Skocz do zawartości

Głośniki 2.0/2.1/ kolumny + wzmacniacz ~600


Recommended Posts

Budżet: ~600
Czego potrzebujesz?Głośniki 2.0/2.1/ kolumny + wzmacniacz
Przeznaczenie: muzyka, czasami gry
Źródło: zewnętrzny dac na usb
Oczekiwania: nisko schodzący głęboki bass (bo mój sub zamiera przy 50hz)
Inneszukam nisko schodzących kolumn ze wzmacniaczem albo głośników 2.0 albo 2.1. Moją uwagę przykuły edifiery S330D, R2600 tylko nie wiem czy zejścia są takie jak podaje producent ;) głośników które nie schodzą do co najmniej do 35-30Hz nie biorę pod uwagę (gatunek tego wymaga :D )
Muzykatrap (takie coś), future bass, czasami trochę electro
Metraż pokoju: 12

 

Szukając zestawów do muzyki Trap nic na tym forum nie znalazłem, dlatego proszę o indywidualne podejście :)

Link to post
Share on other sites

Na ebay.de są w tej chwili do kupienia odnowione przez producenta (150 EUR + 16 EUR wysyłka do PL) albo zwroty (160 EUR + 16 EUR wysyłka) Klipsch Promedia 2.1.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Zejście mocno <50HZ dla tak małych membran możliwe jest tylko poprzez buczenie BR-em i/lub podbijanie/wzmacnianiae basu korekcją.

 

Pomiary w teście wychodziły tak:

 

http://www.ferra.ru/580x600/images/333/333363.jpg

 

http://www.ferra.ru/ru/multimedia/review/Edifier-R2600-SVEN-Stream-Mega-comparison/#.VPg84eGWw8u

 

Jak widać, realnie przy zachowaniu jako takiej liniowości jest to ok 45Hz.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pasmo przenoszenia ma się nijak do impaktu basu, jaki zaoferują głośniki, bo w takiej specyfikacji nie jest sprecyzowana głośność danej częstotliwości. Niestety bez odsłuchu się nie dowiesz, chyba, że ktoś Ci powie :)

 

Edit: o widzisz cooger wstawił dobry wykresik powyżej.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

O ten wykres mi chodziło, miałem problem z jego wstawieniem (niestety muszę korzystać z IE). Moim zdaniem dobry bas bez subwoofera się nie obejdzie. Fizycznych rozmiarów głośnika się nie przeskoczy.

Link to post
Share on other sites

Pasmo przenoszenia ma się nijak do impaktu basu, jaki zaoferują głośniki, bo w takiej specyfikacji nie jest sprecyzowana głośność danej częstotliwości. Niestety bez odsłuchu się nie dowiesz, chyba, że ktoś Ci powie :)

No tak, tylko że właśnie chcę aby było słychać cokolwiek, bo wiem że tak nisko zejść mało które głośniki dobrze potrafią, tylko że denerwuje mnie w moich głośnikach to że poniżej 50Hz nic nie słyszę mimo że na słuchawkach jest ok (głośnik trząść się trzęsie, ale praktycznie nic nie słychać). 

Pytanie czy do R2600 dało by się jakoś suba podpiąć w przyszłości (czy może lepiej kupić gotowe 2.1 jak np. Klipsch Promedia 2.1 które właśnie wydaje się spoko, tylko szkoda że nie ma w pl i pewnie mają inną wtyczkę), wiem że też sporo zabawy może być ze zestrojeniem no ale kto pyta nie błądzi :)

Edytowane przez Janion
Link to post
Share on other sites

Klipsche są sprzedawane z Niemiec, więc wtyczka powinna być europejska. Ktoś tego w EU jednak używa :). Gwarancja jest zdaje się 2-letnia, ale to już musisz dokładnie doczytać albo dopytać. Ja niestety nie mam gdzie wcisnąć tego suba (tzn. mam, ale dokładnie na styk, co się mija z celem) i zostaję przy 2.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...