Skocz do zawartości

Wybór monitora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez atomowy,

Recommended Posts

Witam, po rozmowie ze specjalistą działu mam dylemat, który monitor mam wybrać. Oto lista moich faworytów po przeczytaniu poradników:

1. - 549zł - http://allegro.pl/monitor-led-benq-gl2450hm-24-full-hd-dvi-glosniki-i5127986877.html

2. - 699zł - http://allegro.pl/monitor-24-lg-24mt46d-pz-tv-led-fullhd-hdmi-i5128317077.html (Plusem jest wbudowany tuner TV)

3. - 887zł - http://www.redcoon.pl/B508810-Dell-UltraSharp-U2414H-LED-IPS_Monitory-TFT?refId=ceneo (Propozycja drachenfeles'a)

4. - 799zł -  http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/iiyama-prolite-b2480hs.bhtml (Monitor już w drodze - ma być dzisiaj, lecz prawdopodobnie sprzedam, w zależności od Waszej pomocy).

 

Do czego będę używał:
- Cowieczorne granie w BF 4, Footbal Manager 2015, Euro Truck Simulator 2

- Codzienne przeglądanie internetu

- Film kilka razy w miesiącu (zamierzam powiesić monitor na uchwycie)

Edytowane przez mkuzmicz
Link to post
Share on other sites

Nawet nie sprawdziłeś, a już chcesz sprzedać. Ta iyama to dobry monitor. Z twojego zestawienia to bym wybrał.

Jasne, że tak. Wasza opinia jest myślę ważną wskazówką. A po rozpakowaniu sprzętu jego wartość spada.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie przejdzie mi już drugi wniosek na raty. Więc drugi monitor muszę kupić za gotówkę, Stąd chęć sprzedaży :)

Czy według Was są między nimi ogromne różnice? Czytałem poradniki, ale ciężko mi się w tym mimo wszystko odnaleźć.

Link to post
Share on other sites

Jednego nie rozumiem. Dlaczego wziąłeś za 799 zł Iiyamę B2480HS, skoro w tej samej cenie masz nowszy model Iiyamy, też TN i do tego pełne 24 cale a nie 23,6. Mowa o B2483HS ??

 

Pomijając fakt, że jeżeli nie zalezy Ci na pivocie to masz jeszcze nowszą Iiyamę na TN, też pełne 24 cale.... GE2488HS ;)

Link to post
Share on other sites

No to na spokojnie teraz. Wątpię, aby ten monitor ktoś od Ciebie odkupił. Sprawdź jak wygląda procedura zwrotu w ciągu 14 dni, jeżeli wziąłeś go na raty i jeżeli się da to zrób to. No chyba, że rzeczywiście monitor Ci sie spodoba i zostawisz go sobie. Będzie dobrze.

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

W takim razie zostaje mi wystawić monitor na sprzedaż i czekać na kupca. Następnie kupić nowy za gotówkę. Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim :)

 

Pozostało mi jeszcze jedno pytanie. Zasadniczo czy 2ms a 8ms to zauważalne jest dla ludzkiego oka? Dostałem informacje, iż w grach typu CS będzie smużenie wówczas (przy wyższym input lagu).

Link to post
Share on other sites
Jedynie ten model mogłem wziac na raty. I tylko tam mi raty przeszły bo pierwszy raz. Dodatkowo się napalilem jak dziecko. Od dwóch lat planowałem zakup i emocje wziely gore.
O rany... Współczuję jak przez 2 lata czekasz na monitor i jeszcze 700 zł na raty :P Mimo wszystko masz czas na odstąpienie od umowy ratalnej. Nieraz lepiej nie kupić niczego niż za szybko i bez przemyślenia. Mimo wszystko napisałem Ci, że ta iyama to całkiem dobry monitor, na pewno nie będziesz narzekał.

 

Wspominali o różnicach w kolorach i jasności. Często na rogach czy coś.
Tak. W moim LG25UM65 są różnice w podświetleniu, ale ta panorama bardzo mi się podoba. Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

O rany... Współczuję jak przez 2 lata czekasz na monitor i jeszcze 700 zł na raty :P Mimo wszystko masz czas na odstąpienie od umowy ratalnej. Czasem lepiej nie kupić niczego niż za szybko i bez przemyślenia.

 

No niestety nie układa się u mnie w domu finansowo za bardzo i często odkładane pieniądze szły na spłatę zobowiązań za czynsz czy inne zaległe pieniążki. A co do drugiej części wypowiedzi - faktycznie podszedłem do sprawy za szybko i zbyt emocjonalnie. Towar oddam i tyle.

 

Pozdrawiam :)

A czy te problemy z podświetleniem są bardzo widoczne? Czy tylko w ciemnych miejscach? Czy na przykład grając w Battlefield'a, ciemne miejsca będą dawały się we znaki?

Link to post
Share on other sites

Ja wstawiłem na giełdę samsung f2080. Bardzo fajny monitor, genialne kolory. Mogę za 100 zł odsprzedać, to bardzo tanio.

 

A co do podświetlenia to na czarnym widać, że raz jest on jaśniejszy raz ciemniejszy. Chciałem go wymienić, ale obejrzałem dwa inne i miały taki sam efekt. Ogólnie monitor mocno przeciętny, wykonanie i plastiki również wyglądają na tanie. Jedynie te 2560x1080 mnie urzekło i ew programik lg split screen do zarządzania wyświetlanymi folderami itp.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Niestety natywna rozdzielczość f2080 mi nie odpowiada. W tej chwili mam taki. Ale jesteś w stanie odpowiedź, który z tych dwóch byś wybrał osobiście do mojego zastosowania? (Wieczorne granie w BF'a i FIFA 15 i internet no i film 2-3 razy w miesiącu):

1. iiyama ProLite B2480HS-B1

2. Dell UltraSharp U2414H LED IPS

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Dell, ale jeżeli kupił bym wcześniej iiyame to też bym go poprostu używał. Ja od lat grałem w cs i inne fpsy na matrycach TN. Mam do nich sentymeny, a iiyama robi naprawdę dobre matryce TN.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Czyli jeżeli miałbyś IIYAME to byś został na niej, natomiast gdybyś miał wybierać między dwoma z półki to DELL - dobrze rozumiem? Czy DELL ma przewagę nad IIYAMĄ tylko w cenie? Czy też jest coś konkretnego również?

Link to post
Share on other sites

iiyama do twojego bfa będzie lepsza, ale dell to raczej coś uniwersalnego do większości zastosowań. Jedni wolą TN inni IPS. Poczytaj o rodzajach matryc i nie sugeruj się tym co kto wychwala pod niebiosa, bo każdy ma inne preferencje co do monitora. Tak jak pisałem, że ja bym sobie z takiego monitora TN jak iiyama normalnie korzystał ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...