzie ona ograniczała wydajność 950 PRO.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiem ci szczerze,że przy takim zastosowaniu,nie odczujesz zauważalnej różnicy. Nie wiem czy i ile przechowujesz danych, ale ja na twoim miejscu nic bym nie zmieniał i zostawił ten HDD jako magazyn...Z tym prądem nie przesadzaj,a nawet jeśli ,to go odłącz i włącz jak będzie potrzebny.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam dość starą płytę główną więc pewnie będzie ona ograniczała wydajność 950 PRO.
no niestety ty masz płytę z M.2 10Gbps więc kupowanie do tego 950 pro jest mało trafionym pomysłem 
musiałbyś się ratować adapterem ( ok 100zł ), ale to twojke 2 złącze PCI to tylkko PCI-e 2.0 x4, czyli max 1600MB/s wyciągniesz 
Więc musiałbyś podpiąć adapter z dyskiem pod główne PCI-e, ale wtedy już karty grafiki nie podepniesz.  
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...