Skocz do zawartości

Po wyłączeniu komputera na monitorze: "sprawdź podłączenie kabla"


Recommended Posts

Witam. Mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Problem polega na tym że jak wyłączam komputer to na monitorze widnieje komunikat "sprawdź podłączenie kabla". Jak zrobić żeby po wyłączeniu komputera nie było tego komunikatu? i żeby monitor przechodził w tryb uśpienia, żeby nie było go trzeba wyłączać ręcznie ? dodam jeszcze ze monitor kiedy jest podpięty pod zintegrowaną grafikę na płycie, wtedy wyłącza się bez problemu, problem nastał po wymianie grafiki na radeon r9 270x jest podłączona z pomocą kabla HDMI

Edytowane przez mielewel
Link to post
Share on other sites

Jak długo wyświetla się ten komunikat? Jesli tylko chwilę to normalne. Zmień w opcjach monitora źródło sygnału z "auto" na ręczne wybranie lub odwrotnie w zależności co masz teraz ustawione. Daj znać.

 

po wyłączeniu PC komunikat na monitorze widnieje przez jakieś 3min,  po tym czasie przechodzi w tryb uśpienia i dioda zaczyna migać, także nie jest źle, ustawione mam na ręcznie HDMI wtedy nie przełącza się co chwile na d-sub.

Edytowane przez mielewel
Link to post
Share on other sites

W ustawieniach zmień czas po którym włącza się tryb uśpienia. Wszystko wskazuje na to, że wszystko jest OK i nie masz powodów do zmartwień.

 

tylko ze w ustawieniach nie ma takiej funkcji

jeszcze taka ciekawostka  :)  jak monitor mam podpięty pod zintegrowaną grafikę na płycie głównej również przez kabel HDMI, to po wyłączeniu PC monitor przechodzi w tryb uśpienia od razu :>

Link to post
Share on other sites

No to ciekawe... a zrób tak proszę - podłącz pod nie zintegrowaną grafikę, wyłącz komputer i od razu wyciągnij wtyczkę komputera z kontaktu i zobacz czy komunikat na monitorze nadal będzie wyświetlany przez ten czas.

 

nadal się wyświetla przez jakiś czas

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...