Skocz do zawartości

Migające światło w obudowie


Recommended Posts

Witam, posiadam obudowę Zalman Z3 plus. Praktycznie od samego początku światło w przycisku od włączania miga denerwująco zamiast stale świecić.

Moja teoria, choć może zabrzmieć absurdalnie, jest taka:

Mam stary zasilacz, do tego pseudozasilacz firmy Tracer, który montowało się na górze obudowy. Teraz mam go na dole przez co kable są bardzo napięte i ledwo siedzą w "gniazdkach", przez co to cholerstwo miga raz za razem zamiast spokojnie świecić.

Czy to przez ten zasilacz? Czy jakiś inny powód?

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie przez zasilacz, ale na pewno jest on do wymiany z racji znajdowania się na czarnej liście.

Sprawdź czy dobrze podłączyłeś przewody od panelu do płyty głównej. Wyczytałem też gdzieś, ze to może być prawidłowa oznaka uruchamiania się funkcji Dynamic Energy Saver, jeśli masz płytę Gigabyte

Link to post
Share on other sites

No ono zawsze miga bo dysk pracuje ;3 (dopiero złożyłem pc w niej i dobrze podpiąłem więc mam rzetelne informacje :D)

 

//edit:
Nie doczytałem do końca :c
Od włącznika nie miga, źle podłączyłeś xd

Edytowane przez Tankersss
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Raczej nie przez zasilacz, ale na pewno jest on do wymiany z racji znajdowania się na czarnej liście.

Sprawdź czy dobrze podłączyłeś przewody od panelu do płyty głównej. Wyczytałem też gdzieś, ze to może być prawidłowa oznaka uruchamiania się funkcji Dynamic Energy Saver, jeśli masz płytę Gigabyte

Po dłuższych obserwacjach, zauważyłem, że to właśnie pokazuje mi pracę dysku. Tylko które konkretnie kable mam posprawdzać? Jest kompletnie zielony w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Od górnego panelu powinna iść wiązka przewodów, masz w niej takie pojedyńcze o różnych kolorkach, są to przewody od przycisku zasilania, resetu, diody pracy dysku i statusu włączenia. Powinny  być podłączone do płyty głównej, w dolnym prawym rogu (jednak u ciebie może być inaczej) sprawdź w instrukcji jak podłączyć owe przewody (aka piny) i przełącz miejscami diody dysku i od statusu włączenia (pw led + -, hdd led).

Link to post
Share on other sites

Od górnego panelu powinna iść wiązka przewodów, masz w niej takie pojedyńcze o różnych kolorkach, są to przewody od przycisku zasilania, resetu, diody pracy dysku i statusu włączenia. Powinny  być podłączone do płyty głównej, w dolnym prawym rogu (jednak u ciebie może być inaczej) sprawdź w instrukcji jak podłączyć owe przewody (aka piny) i przełącz miejscami diody dysku i od statusu włączenia (pw led + -, hdd led).

Ok, dzięki :)

Od górnego panelu powinna iść wiązka przewodów, masz w niej takie pojedyńcze o różnych kolorkach, są to przewody od przycisku zasilania, resetu, diody pracy dysku i statusu włączenia. Powinny być podłączone do płyty głównej, w dolnym prawym rogu (jednak u ciebie może być inaczej) sprawdź w instrukcji jak podłączyć owe przewody (aka piny) i przełącz miejscami diody dysku i od statusu włączenia (pw led + -, hdd led).

Zrobiłem tak jak poradziłeś i teraz włącznik świeci stale, ale za to teraz światełko od resetu miga kiedy dysk pracuje. Wina płyty głównej? Da się zrobić tak, aby oba świeciły stale?

Link to post
Share on other sites

To światło od resetu, to jest właśnie dioda wskazująca pracę dysku ( w obudowie mamy zwykle 2 diody i jedna jest od dysku ) 

ta czerwona 

Yup czerwona to praca dysku (posiadam z3 plus więc mogę na bieżąco potwierdzić ;3).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...