Skocz do zawartości

"Wkład" do budy za 1500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sadek.0,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1500-1600 zł
Których części potrzebujesz?: procesor najlepiej box,pamięci,płyta główna
Czy będziesz podkręcać sprzęt? NIE
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1650X1050-nie zmieniam
Specjalne wymagania: BRAK
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? karta graficzna (archaiczna ale póki co zostaje), zasilacz Corsair 650 W
Własna propozycja zestawu: nie mam pojęcia
Inne: dręczy mnie tylko moderator bym edytował post-więc edytuję :)

Edytowane przez zwolay
Link to post
Share on other sites

Witam, zastosuj się do tego http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

Tutaj masz zwór

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Edytuj pierwszy post wklej go i nanieś poprawki.

Link to post
Share on other sites

Serio nikt mi nic nie może polecić?  :(

może 

 

Witam, zastosuj się do tego http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

Tutaj masz zwór

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Edytuj pierwszy post wklej go i nanieś poprawki.

Jak będziemy wiedzieć co masz 

Archaiczna to Riva TNT2 

Napisz jaka buda 

Jaki zasilacz jakie HDD 

Wypisz dokładnie wszystko co zostawiasz 

Przy okazji napisał byś czym aktualnie dysponujesz

Oraz przy takich modernizacjach ważne są gry w jakie grasz 

Link to post
Share on other sites

może 

 

Jak będziemy wiedzieć co masz 

Archaiczna to Riva TNT2 

Napisz jaka buda 

Jaki zasilacz jakie HDD 

Wypisz dokładnie wszystko co zostawiasz 

Przy okazji napisał byś czym aktualnie dysponujesz

Oraz przy takich modernizacjach ważne są gry w jakie grasz 

No przecież napisałem: mam zasilacz Corsair 650 W ,archaiczną kartę (która proszę się nie przejnmować bo ją za jakiś czas zmienię (GTS 450) ,monitor 1650x1050 -czego więcej trzeba?Buda? Jaka by nie była -co to za różnica?Mam Zalmana Z3 Plus ale nie wiem po co komu typ budy biorąc pod uwagę że pyam o procek,płytę i pamięci...każda buda się nada by to jakoś pomieścić....

No przecież napisałem: mam zasilacz Corsair 650 W ,archaiczną kartę (która proszę się nie przejnmować bo ją za jakiś czas zmienię (GTS 450) ,monitor 1650x1050 -czego więcej trzeba?Buda? Jaka by nie była -co to za różnica?Mam Zalmana Z3 Plus ale nie wiem po co komu typ budy biorąc pod uwagę że pyam o procek,płytę i pamięci...każda buda się nada by to jakoś pomieścić....

A w gry gram wszystkie jak leci-chciałbym pykać w nowości typu Hardline i inne....nie chce po prostu wyrzucić kasy w błoto a chciałbym by za te pieniądze mieć najmocniejszy zestaw jaki się da sklecić.

Link to post
Share on other sites

 

 

No przecież napisałem: mam zasilacz Corsair 650 W ,archaiczną kartę (która proszę się nie przejnmować bo ją za jakiś czas zmienię (GTS 450) ,monitor 1650x1050 -czego więcej trzeba?Buda? Jaka by nie była -co to za różnica?Mam Zalmana Z3 Plus ale nie wiem po co komu typ budy biorąc pod uwagę że pyam o procek,płytę i pamięci...każda buda się nada by to jakoś pomieścić....

 

Archaiczne GPU  mogło być na AGP nie daj na PCI.

Buda jest ważnym elementem zestawu nikt normalny nie będzie chciał do piekarnika pchać elementów za kilka tysięcy.
Tu ludzie dbają o Twoje wydawane, ciężko zarobione pieniądze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Archaiczne GPU  mogło być na AGP nie daj na PCI.

Buda jest ważnym elementem zestawu nikt normalny nie będzie chciał do piekarnika pchać elementów za kilka tysięcy.

Tu ludzie dbają o Twoje wydawane, ciężko zarobione pieniądze. 

Jako się rzekło-Zalman Z3 Plus

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony 

procesor i5 4460 prawie 100pln zaoszczędzone różnicy nie zauważysz - 799 ,-

płyta Z97 Tobie nie potrzebna nie kręcisz proca w zupełności wystarczy MSI B85-G43 - 30 pln w kieszeni 305 ,-

pamięć tu masz z opóźnieniem CL9 - czego i tak nie zauważysz http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ 15 pln w kieszeni - 269 ,-

Co dało w sumie 1373 pln 

Odkładaj na GPU bo z nim u Ciebie krucho 

Link to post
Share on other sites

 

 

procesor i5 4460 prawie 100pln zaoszczędzone różnicy nie zauważysz

Zauważy. W AC Unity 10% większa wydajność za 11% większą cenę. Moim zdaniem to opłacalne.

 

 

 

płyta Z97 Tobie nie potrzebna nie kręcisz proca w zupełności wystarczy MSI B85-G43
 

Poleciłem H97, który jest kompatybilny z 5-tą generacją nowych Inteli, więc na przyszłość się przyda ;)

 

Jeśli chodzi o pamięci, to niech będzie ;) Zaoszczędzi na przesyłkę.

Link to post
Share on other sites

Zauważy. W AC Unity 10% większa wydajność za 11% większą cenę. Moim zdaniem to opłacalne.

 

 

 

 

Ok-tylko zważ na to że mnie nie interesują benchmarki i jakieś tam wyciskanie siódmych potów z kompa by miał klatkę więcej.Jeśli takie "zauważenie" ma być tylko w 3d Mark to bez sensu-nie w takie coś ceuję.Klatek może być 200 albo 35-mnie to wisi-byleby było płynnie i ładnie :)

Link to post
Share on other sites

Przecież ja nic nie pisałem o 3d marku. Komputer do gier powinno się składać względem aktualnie najbardziej wymagającego tytułu, ponieważ taki zawsze prezentuje jakąś przyszłość, jeśli chodzi o wymagania kolejnych gier. Jeżeli masz 1600 zł, a podany przeze mnie zestaw z pamięciami zaproponowanymi przez maku1980 nie przekracza nawet 1500 zł, to w czym problem? :P Za te oszczędzone 80 zł nic nie dokupisz. Załóżmy, że masz na grafikę 850 zł, więc możesz kupić R9 280, ale hej, przecież masz 80 zł, które dałeś na i5 2500K bez OC, yy, przepraszam, i5 4460. Dokładasz do budżetu i co kupujesz? R9 280 :D

 

Prawda jest taka, że w takie Unity w 30 FPS pograsz nawet na i3. Wtedy wystarczy 1800 zł (czyli raptem dopłata 200 zł do Twojego budżetu) na procesor i3, płytę H81, RAM i R9 280. Na takim sprzęcie gra mój znajomy. Ustawienia w Unity High/Ultra, bez AA, Full HD i wyciąga około 35 FPS :)

Edytowane przez Makkk
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Posiadasz więc

 

 

zasilacz Corsair 650 W

 

 

Mam Zalmana Z3 Plus ale nie wiem po co komu typ budy biorąc pod uwagę że pyam o procek,płytę i pamięci...każda buda się nada by to jakoś pomieścić....

HDD masz na SATA , napęd też ? Dlaczego pytamy o takie rzeczy bo to istotne i nie upewniając się możesz dostać np. płytę w formacie ATX do obudowy matx, 

Potrzebujesz CPU, MOBO, RAM 

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

1331zł
 
Krótko mówiąc masz to wydajną czterordzeniową i5 obecnie najbardziej optymalny zakup pod kątem cena/wydajność/opłacalność, do tego płytę główną w formacie matx z czterema slotami na pamięć pełnym układem audio oraz 8GB standardowo taktowanej pamięci 1600MHZ w dwóch kościach.
 

 

Inne: dręczy mnie tylko moderator bym edytował post-więc edytuję
O kim mowa, Kto Cię tutaj dręczy ? to jest wyłącznie po to by Ci pomóc dobrać do danych podzespołów optymalny sprzęt.
Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Sadek O.-->z tym dręczeniem to żarcik taki ;)

co do procka-na 99% wezmę tego co polecasz- i5 4460 .Zastanawiałem się jeszcze nad droższym i5 4590 ale chyba nie ma sensu dokładać stówę za 100 MHz....co do płyty-mój błąd że nie napisałem-raczej celuję w ATX by było więcej miejsca -poza tym muszę mieć 2 sloty PCI.No ale w sumie mATX też chyba może być...Pamięci-jeszcze sprawa otwarta-tak czy inaczej sądzę że załatwiliśmy już 2/3 problemu-dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli celujesz w pełnego ATX to MSI B85-G43 spełni twoje oczekiwania obsługuję i5 w najnowszej wersji posiada 4 sloty DDR3, oraz 4 sloty PCI Expres.

Płyta posiada chłodzoną sekcję zasilania, USB 2.0 , 3.0 - 2 na tylnym panelu i 2 dodatkowe do podłączenia 

Edytowane przez maku1980
Link to post
Share on other sites

 

 

.Zastanawiałem się jeszcze nad droższym i5 4590 ale chyba nie ma sensu dokładać stówę za 100 MHz..

Zbyt duża dopłata ponad 100zł nie warto.

 

 

raczej celuję w ATX by było więcej miejsca -poza tym muszę mieć 2 sloty PCI.No ale w sumie mATX też chyba może być...

Płyta, którąCi podałem ma 2 sloty PCI. 

Link to post
Share on other sites

Sprawa załatwiona-dziś wyruszam na zakupy-dziękuję za pomoc!


Pisze z telefonu wsciekly jak pies-wzzystko dpbrze zamontowalem i podpialem-system vista sie nie uruchamia.co gorsze-po przelozeniu wszystkiego do starej budy przy restarcie jest disk error-bios widzi dyski ale restart z plyty nic nie daje bo przy opcji "naprawa" nie wykrywa zadnego dysku...macie jakies pomysly?ja juz nie mam sily....
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...