Skocz do zawartości

zestaw - programowanie / wirtualizacja


Recommended Posts

Witajcie!

Jak w temacie - szukam czegoś głównie do pisania w różnych językach, czasem liczenia różnych głupich rzeczy wymagających dużej mocy lub wirtualizacji - dlatego myślę że z pewnością docenię i7 z większą ilością rdzeni i 16GB RAMu, aczkolwiek mam dylemat który model. Gdzieś w dalszej kolejności byłyby gry(pokroju diablo 3), lub okazjonalne odpalenie blendera.


Ciche założenie to rozbudowa zestawu za dwa, trzy miesiące o kartę graficzną, która teraz nie jest mi szczególnie niezbędna - czyli zasilacz/MOBO współgrający z GTX 1080 - radeony raczej dyskwalifikuję ze względu na to że czasem lubię przeskoczyć na Linuxy a tam chyba Nvidia ma lepsze wsparcie i ostrzę pazurki na CUDA.
 

  • Zastosowanie komputera : programowanie/wirtualizacja/gry/grafika 3d
  • Maksymalna kwota : 3000 zł, ale chętnie usłyszę o ciekawych rozwiązaniach w granicach rozsądku ponad progiem ze względu że nieszczególnie mi się śpieszy.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najbliższy tydzień lub dłużej(por. wyżej)
  • Których części potrzebuję : buda, monitor mam
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeżeli w "cenie" będzie taka opcja to dlaczego nie - nie jest to dla mnie priorytet
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : BENQ PT-2411, czyli 24 cale 16:10 (1920x1200?)
  • Specjalne wymagania :
    • 16GB+ ramu,
    • brak dedykowanej karty graficznej na początek - będzie dokupiona później.
    • względna stabilność pod linuxami
    • wolałbym nie schodzić poniżej najnowszej generacji procesorów - mam dość nieprzyjemne wspomnienia z tym jak Intel lubi zapominać o obsłudze starszych modeli + VT-d/VT-x i AES-ni mi się przydadzą.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : co najwyżej dysk 1TB ze złączem SATA.
  • Własna propozycja zestawu : brak, ewentualnie lekka sympatia na punkcie marki goodram. ;)
  • Inne : Robiłem pobieżne rozeznanie i widzę, że niektóre wyższe modele procesorów(np. polecony w innym wątku i7-5820K) nie mają zintegrowanej grafiki - czy w przypadku takich modeli przejściowo będzie można korzystać z czegoś zintegrowanego z MOBO, czy odłożyć cały zakup na czas gdy będę dysponował większym budżetem?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

czy w przypadku takich modeli przejściowo będzie można korzystać z czegoś zintegrowanego z MOBO
Niema takiej możliwości - musisz szukać czego na podstawce s1151 - tam i7 mają iGPU. Wszystkie CPU na s2011 są bez iGPU.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...