Skocz do zawartości

Utrata wydajności na nowym komputerze?


Recommended Posts

Witam. Piszę ponieważ borykam się z dziwnym problemem. Od 2 tygodni posiadam komputer w poniższej konfiguracji:

Płyta główna: Gigabyte B85M-D3H
Procesor: i5 4460 3.2 Ghz haswell refresh
Grafika: EVGA GeForce GTX 960
RAM: Crucial Ballistix 8GB DDR3
System Win 7 postawiony na SSD marki Toshiba Q Pro Series.
Zasilacz: Zasilacz Fractal Design Integra M 550W 80+ Bronze

Problem polega na tym, że od kilku dni zauważyłem niepokojące sygnały w grach. Po zakupie komputera, sprawdziłem dwie z gier; Stalker Cień Czarnobyla z wymagającą graficznie modyfikacją oraz Battlefield 4. Obie gry odpaliłem na ultra ustawieniach - śmigały jak marzenie w ponad 60 fpsach bez żadnych spadków klatek. Zostałem niestety zmuszony do sformatowania i postawienia systemu od nowa, więc zrobiłem to. Wątpię, by to było przyczyną, ale od kilku dni zauważyłem, że np w pierwszej omawaianej grze w pewnych miejscach mam spadek klatek nawet o 10 fps i widzę dostrzegalne "chrupnięcia" animacji. Z kolei Battlefield 4, który po zakupie śmigał
na ULTRA nawet z x4 SMAA, wprawdzie utrzymuje się na poziomie 60-80 fps (+100 patrząc w niebo), ale np: po załadowaniu mapy tekstury otoczenia są ładowane nawet w kilkanaście sekund, podczas gdy przedtem był to dosłownie moment (ok 2 sekund). Czasami trawa rysuję się dopiero kilka metrów ode mnie, podobnie jest z koronami drzew, które "załadowane" w całości są dopiero gdy podejdę na pewną odległość. 

Reinstalacja sterowników nvidii nie przyniosła rezultatu. Nie mam na pokładzie żadnych wirusów, żadnych zbędnych programów w tle, temperatura GPU w BF4 sięga 70 stopni, co jest normą. Sterowniki chipsetu itp - zainstalowane. Zastanawia mnie co zrobić - testy w 3D Mark, czy może przetestować osobno każdy podzespół? Gry są postawione na HDD, zresztą od początku je tam instalowałem. Wszystko było w porządku. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Bardzo proszę o pomoc. 

Edytowane przez vandr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...