Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

W tym miesiącu a może nawet i tygodniu planuje kupić nowy komputer, na który mam przeznaczone max 3100 zł (na samą skrzynkę). Komputer ma być przeznaczony do gier. Raczej nic nie będzie podkręcane. Zestaw jaki wymyśliłem prezentuje się tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/Fa58Q5/

 

Druga kość ramu + dysk HDD zostaną dokupione za jakiś miesiąc.

 

Co o tym sądzicie? Czy ta płyta główna będzie dobra? czy może dołożyć ze 100 zł i wybrać jakąś inną? co polecacie?

 

Co do karty graficznej, czytałem, że ta od gigabyta jest dosyć głośna, a od sapphira ma lepsze taktowanie, to może lepiej tą Sapphire wziąć?

 

Do tego zostanie dokupiony monitor AOC G2460VQ6. Radeon + monitor z free-sync powinien być chyba fajną opcją, przynajmniej tak zostało to omówione w teście tego monitora.

 

Czy może lepiej wybrać np GTXa 960 Windforce i do tego monitor http://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-649008/ ?

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez Marcino7
Link to post
Share on other sites

Tak mogę, nie ma problemu.Jak miał by w takim razie wyglądać taki zestaw? Do tego mam jeszcze około 700 zł na monitor.

Gry w jakie będę grał to GTA V, Rise of the Tomb Rider, jakiś Grid, cs go, the culling. Generalnie chodzi o to, żeby pograć dla funu po pracy czy tam w wolnym czasie

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  LG 24MP67VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010) 1 x  Thermaltake TR2 450W 120mm Bronze 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/

 

Wydajne 4 rdzenie/ 4 wątki, minimalnie wolniejsze od i5 6500, za to dostajesz gtx 970 od EVGA z cichym półpasywnym chłodzeniem, czyli gpu wydajniejsze od 40-50% od 960. 

 

Ssd podmieniony na goodram, 5 letnia gwarancja i transfery na poziomie szybszego od bx100 cruciala mx200, sprawdzone i mało awaryjne kości mlc. 

 

Podstawowe mobo na h110 z 2 bankami na pamięć, ram w jednej kości 8gb, pozwoli na rozbudowę i jest minimalną stratą względem dual channel.

 

Zasilacz z 408w na linii +12v spokojnie wystarczy, japońskie kondensatory i certyfikat 80+. Solidnie wykonana obudowa atx z 2 wentylatorami 120mm. 

 

Szkiełko 24" od lg na ips, zdecydowanie większy komfort niż matryca tn, znacznie lepsze kolory i kąty widzenia. 

 

Nie masz coolera, jak box się nie zda to z czasem dorzucisz fera3 za 100zł.

 

Razem 3972zł+ Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ssc acx 2.0 - autorskie chłodzenie EVGA, poprawka po wcześniejszych wersjach. Jedno z lepszych dostępnych, bardzo ciche, tryb polpasywny, wydajne. Tu nie masz o co się martwić. Bardzo dobry model, chwalony i polecany.

Link to post
Share on other sites

Przy DX12 widać, że narzut ten mocno spada w dół ale tutaj znowu modele GTX 970 czy R9 390 potrafią stracić na wydajności w DX12 względem DX11. 

 

Ciężko obecnie jednoznacznie określić co jest a co będzie lepsze. Sam osobiście byłbym za nV. DX12 ma rozwiązać problemy AMD, których nV nie ma na DX11. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...