Skocz do zawartości

Recommended Posts

Postanowiłem zmienić kartę dźwiekową, wcześniejsza to Titanium HD. Naszło i już wiec komentarze zachęcania mnie do niej pomijamy.

 

 

Sprzęt:

 

Płyta p8z77v

Głośniki: Narazie jest jakies kino domowe podłączone sony, takie 5.1 wiadomo z czego ... Może zmienie na Login Z-5500 

 

Kino domowe: DENON AVR-X1100W + Wharfedale Obsidian 600 - nie sprzęgniete z kartą rozważam optykiem połączyć kino z kompem (ale wiąże się to z tak lekko 15-20 metrowym kablem optycznym)

 

Słuchawki: Superlux 668B

 

Gram, słucham muzyki od rocka po elecktro house, preferuje cieply miękki bass jaki oferuja aplitunery firm onkio/denon, brzmienie w stylu yamahy to calkowicie nie moj swiat. 

 

 

 

Co rozważam najbardziej:

 

Aim s808

 

Czy jest cos innego na czym warto by zawiesić oko, lub rozważyć ?

Możliwe niewielkie dołożenie kasy. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

napisz jeszcze kolegom na jakie złącze PCI-e, czy PCI ( zależnie gdzie chcesz ją wsadzić, lub gdzie masz miejsca ) 

na dźwiękówkach się nie znam, więc nie pomogę, ale chętnie się dowiem, co jest aktualnie znośne w tej cenie.  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Narazie bez zmian jakość=cena wygrywa nadal aim SC 808 tylko to jest karta typowo stereo 5.1 to tylko dodatek w niej więc jak ktoś kładzie większy nacisk na głośniki5.1/kina domowe to trzeba się rozejrzeć za czymś innym natomiast słuchawki/głośniki stereo to to aim SC 808 i nie lepszego się nie znajdzie nawet są sporo większe pieniadze

Link to post
Share on other sites

Na upartego jest to obojętne ale wolałbym pci-e, gdybym kiedys zmienil plyte głowną to karta idzie dalej ze mną.

 

bleck, głównie siedzę na słuchawkach, Denona rozwarzam by podpiąć pod kątem filmów ale myślę o podpinaniu go pod złącze optyczne, wsumie pytanie jak tu karta daje sobie radę z 5.1.

 

No chyba że faktycznie jest jakaś alternatywa. 

Link to post
Share on other sites

wiesz co ja mam podpięte po optyku do kina domowego samsunga  i tak żeby od czasu do czasu obejrzeć film mi wystarcza spędzam ponad 95%czasu na słuchawkach wiec aim dla mnie jest idealnym rozwiązaniem 

aim jest świetnym wyborem do muzyki zwłaszcza jak się pogrzebie w niej i powymienia OPAMPY

 

Link to post
Share on other sites

 

 

zlekceważyć

raczej w żaden sposób podważyć zwłaszcza ze przy wymianie opampów  bardzo fajnie się skaluje i naprawde im więcej sie wyda na dobre opkami z tym droższymi sprzętami aim spokojnie może konkurować.

żeby nie być goło słownym oto dowody :)
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-dyskretnego-burson-supreme-sound-v5/ 
Link to post
Share on other sites

niesamowity oamp , sam na takiego w przyszłości zapoluję. Cena sporawa , dla świadomego użytkownika. Kiedyś holografia była dostępna w bardzo drogich urządzeniach, później lądował ten aspekt w niższych segmentach cenowych. Dziś jako dyskretne wzmacniacze operacyjne ,a może takie już wcześniej były.

 

przestrzeń, to nie tylko szerokość ale także głębia i ona potrafi robić różnicę ,w dodatku jak mamy właśnie dobre trójwymiarowe pozycjonowanie .Normalnie hasanie rowerkiem po księżycu.

Link to post
Share on other sites

Takie opampy to świetna sprawa, ale cenowo to już zupełnie inna liga. Ja się nie skusiłem ze względu na ilość miejsca pomiędzy moimi kartami. Wolałem postawić na lepsze, zewnętrzne źródło i dać sobie spokój z zabawą w szukanie optymalnego zestawu tych kostek, bo można tak w nieskończoność.

 

Z resztą opampy są też nie do końca przewidywalne, nie można też patrzeć na ich cenę, bo nawet te tańsze oferują bdb jakość, a cena niektórych jest nieadekwatna do ich możliwości.

 

Ostatnio na mp3store te Bursony V5 zostały zamontowane w Cayine HA-3, grało to niby cud, miód. Znajomy odkupił tego wzmaka i miał problemy z trzaskami, bo Bursony się wzbudzały po czasie.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

do mnie jadą opa301b zamówiłem 3 sztuki jak szaleć to szaleć zobaczymy jak to zagra 
no kupno 2x bustora i raz opa301b na bufor to już niezły wydatek ale audiofanatyk twierdzi ze do 1000-1300zl nie ma szans znaleźć czegoś co zagra lepiej trzeba sporo dołożyć zobaczymy w środę opy powinny dojść zobaczę jak to zagra bustory niestety naraznie nie na moją kieszeń chociaż kuszą 

Link to post
Share on other sites

bleck55 ja dałem za M-DACa 1500zł, który to funkcjonalnie oraz jakościowo jest na nieco innym poziomie.

 

Ja po prostu nieco sceptycznie podchodzę do takiego modowania, bo to koszt samej karty. Z moich zabaw opampami wynikło w sumie niewiele i jakoś mnie to nie specjalnie przekonywało. Chętnie jednak poczytam, co sądzisz o zmianach jakie wniosą te AudioFEELe  :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

mdaca za 1500też bym przytulił jednak to już grubsza kasa nie mniej cena jak za sprzęt dobra. Mi aim funkcjonalnością odpowiada wiec postanowiłem kupić opki zwłaszcza ze z polski wiec będą raz dwa jeśli nie podejdą zawsze mogę pogonić w świat na pewno co jak tego posłucham :)

Link to post
Share on other sites

Nie najgorzej zmiana opkow poprawia scenę i pozycjonowanie :) ale na razie polecam obsluchac się w karcie przyzwyczaić do dźwięku jeśli korzystałes wcześniej z jakiś booster polepsza że dźwięku to się odczuć z nich korzystać

Link to post
Share on other sites

Posłuchaj najpierw stokowe z 2 tygodni przyzwyczaj uszy potem powiesz czego ci brakuje

No trochę się zmieniło od tego czasu

Do mnie właśnie jadą 2 bustory 5 generacji i 3x opa301b w sumie przekraczają dwukrotnie wartość samej karty tak ze jak na same opy to trochę przesadziłem. Przyjda podzielę się wrażeniami

 

Co do LM potwierdzam gra to dużo lepiej niż oryginalne mouses też gra fajnie nie mogę się zdecydować które lepiej ;)

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy jak nie to je sprzedam szkoda że nie będę miał tylko porównania do czegoś "lepszego" zobaczymy jak to wyjdzie w piątek powinno wszystko już być potestuje zobaczyny

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/256a3736a9c0dc5a9f10beb24436c0fd.jpg

 

Trzecia sztuka siedzi juz na buforze

Co tu dużo mówić robi robotę i to kawał niezłej roboty scena piękna kontrola basu i jego przejrzystość aż mnie powala a ilość powietrza między instrumentami eh aż się boję wkładać dwa pozostałe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...