Skocz do zawartości

Monitor 24 cale 120Hz


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić nowy monitor 24 cale, o rozdzielczości 1920 x 1200 z odświeżaniem 120Hz. Zależy mi na świetnych kolorach i kątach widzenia. Tu nasuwa się pytanie, jaką matrycę wybrać.

Obecnie posiadam HP Compaq LA2405wg i kolory tego monitora bardzo mi się nie podobają. Czy będzie jakaś różnica jeśli zainwestuję w matrycę IPS? Budżet mniej więcej do 1500zł

Link to post
Share on other sites

Monitora ze świetnymi kolorami i 120-144 Hz w zasadzie nie ma. 

 

Jest tylko jeden monitor na lepszej matrycy mający 120 Hz i więcej, jest to Eizo FG2421. Innego monitora jak na razie nie ma. Z tym, że ten monitor niedawno miał być niby wycofany z rynku na jakiś, ponieważ miał pewne wady fabryczne - wpisz sobie w google Eizo Foris fg2421 wady i znajdziesz bez problemu ten artykuł. Sam się nad nim zastanawiałem nie tak dawno i po poczytaniu o jego problemach zrezygnowałem z niego. Nie wiem, czy te monitory EIZO, które teraz sprzedają są już lepsze, czy to nowa rewizja, tego nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Ja używam Nec i innych nie chce. Mimo lepszych danych katalogowych w innych firmach stawiając obok siebie i tak Nec wygrywa na jakość tego co i jak widzisz. :rolleyes:

http://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/products/choice.xhtml?mg=LCD_CommercialEnterprise&cat=LCD

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Ten Dell u2415 też będzie odpowiedni? Bo raczej skłaniałbym się ku niemu. Czy będzie jakaś widoczna różnica między nim a tym HP Compaq LA2405wg, którego obecnie posiadam?

Edytowane przez Kondziox153
Link to post
Share on other sites

też będzie ok, niemniej EV jest jednak lepszym technicznie modelem

a różnica to przed wszystkim panel w tych masz IPS, w HP'ku miałeś TN'kę

zachodzi też spore prawdopodobieństwo, że w HP miałeś stroboskopowe podświetlenie, czego nie ma we współczesnych modelach, w każdym razie tych sensownych

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to chyba ten Dell U2515H nie odbiega dużo od poprzedników? Za taką cene, chyba jednak skuszę się na niego, pod warunkiem, że kolory i czas reakcji będą w porządku.

Edytowane przez Kondziox153
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...