Skocz do zawartości

Komputer do gier 4300-4500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4300-4500 zł
Których części potrzebujesz?:  Wszystko co znajduje się w obudowie, prócz dysku HDD.
Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak(procesor)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1080p
Specjalne wymagania: Niech w obudowie będzie jak najzimniej.
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Tak, dysk HDD (1TB)
Własna propozycja zestawu:
Płyta główna- Asus Z97-k
Chłodzenie- SilentiumPC Grandis XE1236
Obudowa- Phanteks Enthoo Pro
Procesor- Intel i5 4690k
Karta graficzna- Asus GTX 970 Strix
SSD- Transcend 370 128GB
RAM- Crucial Ballistix 2x4GB 1600mhz CL9
Zasilacz- SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W
Cena całkowita- 4470 zł
 
Inne: Wymagam okolic 60 fps w nowych grach na ustawieniach ultra. Wydaje mi się, że przepłacam za obudowę, zastanawiałem się nad SilentiumPC Gladius X60, który wydaje mi się jedyną rozsądną propozycją w tej półce cenowej, ale nasłuchałem się złych opinii o tej budzie. Co myślicie?
 
PS. Wolałbym nie wchodzić w 4500 zł, wolę się trzymać w niższych granicach. Zestaw będę kupował na początku września, więc wtedy się zobaczy jak z kasą będzie. Dolna granica to oczywiście 4300 zł.
Edytowane przez Agnostic
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Wydaje mi się, że przepłacam za obudowę,

 

Jeżeli chcesz porządną obudowę, chłodną i wielką, dobrze zabezpieczoną przed kurze, solidnie wykonaną, bardzo funkcjonalną, to Enthoo Pro jest tego dobrym przykładem. Sam obecnie posiadam ten model.

 

Zasilacz na Antec True Power Classic 550W. Modularność przy Enthoo Pro jest całkowicie zbędna. SSD na sprawdzonego Plextora M6S na lepszym kontrolerze. Płyta na MSI Z97 G43. Model ten spokojnie wystarczy do OC. Zerknij na pamięci 2400 MHz CL11 pod Z97. Różnica w cenie pomiędzy 1600 MHz a 2400 MHz jest na chwilę obecną bardzo mała. 

 

 

 

Zestaw będę kupował na początku września, więc wtedy się zobaczy jak z kasą będzie.

 

Po wakacjach ten zestaw będzie prawdopodobnie nieaktualny. Za wcześnie zabierasz się za składanie. Masz masę tematów o podobnym budżecie i póki co skup się na zbieraniu informacji. Wróć tydzień góra dwa przed zakupem.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...