Skocz do zawartości

Windows 7, 8.1 czy 10?


Recommended Posts

Dobrywieczór :)

Na chwile obecną który z tych trzech Windowsów jest najlepszy?

Najlepszy czyli:

 

Najmniej awaryjny

Najlepszy dla graczy (najwięcej FPS)

 

Jedni mówią, że 7, drudzy, że 8 a jeszcze trzeci za to, że 10 jest best i nie ma tu żadnych wątpliwości.

 

Wątpliwości to ja teraz mam, postawiłem jak na razie na Windowsa 7 gdyż 8.1 nie darzę sympatią przez te kafelki a jestem leń i nie chce mi sie ich usuwać, za to Windows 10 dostał opcje Dx12 ready - także tu jest problem.

 

Także który Windows będzie najlepszym wyborem?

 

Nie wiem czy to się przyda, specyfikacja komputera (złożę go za ~ rok (wole wiedzieć już teraz jaki system będzie lepszy)).

 

Procesor: i7 6700k

Plyta glowna: MSi Z170 M7

Pamieci: Kingston 4x8GB DDR-4

Karta graficzna: GTX 980 Ti STRIX OC 

Dysk: HyperX Savage 240 GB

 

Pozdrawiam :) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodziłoby o laptop to odradzam, w moim przypadku czas pracy na baterii zmniejszył się z ~7:40h do ~4:20. Do stacjonarek też obecnie odradzam gdyż system jest jeszcze świeżutki i trafiają się problemy z aktualizacjami.

Najlepiej poczekać i robić update do W10 gdy system troszeczkę "dorośnie".

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że windows 10, zwłaszcza, ze jesteś graczem. Pomijając directx 12 to praktycznie każda gra działa troszkę lepiej niż na poprzednich systemach.( Zwłaszcza w gta 4 duży wzrost fps uzyskałem)

 

P.S Microsft ma ciężkie życie, daje Wam lepszy produkt( w sumie za darmo), a Wy i tak wolicie gorszy, starszy. Wybór należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Win 10. Posiadam go na 2 PC i laptopie. Zero problemów, działa świetnie.

 

Co do plusów w stosunku do win7 to oczywiście wsparcie dx12.

W dodatku każda nowa gra w pierwszej kolejnośći jest tworzona i testowana pod win 10.

Edytowane przez Cygg
Link to post
Share on other sites

Na razie to wsparcie DX12 nic nie daje. Nikt nie widział żadnej gry. Z tego, co kojarzę, to każdy DX był nie wiadomo jaką rewolucją, a potem się okazywało, że jednak nie do końca. Pożyjom, uwidim.

 

Co do tworzenia gier - Win 7 to jakieś 57% rynku, a Win 10 to 7% (OSIEM RAZY MNIEJ). Mniej niż Windows XP. Na pewno żaden producent nie pozwoli sobie, żeby na W7 były jakieś problemy.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Jak na razie Windows 7 i 8.1 to nalepsze windowsy wedlug większości uzytkownikow :)

Moj znajomy korzysta z 7, nie ma dobrego kompa ale wszystkie gry mu chodzą na tyle na ile mu komputer pozwoli i nie ma żadnych bluescreenów, errorów i tego typu rzeczy.

Za to windows 8.1 ma te kafelki nieszczęsne których nie chce mi się po prostu usuwać (leń jestem :) ) :/

Link to post
Share on other sites

W sumie najgorsze jest to, że większość błędów 10 to tak naprawdę niekompetencja ich użytkowników. Może winą jest to, że 10 jest aktualizacją i domyślnie nie jest instalowana na czysto ?. Większość użytkowników ma tak zasyfiony system, że po aktualizacji do 10 robi się jeszcze większy syf i są problemy i te śmieszne powroty do 7, bo tam było wszystko dobrze. Śmiać mi się chce jak to czytam, ale z drugiej strony wiem, że nie każdy sie interesuje czymkolwiek związanym z komputerami i skąd miałby wiedzieć co jest dobre, a co złe. Taki użytkownik nie pomyśli dlaczego coś nie działa i wróci do 7. Moim zdaniem Microsoft powinien narzucić czystą instalację systemu. Aktualizacja przebiega prawidłowo tylko wtedy gdy system jest w dobrej kondycji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...