Skocz do zawartości

Modernizacja komputera pod LGA1155


Recommended Posts

Witajcie.

Troszkę pieniędzy odłożyłem, ale też naczytałem się o nowych generacjach. Stąd mam kluczowe pytanie: Jest sens modernizować zestaw złożony pod LGA1155? Stukną mu 3 lata w kwietniu. Nie ukrywam, że wołałbym nie płacić dodatkowej kasy za osiągi minimalnie lepsze.

 

Druga sprawa:

Posiadam:

  • Mobo: MSI B75MA-P45
  • Procesor: i5-3350P
  • RAM: 8 GB
  • Grafika: MSI Radeon HD7850 1GB OC
  • Zasilacz: FSP 600W

Interesuje mnie tylko rozdziałka FHD. Wiem, że na pewno będę zmieniał kartę graficzną, ale czy nowsze karty będą współgrać z tym procesorem? Wyczytałem, że są jakieś zależności pomiędzy GPU a CPU, stąd to pytanie.

Czy oprócz karty powinienem wymienić coś jeszcze?

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

W co grasz? Raczej wydajności od cpu Ci nie brakuje, a ten procek obsłuży i gtx'a 970. Jak sam napisałeś nie masz co dopłacać do minimalnych osiągów.

Zależnie od gry. Aktualnie cs, jedna moba i jedno mmorpg. Jednak takie gry jak Wiedźmin 3, czy też AC:S zbyt dobrze nie wyglądały na tym, co aktualnie posiadam. Jeżeli to jest ważne, to do dynamicznych gier jak cs lub moba ustawiam 120+hz odświeżanie. Dziękuję też za propozycję karty, na którą zwracać uwagę.

Do tego procka śmiało możesz  zapodać gtxa 970  i tak bym zrobił  na twoim miejscu jeśli budżet pozwoli , ewentualnie r9 380 lub gtx960

Dziękuję już za pierwsze modele do wyboru. Wezmę je pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

wina gpu, procesor ma jeszcze dość mocy

 

Jaki budżet?   

1500 zł mogę wydać. Ale jeżeli będzie coś lepszego i będę musiał dopłacić to nie ma problemu. Albo w zasadzie nie będzie, gdy nie będę musiał płacić jeszcze raz tyle. :P

Link to post
Share on other sites

A więc, jeśli chcesz wydać wszystko to gtx 970. Jeśli nie to r9 380 4gb/gtx 960 4gb. Co to dokladnie za zasilacz?

FSP/Fortron FSP600-50ARN (85+) lub FSP/Fortron FSP600-50ARN 88+. Nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili.

Link to post
Share on other sites

Jak znasz się na OC to możesz spróbować pobawić się BCLK i jak masz możliwość ustawienia mnożnika wyższego jak nominalny.

Na pewno zglebię temat. Dziękuję za informacje.

A więc, jeśli chcesz wydać wszystko to gtx 970. Jeśli nie to r9 380 4gb/gtx 960 4gb.

A co sądzisz o Radeonie R9 390?

Link to post
Share on other sites

Możesz spokojnie brać i R9 390. 

 

Wydajność na bardzo podobnym poziomie. GTX 970 z znacznie większym potencjałem OC, R9 390 z wyższym poborem prądu ale z 8 GB DDR5. Jedna i druga GPU to dobry wybór. Jak nie zamierzasz kręcić, to nawet lepiej będzie jak kupisz R9 390. 

 

Masz 504W na +12V więc droga wolna. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hey. Podepnę się do tematu i wątku Eftara.
Jestem w posiadaniu:
I5 3570K
Gigabyte Z77-D3H
8GB Geil PC3-12800 1600MHz C9 & C11 DRAGON RAM DUAL CHANNEL
Amd Radeon HD 7850 GV-R785OC-2GD
Win 10 64bit
I pytanko brzmi czy .... Kręgosłup tego komputera udźwignie zmianę grafiki np: Na Amd R9 (380, 380x lub 390) z directX 12 czy może lepiej myśleć już o jakieś zmianie. Ogólnie nie narzekam, Project CARS, czy GTA5 grałem na wysokich ustawieniach i ładnie śmigało, aczkolwiek w  Far Cry 4 lub ATS zaczynają się zacinki. Dodatkowo potrzebuje zrobić reinstalacje win bo win 10 to nakładka na win7 i ma już mała niestabilność ....

Link to post
Share on other sites

Tak, spokojnie udźwignie taką zmianę, więc nie wchodź w wymianę platformy, bo cenowo do uzyskanej wydajności obecnie nie ma to sensu, wydasz powyżej tysiąca na zmianę która da ci jak pamiętam ~30% przy kartach pokroju 980ti i w zastosowaniu profesjonalnym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...