Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pamięci RAM cena do ok. 600 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez saddam,

Recommended Posts

Na dniach kupuje PC, brakuje mi tylko pamięci RAM o to mój zestaw:

http://i.imgur.com/u6AOqfg.jpg

chciałbym wrzucić do niego 2 x 8GB pamięci. Mój budżet to ok 600/700 zł. Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny.

Jeżeli to istotne to przeważnie grywam w FPS (komputer składam głownie pod Wiedźmina 3 oraz GTA V)
System, który aktualnie użytkuje to Windows 7 64 bit. 

Edytowane przez luzikseba
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Sorki za to co napisze aż nie wytrzymałem.

1.6500 za kompa co za chwile bedzie wart z 3 tys.no bez jaj.

2.poco ci i7 dla szpanu podniesienia ego(pieniążki w błoto)

3.6,5 tys komp płyta MSI no poprostu bosko

4.karta graficzna (oco chodzi z tym MSI za tyle kaski??????)

5.naped do hiper mega kompa to już ożeł nad orły!!!!

6.zasilacz 700zł a droższego nie było te za 1 tys,mniej sie palą!!!!

7.16gb ramu a co ty grafik video obrabiasz,700 za ram jak starczy na dzis spokojnie 8gb z nadmiarem

8.najbardziej absurdalny zestaw jaki widziałem,musiałeś sie upalić jak go składałeś.

 

"Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny"-i po tym już musiałem napsać bo nie wytrzymałem.

Dam ci rade za darmo.Taka Free ,każda rzecz przepłacona i zarobi dla ciebie po 1 gora 2 klatkach wiecej w grach za tyle pieniążków MSI.nie no nie moge.ja twierdze żeś sie upalił znajomy że upił....

 

poco ci i7 cena wydajnosc i5, dlaczego msi ,za tyle kaski swietne na lata Asusy płyty Asrock Gigabyte też topowe modele ale MSI WTF.....zasilacz za 300 400 ci to uciagnie,klatek wiecej nie bedzie.a ram to już jazda niezła.sprzedasz 2 x kompa albo czesc zniego a żadna gra tego nie wykożysta.a skad to wiem ponieważ wiekszosc gier to porty z konsol a dowiedz sie ile ma konsola na gry??????kolejne 300 w błoto. A z kartą dowiedz się czy nie piszczą cewki bo w MSI lubią ćwierkać.

miłego giercowania ci życze,ale radze wiem że to trudne przemyśleć swoją decyzje.

Składam kompy od lat ale czegoś takiego dziwnego nie widziałem,upiłeś się po prostu upaliłeś jeden ciort.

 

//Daruj sobie takie porady

Edytowane przez spider_1987
Niekompetencja
Link to post
Share on other sites

Sorki za to co napisze aż nie wytrzymałem.

1.6500 za kompa co za chwile bedzie wart z 3 tys.no bez jaj.

2.poco ci i7 dla szpanu podniesienia ego(pieniążki w błoto)

3.6,5 tys komp płyta MSI no poprostu bosko

4.karta graficzna (oco chodzi z tym MSI za tyle kaski??????)

5.naped do hiper mega kompa to już ożeł nad orły!!!!

6.zasilacz 700zł a droższego nie było te za 1 tys,mniej sie palą!!!!

7.16gb ramu a co ty grafik video obrabiasz,700 za ram jak starczy na dzis spokojnie 8gb z nadmiarem

8.najbardziej absurdalny zestaw jaki widziałem,musiałeś sie upalić jak go składałeś.

 

"Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny"-i po tym już musiałem napsać bo nie wytrzymałem.

Dam ci rade za darmo.Taka Free ,każda rzecz przepłacona i zarobi dla ciebie po 1 gora 2 klatkach wiecej w grach za tyle pieniążków MSI.nie no nie moge.ja twierdze żeś sie upalił znajomy że upił....

 

poco ci i7 cena wydajnosc i5, dlaczego msi ,za tyle kaski swietne na lata Asusy płyty Asrock Gigabyte też topowe modele ale MSI WTF.....zasilacz za 300 400 ci to uciagnie,klatek wiecej nie bedzie.a ram to już jazda niezła.sprzedasz 2 x kompa albo czesc zniego a żadna gra tego nie wykożysta.a skad to wiem ponieważ wiekszosc gier to porty z konsol a dowiedz sie ile ma konsola na gry??????kolejne 300 w błoto. A z kartą dowiedz się czy nie piszczą cewki bo w MSI lubią ćwierkać.

miłego giercowania ci życze,ale radze wiem że to trudne przemyśleć swoją decyzje.

Składam kompy od lat ale czegoś takiego dziwnego nie widziałem,upiłeś się po prostu upaliłeś jeden ciort.

 

Bredzisz i bzdury wypisujesz Ty kolego.

 

 

 

Sorki że wtrącę ale mam takiego kompa tyle że z 4670K i wcale mocy nie nadbywa w tej specyfikacji.

Co mu chciałeś wcisnąć? H81  G3258 ??

Czy jakiś inny wynalazek?

Można kupić mądrze ale w dobrym kierunku idzie z tym I7.

I5-4670K wydaje mi się średnio dobrym wyborem.

 
Edytowane przez Lord_Krecitsqa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie dziękuje za pozytywne opinie :) co do @ hary76 nie ma co karmić trolla.
Odłożyłem trochę grosza, chcę zaryzykować, wrzucić i7, 16 GB ram, GTX 970 w SLI i przekonać się jak to hula, a następnie zdać Wam relacje czy warto było. Jeżeli nie było warto to kolejne doświadczenie trafi do życiowego bagażu :)
Wracając do tematu pamięci Ram jeszcze doczytam, które z w/w będą najfajniejsze.

Dziękuję wszystkim autorom postów, których treść coś wniosła i przybliżyła mnie bardziej do zakupu RAM :)    

Link to post
Share on other sites

Z tym i7 faktycznie zastanowiłbym się na Twoim miejscu, bo płacisz praktycznie tylko za HT, które jest rozwiązaniem programowym i czasami pomoże te 20-30%, a czasami w ogóle lub nawet minimalnie pogorszy responsywność. Na topowe i5 jest takie wzięcie, że na rynku wtórnym jeszcze wypolerują Ci berło zeby tylko dostać tego procka w lekko niższej cenie. Z ewentualnym upgrade nie będziesz miał żadnego problemu. ;) Co innego z niższymi i zablokowanymi układami.

Kilka lat temu jak jeszcze grałem w jakieś gierki nawet wyłaczałem HT, bo bez niego gry i system działały minimalnie lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam TridentX-2400 i są ponadczasowe.

Tyle w kwestii wyboru RAM.

Co do I7 vs SLI 970 to sam się zastanawiam nad tym.

Hulać będzie. Już na moim z sygnaturki fajnie chodzi bez powodów do narzekań.

Pamieć to pamięć. Może jedynie działać lub nie. Poza kilkoma rodzynkami, które można taniej kupić i podkęcić, nie ma większych różnic. Polecanie typu - kup ten model, bo ja kupiłem więc są fajne - jest najzwyczajniej niepoważne.

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza kilkoma rodzynkami, które można taniej kupić i podkęcić, nie ma większych różnic. Polecanie typu - kup ten model, bo ja kupiłem więc są fajne - jest najzwyczajniej niepoważne.
 

 

Nie podkręcisz. żadnych stock ddr3.

To nie na zasadzie: "kup bo ja kupiłem"

Tylko:  "nic lepszego z ddr3 nie kupisz bo poprostu nie ma"   (batalia o CL jest zbędna bo wszyscy wiedzą że nie ma najmniejszego znaczenia)

 

Kwestia wyboru producenta Kingston,Geil czy inny to kwestie kosmetyczne - również bez znaczenia.  

Po prostu: 1600 to 1600 2133 to 2133 a największa dostępna to 2400. I dlatego taką warto kupić bez względu na różnice w cenie pomiędzy 2133 a 2400 wynoszące ~30zł.

Czyli nic. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko:  "nic lepszego z ddr3 nie kupisz bo poprostu nie ma"   (batalia o CL jest zbędna bo wszyscy wiedzą że nie ma najmniejszego znaczenia)

Weź to lepiej wykreśl zanim Ty i cała Twoja rodzina (na trzy pokolenia wstecz) zostaniecie zbanowana na wieczność.

 

W przypadku 3d czasu rzeczywistego i jakichkowliek aplikacji (przynajmniej umownie) czasu rzeczywistego, CL ma fundamentalne znaczenie. Liczy się czas dostępu, a nie sama przepustowość. W przypadku gier, przepustowość nawet najwolniejszych kostek DDR3 jest więcej niż wystarczająca.

 

W przypadku 60fps komputer ma ~16ms na pobranie wszystkich danych z pamięci RAM, porzetworzenie wszystkich zawołań rysowania API graficznego i wysłanie wszystkiego do karty graficznej, która musi zaktualizować geometrię sceny 3d, nałożyć i przefiltrować tekstury, wycieniować wierzchołki, a to tylko więlkie uproszczenie, bo jeszcze mamy API komunikacji sieciowej w przypadku gier online, API kontrolera peryferiów oraz wiele innych rzeczy mniej lub bardziej unikalnych dal danego silnika.

 

Jeśli ktoś tego nie rozumie, to ok. Chodzi jedynie o to, że w przypadku gier najbardziej liczy się czas realizacji zadań przez każdy z podsystemów komputera, a jak jeden zawodzi, to fps spada niezależnie od reszty podzespołów.

 

Przy 144fps mamy już tylko niecałe 7ms, co sprawia, że róźnice w czasie dostępu do róznych modeli pamięci nabierają jaskrawości.

 

W przypadku 30fps, róźnice pomiędzy DDR3 1600MHz CL9, a 2400MHz CL10 nie mają istotnego wpływu na liczbę fps.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja składam kompy od lat i płacą mi za moją wiedze.A płacą za to że potrafie złożyć pc taniej o 1 tys albo i 2 tys a różnica udowodniona żadna.Oczywiście czasami 5 czasmi góra 10 klatek.Ale jeśli gra tnie to te 5 czy 10 nic nie da za wydanie 1 tys albo 2 tyś.A je odkładam dodaje pożniej kaske ze sprzedaży starego PC i mam nóweczke ze sklepu.A nie kupowanie rakiety a gra przez złe wykonanię bedzię sprawiać problem i zaczyna być grywalna po 6 miesiącach.Ja za tę sume po malusiej dopłacie robie 2 kompy na długi czas.A tu mam za 6,5 crapa firmowego MSI gdzie cewki piszczą i potrafią sie dziać cyrki.A dotego 16 gb ramu które za 3 lata sie nie wykożysta w grach i zasiłka 850w gdzie waty u producentów zaczynają sie liczyć.Sorki ale ten komp to przerost formy nad trescią.Gdyby wiekszość z was poczytała różne testy linki zamiast przedłużąć swoją meską cześć.To by wiedziała dlaczego to pisze.Bo to kłuje aż po oczach.Jedynie sensowność tutaj to kolega saddam.Który pokazuje jak można obciąć koszty ramu i pisze dla czego.Takich ludzi jest wiecej tylko trzeba przeczytać wyciagnąć wnioski i najważniejsze powstrzymać KONIA ZAKUPOWEGO.Bo możemy kupować cześci nawet za 1,5 tys ale po co dla 3 klatek wiecej.A za rok wyjdzie gra która położy kompa i trzeba bedzie znowu konia uruchomic i nowa karta i znowu 1,5 tyś i tak w kółko.Nowa podstawka nowe zrąbane gry itd.I sory dzieciaki.Ale na co drugiej stronce pisze że i7 16 gb i zasiłka już powyżej 700 w to przerost formy nadtreścią.i jakieś 1tys w plecy.A do tego Msi WTF za tyle pieniedzy z MSI.I na koniec wypasiony komp na lata bez BDR. :rotfl: A masz do tej bryki monitor 144 mhz???Sorki że ci mące w głowie ale taka jest prawda.I5 8gb to spoko zestaw + 970.I gram we wszystko co idzie na full teraz ,a za crapy biore się po nastepne j wymianie karty za zostawione pieniążki i komp żyje i żyje. :)

Link to post
Share on other sites

Też bym polecił 8GB i i5 do gierek, grałem trochę w crysisy i BFy
między i7/16GB a i5/8GB nie było różnicy przy użyciu GTX 660, GTX 970 i radeon 7970, te parę stów różnicy dołóż do większego/szybszego SSD

Ale jeśli sobie skrobiesz coś w programach to owszem, w niektórych softach różnica może być kolosalna.

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...