Skocz do zawartości

Y50-70 czy coś innego w podobnej cenie?


Recommended Posts

Witam.

 

Przymierzam się do kupna swojego pierwszego laptopa ( do tej pory tylko PC ) i szczerze mówiąc trochę się gubię. Jeden model potrafi występować w wielu wersjach co jest dość mylące.

 

Po krótkim research'u trafiłem na model Lenovo y50-70 który dość dobrze wpasowuje się w moje wymagania. Nie znalazłem go jednak sklepowych półkach ( Euro i Neonet ), Do tego po stosowanych w nich procesorach 4XXX mam wrażenie że y50-70 nie są już produkowane ( nie udało mi się znaleźć żadnego z procesorem 5XXX co jest dość dziwne).

 

Chciałbym uzyskać opinie odnośnie mojego wyboru, a także by ktoś rozwiał moje wątpliwości co do rozbieżności pomiędzy różnymi wersjami y50-70.

Jeśli ma ktoś propozycje innego laptopa poniżej dokładniej precyzuje swoje wymagania.

 

Cena ok. 3000 zł.

 

Wymagane :

- Matryca 15.6" 1920 x 1080 px

- Procesor Core i5 ( i7 oczywiście by nie przeszkadzał, ale w tym przedziale cenowym raczej ciężko )

 

Mile widziane :

- Procesor serii 5XXX

- Karta graficzna GF 840, 860, 940, 960

 

Zastosowanie to oczywiście nie tylko gry, ale dobrze by było gdyby komputer im podołał gdy zajdzie potrzeba.

Chciałbym aby bez problemów poradził sobie z następującymi tytułami:

- League of Legends

- CS : GO

- Fifa 16

- World of Warcraft

- Skyrim

 

Miło by było gdyby dało się pograć również w:

- GTA V

- Wiedźmin 3

- Assassin's Creed

 

Chciałbym również poznać waszą opinię na temat dysków hybrydowych w laptopach. Taki dysk ma sens czy raczej go sobie odpuścić?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

//edit

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie różnych wersji modelu y50-70. Jakie są możliwe warianty tego modelu? Które parametry można dobrać wg. uznania?

Edytowane przez PanoramiXus
Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym, Lenovo będzie najwydajniejszy.

 

Nowy model Lenovo nosi oznaczanie Y700.

 

http://www.x-kom.pl/p/261086-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i5-4210h-8gb-1000-gtx960m.html

 

Pograsz we wszystkie wymienione gry.

 

Wydajność mobilnych kart graficznych sprawdzisz na:

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

 

Dysk hybrydowy oczywiście jest szybszy od HDD, ale do SSD nie ma co porównywać. Jak jest to dobrze, jak nie ma, to dużo nie stracisz.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie posiadałem y50 z I7 i 860m. Laptopa mogę z czystym sumieniem polecić, ale tylko nową wersję z IPSem. 

Mój z 860m miał tragiczny wyświetlacz... Po za tym laptop fajny, testowałem w wielu grach(bez podkładki) i nie widziałem żadnego throttlingu. Wykonanie ok, niektórym może przeszkadzać gumowe wykończenie pulpitu roboczego.

 

Dyski hybrydowe nie są warte swojej ceny.

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...