Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam taki problem z pingiem.

https://scr.hu/Nz8440

Cały czas powtarza się ten sam schemat, 4 linijki ping 30, 6 500-3k

 

Mój dostawca intenetu: Multimedia

 

Takie coś zdarzyło mi się 2-gi raz już (w ciągu 2 miechów) - nie pomaga ani restart modemu/wyjęcie kabelków etc etc, reset komputera - to mi pewnie zniknie za jakieś 1h (tak jak kiedyś)

 

Za to BARDZO CZĘSTO KILKA RAZY DZIENNIE mam tak, że przez 20 sekund, ping skacze do 1000, jednak sam sie stabilizuje.

Czy wiecie jak sobie z tym radzić?

 

Od razu powiem tak, z tym pingiem do 1000, że nieraz skacze etc to jak zadzwoniłem po "fachowców" "informatyków po gimnazjum" powiedzieli mi, że jest to spowodowane wifi XD - albo żebym nie wchodził na niektóre strony. 

- Ponieważ wtedy akurat ten ping był gdy odpalałem Twitch.tv.

 

Nie wiem mam znowu dzwonić do tych "fachowców", wtedy byli u mnie 3 razy w miesiacu, nawet typy nie sprawdziły gniazdka telefonicznego, kabli czy nic z nimi nie jest.

Według mnie jakieś przeciązenie na linii czy coś, może kable ale nie wiem - a oni nie raczyli nawet tego sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze podłącz kablem i sprawdź jeszcze raz bo jeżeli w okolicy działają inne sieci wifi lub urządzenia takie jak elektroniczna niania mogą powodować zakłócenia. Po drugie twitch pobiera dużo więcej danych niż youtube i będziesz miał duży ping podczas oglądania.

Link to post
Share on other sites

No i mam wiekszy ping- 100 cały czas. No ale to mi nie przeszkadza, ale ping skaczący tak jak na screenie, utrzymuje się już 30minut.

 

Ja cały czas łącze się przez kabel.

 

ps. z tym wifi chodziło mi o to, że typek mi powiedział, że przez to że wifi jest WŁĄCZONE to mam problemy z pingiem - no jakiś słabo dokształcony.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co to za adres pingujesz w ogóle?

"ping wp.pl -t"


Ogólnie multimedia to syf - przy najbliższej okazji zmień dostawcę na coś bardziej profesjonalnego.


Sprawdź tracert w momencie kiedy ping podskakuje. On może naprowadzić na to gdzie to się dzieje.  
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że multimedia świadczy autorowi tematu usługę w technologii BSA na czyjejś infrastrukturze. Żeby najbardziej skrócić czasy odpowiedzi do serwerów najlepiej wybrać operatora który tę infrastrukturę użycza. Chociaż z drugiej strony, jeśli łącza są przeciążone w tej lokalizacji to też to za wiele nie zmieni - a podejrzewam, że to jest tutaj problemem.

Link to post
Share on other sites

Przyczyn może być wiele, od przeciążonych szaf do zmian w routingu w górze sieci podyktowanych na przykład rozbudową sieci lokalnej. Ale fakt jest taki, że jeżeli pingujesz krajowe serwery i masz tak wydłużone odpowiedzi to najprawdopodobniej masz mocno wysycone zasoby strukturalne w swojej lokalizacji.

Link to post
Share on other sites

no wróciłem teraz z roweru i niestety ping znowu 30...

Nie wiem co mam z takimi "akcjami" zrobić :v 

Ten ping do 3k to 2gi raz w życiu, takto do tego 1k przez 30 sec nieraz mam, losowo tak sobie "podskkauje" a nie wiem co tym "fachowcom" mam powiedzieć, bo jak mówiłem im, że losowo ping skacze/przeciążona sieć to oni mi mówią, żebym twitcha nie oglądał. Nieraz mogę normalnie oglądać a nieraz mam ten ping chwilowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...