Skocz do zawartości

Windows Vista SP2 x64, instalacja sterowników do karty graficznej i nie tylko


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez artyen,

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Potrzebna jest mi pomoc przy instalacji sterowników na Windows Vista SP2 x64. Dokładniej chodzi o sterowniki do laptopa Lenovo Y510P. Tak, wiem, zaraz znajdą się osoby które powiedzą, że można zainstalować WIndows 7, 8 albo nawet 10. Niestety, mnie póki co to mnie nie interesuje :( Najbardziej potrzebne mi są sterowniki do karty graficznej, z pozostałymi kilkoma, których nie instaluje Slimdrivers jakoś sobie poradzę. Najnowsze sterowniki od Nvidia nie chcą się zainstalować (instalator zatrzymuje się na sprawdzaniu konfiguracji systemowej, jedyne co można zrobić to wyłączyć instalację). Próbowałem instalacji przez Menedżer urządzeń, która poskutkowała, lecz tylko na Kontroler wideo 3W. Nadal bez sterowników pozostaje Standardowa karta graficzna (podejrzewam, że to intelowska grafika :/) z której to uruchamia się Vista. Do niej niestety nie mogę zainstalować sterowników ani przy pomocy instalatora ani Menedżera urządzeń.

Co mogę zrobić w tej sytuacji? Proszę o wszelkie porady, mam nadzieję, że to co napisałem jest choć trochę zrozumiałe. :) Jeśli jednak czegoś nie rozumiecie, drodzy Eksperci, lub potrzebujecie więcej informacji  - piszcie. Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej potrafię.

 

Pozdrawiam.

 

~Edycja: Jednak Standardowa karta graficzna to nie jest żadna karta od Intela... Ma taki sam identyfikator jak Kontroler wideo 3W, czyli domniemana Geforce GT755M, niestety, sterowniki od tej karty graficznej nie chcą współpracować z tą standardową kartą graficzną.

Edytowane przez artyen
Link to post
Share on other sites

Z podanej strony: 8.­16.­11.­8815

Ze strony NVIDIA: najnowsze dostępne.

Gdy dla Standardowej karty graficznej zastosuję sterowniki dla Geforce, system nie wstaje po reboocie. Trzeba uruchamiać go w t. awaryjnym i odinstalowywać kartę graficzną.

Edytowane przez artyen
Link to post
Share on other sites

Witam

Kolega podał odpowiednia stronę.

Z doświadczenia wiem że najlepiej do laptopa ściągać stery  z strony producenta.

Na stronie lenovo:

http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/ideapad-y510p-notebook/downloads/DS039244

są stery dla twojego notebooka ale nie wspierają Visty. To że nie wspierają nie znaczy że nie zaskoczą.

Spróbuj na tych.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś znaleźć stery w menedżerze urządzeń? i Tam masz aktualizuj i zakładeczka  wybać z listy i następna zakładeczka Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze jeżeli jest taka opcja bo na Vista siedziałem milion lat temu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Nie wiem czy dobrze robisz próbując instalować do tak nowoczesnej konstrukcji tak stary system.

Osobiście nie polecam - mam doświadczenie z 32 bitową vistą na w miarę nowym laptopie z integrą intela.

Działał bo działał - ale dziwacznie się wyłączał i nie dało się wymusić pracy dwu monitorowej. 

Ale życzę powodzenia.

Osobiście jednak starałbym się jednak próbować instalować sterownik z strony lenovo bo to co widzę to jest on chyba modyfikowany sterownik Nvidii przez lenovo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuję jeszcze raz tego sterownika od Lenovo, zainstalowałem na nowo Vistę. Cóż, jeżeli będą problemy, będę zmieniał system.


Ciekawe, w sterowniku ze strony Lenovo, który mi podałeś nie ma mojej karty graficznej...


http://zapodaj.net/aeebc203dcebe.jpg.html- Oto efekt, pomogło to: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=43962&st=0 . Teraz zainstaluję resztę sterowników, mam nadzieję, że obędzie się bez problemów...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...