Skocz do zawartości

Asus K52JC chłodzenie


Recommended Posts

Witam posiadam laptopa jak w opisie z procesorem Intel P6000 1.87 GHz . W owym modelu Asus wkładał różne procesory : 

IIntel® Core™ i5 430M/450M/520M/540M Processor

Intel® Core™ i3 330M/350M/370M Processor

Intel® Pentium® Dual-Core P6000 Processor

Postanowiłem kupić i5 540m jednak jest mały problem z temperaturą i niestety pracuje on dość niestabilnie. Jako, że laptop jest już trochę zużyty to postanowiłem go trochę "ulepszyć" dodatkowym chłodzeniem założonym jak na zdjęciu :D Co prawda trochę wystaje ale nie robi mi to różnicy

Na P6000 temperatura trzyma się na 48 stopniach w "stresie" ( wczesniej do 60 stopni )no a i5 jeszcze nie próbowałem.

Jak na razie zasilanie biorę z usb ale chciałbym jakoś to podłączyć na "stałe".

Jest jakaś możliwość, aby podpiąć ten mini wentylatorek do tego z fabrycznego chłodzenia (do tej kostki zaznaczonej na zdjęciu)?

Ewentualnie jeszcze myślę o podkładce, ale nie wiem czy będzie jakiś spadek temperatury na i5.

Może jakieś inne pomysły jakby obniżyć temp? Paste wymieniłem na arctic silver 5.

http://i.imgur.com/zXOJVeD.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez simon199292
Link to post
Share on other sites

Wentylator laptopowy jest na 5v a ten co masz dołożony to jest na ile? Jak na 5v to spinaj dwa i będzie wszystko ok. Jak jest na 12v to pewnie będzie startował gdzieś między 4v a 5v więc przy  małym obciążeniu może się nie włączyć. Chyba że wentylator w laptopie jest sterowany PWM to nie powinno być problemu i dodatkowy wentylator będzie kręcił się ze stałą prędkością bez regulacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...