Skocz do zawartości

Asus Z170 nie wstaje po aktualizacji biosu.


Recommended Posts

"Koledzy mam problem z płytą główną ASUS Z170 PRO GAMING.

Dziś postanowiłem zaktualizować Bios do nowszej wersji i po aktualizacji programem ASUS EZ Flash 3 do najnowszej wersji zobaczyłem komunikat o pomyślnie przeprowadzonej aktualizacji. Jedna przy próbie wyjścia z EZ FLASH program ten sie zawieszał i przy restarcie ponownie uruchamiał prosząc o wskazanie lokalizacji pliku z nowym biosem. Ostatecznie użyłem oryginalnej płyty Asusa i wskazałem plik z płyty z softem do odzyskiwania biosu. Niestety po aktualizacji tym plikiem komputer się już nie uruchamia. Można go włączyć, lecz nie reaguje monitor i nie ma możliwości wejść do biosu. Na płycie cały czas pali się dioda DRAM LED. Przekładałem kości pamięci w różnych konfiguracjach, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy uwaliłem płytę główną? Czy odsyłać ją na reklamację?

Bateria była wyjęta, nic nie dało."

Link to post
Share on other sites

Ta płyta ma funkcje CrashFree BIOS i trudno go uwalić.Widocznie przyczyna jest gdzieś indziej, tym bardziej że pali się dioda DRAM LED. Spróbuj clear CMOS - zworka na płycie. Może baterię wyciągnąłeś na zbyt krótki czas. Odpal kompa z jedną kością pamięci w pierwszym banku.(sprawdź czy na pewno poprawnie siedzi - czy zatrzaski wskoczyły na swoje miejsce) .

Ta płyta posiada PostCode?

Jak nic nie pomoże, to sprawdź (lupą, jeśli masz) dla pewności gniazdo procesora, czy na pewno wszystkie piny są w porządku.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

Ta płyta ma funkcje CrashFree BIOS i trudno go uwalić.Widocznie przyczyna jest gdzieś indziej, tym bardziej że pali się dioda DRAM LED. Spróbuj clear CMOS - zworka na płycie. Może baterię wyciągnąłeś na zbyt krótki czas. Odpal kompa z jedną kością pamięci w pierwszym banku.(sprawdź czy na pewno poprawnie siedzi - czy zatrzaski wskoczyły na swoje miejsce) .

Ta płyta posiada PostCode?

Jak nic nie pomoże, to sprawdź (lupą, jeśli masz) dla pewności gniazdo procesora, czy na pewno wszystkie piny są w porządku.

Problem wystąpił po próbie przywrócenia Biosu z pliku zawartego na oryginalnym DVD Asusa dołączonym do płyty. Zwarcie zworki,wypięcie baterii i kombinacje z przepinaniem ramu też nie pomogło. Problem jest związany ewidentnie z aktualizacją Biosu. 

Wypełniłem już formularz reklamacyjny i jutro odeślę płytę na reklamację.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...