Skocz do zawartości

Upgrage Samsung NP-R510-FS04PL


Recommended Posts

Witajcie Mili

 

Posiadam od kilku dobrych lat (pewnie od około pięciu), laptop od firmy Samsung, model NP-R510-FS04PL.

 

Zwracam się do społeczności benchmark z prośbą o ekspercką analizę - jak wiele da się jeszcze z tego sprzętu wyciągnąć?

 

Interesują mnie dwie kwestie:

 

1. Ile maksymalnie RAM mogę do tego zestawu włożyć?

2. Czy istnieją ograniczenia co do wymiany dysku twardego na SSD?

 

 

Pozdrawiam i liczę na owocną dyskusję.

Paweł

Edytowane przez apuk2
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Dużo już z niego nie wyciśniesz.

 

Według producenta zamontujesz maksymalnie 4 GB DDR2, o taktowaniu 800 MHz - 2x 2 GB.

 

W laptopie masz interfejs SATA II, więc bezproblemowo zamontujesz dysk SSD, jednak nie wykorzystasz 100% jego możliwości - maksymalne transfery dla tego interfejsu to 300MB/s.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

Dzięki za odpowiedzi. Co do dysku i interfejsu - tu nie miałem wątpliwości, zapytałem profilaktycznie.

Co do pamięci RAM - tu miałem wątpliwości, bowiem wg specyfikacji i narzędzia diagnostycznego (hwinfo32) zespół sterujący to Intel PM45 + ICH9; http://ark.intel.com/pl/products/35135

 

Tu w podsumowaniu widnieje informacja, że maksymalny rozmiar pamięci jaki jest w stanie obsłużyć, to 8GB, DDR3. 

Po odkręceniu zaślepki pamięci w laptopie i wyjęciu kości, widnieje napis na płycie głównej "DDR2 ONLY".

 

O ile ograniczenie 4GB RAM zrozumiałem po zajrzeniu do pełnej specyfikacji chipsetu PM45, rozdział  1.1.2. System Memory (http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/320122.pdf)  - jeden slot = max 2GB (a mam dwa sloty na pamięc w lapku);

o tyle nie jest dla mnie jasne: czemu DDR2 a nie DDR3, czym jest to podyktowane?

 

 

Oficjalne, stanowisko wsparcia Samsung:

 

 

Chciałabym poinformować, że w omawianym modelu można zamontować maksymalnie 4 GB pamięci RAM. W urządzeniu znajdują się 2 sloty na kości pamięci. 

 

Pamięci powinny posiadać następujące parametry:  

- DDR2 800 / 667 MHz,  

- Kości o rozmiarach 1 GB, 2 GB lub 4 GB,  

- Aby pamięć pracowała w trybie Dual Channel obie kości muszą mieć identyczny rozmiar.  

Edytowane przez apuk2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...