Skocz do zawartości

Zasilacz 750w do 600zł


Recommended Posts

Witam, poszukuje zasilacza do mojego 2 komputera, chciałem znów kupić evga supernova g2 750w, ale kosztował on 500zl, a teraz kosztuje 600zł i zastanawiam się czy w tej cenie jest już coś lepszego od niego. Zależy Mi na full modularny zasilaczu i fajnie by było gdyby był pół pasywny.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie jest on jakoś podejrzanie tani i do tego aż 1200w. Co ja zrobię z taką mocą?

Zasilacz do wysoko podkreconego phenoma II x4 955be aż 1.5v 4x2gb 6 wentow3 dyski 7200rpm1 dysk ssdPasek LedKontroler wentow Led Karta rozszerzeń na frontI do tego klawiatura i mysz z podświetleniem.650w nie dał rady

Aaaaa.... I Radeon r9 280x sapphire toxic

Link to post
Share on other sites

Do tego zestawu, jeśli nie planujesz CF, to 550W starczy ( tylko taki SF leadex plat 550W to i tak ponad 500zł ) 

Co do tego SF plat 1200W
no za tą cenę to oczywiście się opłaca ( bardzo wysoka klasa zasilacza, a taniej od wersji 750W ), niestety ma 1 wadę, jest DUŻY ( dłuższy niż standardowy ATX, no ale taka G2 750W też jest dłuższa, mniej ale jest ) i tylko tyle :D

Regulacja napięć i komponenty to pierwsza klasa, napięcia stabilne jak skała i to na całych 1200W, więc przy twoim configu pewnie będzie nawet poniżej 0.5% odchylenia, czyli świetnie, i jest CICHY, tryb pasywny do 225W   ( przy twoim configu wentylator nie przekroczy nigdy 600 rpm, czyli go nie usłyszysz ) a sprzedając nawet za kilka lat ( gwarancja 60 miesięcy ), dostaniesz za niego świetna cenę ( cena rynkowa to ponad 1 tys. ) kup zanim ktoś na kupnie przejrzy ten temat 

 

fan_noise.jpg


Kupowanie mocnych zasilaczy zwykle odradzamy, bo do większości konfiguracji dodatkowe W są niepotrzebne, a kosztują majątek, ale jak możesz kupić taki w cenie wersji której potrzebujesz 550/650W, to oczywiście jak najbardziej kup, im więcej tym lepiej. 


przekłada się to zwykle na kulturę pracy i stabilność napięć, no i żywotność, bo nie będzie mocno obciążany 


ps. zamów już teraz na ESC żeby cię ktoś nie podkupił ( mają 4 sztuki ), a zastanawiać się nad resztą będziesz później ( tzn np "za pobraniem" ) 


Pps. gdybym nie kupił wersji 750W parę miesięcy temu, sam bym go kupił :D

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja nie daje rady przy 650w, sprawdziłem thermaltake se 630w lub 650w i chieftec GPS 650w aba i przy obciążeniu wylaczaly pc.

 

Czy ten super flower zmieści się w spc gladius m35?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja do 4.1ghz i nie ma z nim problemu. Znaczy teraz mam problem z kompem, ale muszę założyć Nowy temat

Bez OC,1 dysku, kontrolera, paska Led, czytnika kart, i z 2 wentami. Przy furmarku zasilacz nie włącza wentylatora, zaraz włączę do tego jeszcze occt

Occt też nie uruchomiło wentylatora, ale w trybie auto jest on wyraźnie słyszalny

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/e07beb180e95b97ab868dc05af6bac35.jpg w trybie auto jest glosniejszy od oryginalnego wentylatora od scythe mugen 2 1350rpm (100%)

 

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites

Wtyczka wystaje o 2cm, a kabel są na tyle sztywne że z połączonymi nie wejdzie, a ciężko inaczej bo jest kolumna na dyski i mam dużą dłoń żeby ją tam włożyć i wpiac 24p, Wszytkie inne się udało. Jeszcze jutro będę działa, a zrobiłem tak bo chciałem już przetestować

Link to post
Share on other sites

no tak, trzeba trochę siły żeby wpiąć tą 24 pin ( sam pamiętam że się męczyłem ) 
A na wpiętej nie wejdzie ?  

Ostatnia deska ratunku to obrócenie zasilacza, ale przez maskownicę, pewnie by się tam gotował ( a tego nie chcemy ) 

Link to post
Share on other sites

Phenom II x4 955be c3?? 4ghz na 1.375? Nie możliwe!

4.3 na 1.425 ze spadkiem do 1.415

3.7 na 1.325 ze spadkiem do 1.298

4.0 na 1.4     ze spadkiem do 1.389

 

Mugen 2 dwa wentyle AAB

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1463318

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1354302

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1416995

 

http://images49.fotosik.pl/361/a3913750d9864507.jpg

 

Poszukam jeszcze testów z occt tylko to stary temat i ciężko co kolwiek teraz znaleźć tak samo jak walidace z 4.3 ghz to ta była nie stabilna przez ramy. Jest jeszcze walidacja z 1982 mhz na ramie ale też gdzieś zakopana na necie a konto na cpu-z chyba wykasowane bo nie mogę się zalogować 

 

I jak to z mobo od asusa każdy bios inne ustawienia do oc inne napięcia 

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...