Skocz do zawartości

Monitor dla starszej pani


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tu nowa, starsza pani i potrezebuję WASZEJ POMOCY :)

 

Staję przed koniecznością zakupu nowego Monitora. Przyzwyczajona byłam do starej Iiamy 17 calowej z matową matrycą.

 

Chciałabym ciut większy ze względu na wolną przestrzeń czyli 19 - 23. Nie wiem jak bym się czuła przed ekranem panoramicznym, nieco się obawiam.

 

Monitor wykorzystuję głównie do przeglądania stron Internetu, czasem obróbki zdjęć w PS i pisanie tekstów. Czasem wyskoczy jakieś inne zadanie np. obejrzenie filmiku. Nie gram w żadne gry, nie oglądam filmów itp. Pracuję na windows 7. Dodam, że przed monitorem spędzam codziennie wiele godzin :)

 

Chciałabym się zmieścić w kwocie do 1.500 zł ale jak będzie mniej będę bardzo zadowolona.

 

Upatrzyłam sobie Eizo 1932, niestety już jest nieprodukowany. Może  zatem Eizo 1933, o tym natomiast nie znalazłam żadnych opinii użytkowników. W grę wchodzi jeszcze Eizo FS2333  i 2331.

 

Nie upieram się przy Eizo, ważne aby miał dobre odwzorowanie kolorów i był przyjazny dla starszych oczu a zatem matryca S-PVA lub IPS.

 

Może jeszcze jedna informacja: biurko mam ustawione bokiem do okna. Nienawidzę szklanych matryc. Mam taką w laptopie i jej nienawidzę  :[  Ona jest lusterkiem a ja piękność swą  :D  mam już dawno za sobą ;)

 

Będę wdzięczna za pomoc,

pozdrawiam

starsza pani

Link to post
Share on other sites

ten eizo 1933 to będzie bardzo dobry wybór, matowy panel IPS, duża plamka = większe fonty= wygodniejsze czytanie do tego poprawna korekcja gamma dzięki czemu zdjęcia będą wyglądały... no tez poprawnie, na tyle na ile mogą na nie-graficznym wyświetlaczu

 

natomiast w ramach alternatywy mogę zasugerować EV2455, trochę droższy ale panoramiczny i 24", zapewni znacznie więcej przestrzeni roboczej, plamka nieco mniejsza, ale żadna drobinka czytało się będzie nadal wygodnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ten eizo 1933 to będzie bardzo dobry wybór, matowy panel IPS, duża plamka = większe fonty= wygodniejsze czytanie do tego poprawna korekcja gamma dzięki czemu zdjęcia będą wyglądały... no tez poprawnie, na tyle na ile mogą na nie-graficznym wyświetlaczu

 

natomiast w ramach alternatywy mogę zasugerować EV2455, trochę droższy ale panoramiczny i 24", zapewni znacznie więcej przestrzeni roboczej, plamka nieco mniejsza, ale żadna drobinka czytało się będzie nadal wygodni

 

@fxjerzy

dziękuję. Zakupię taką folię. A już napewno wiosną, gdzy mam to okropieństwo na tarasie.

 

@drachenfeles

Dziekuję za uwagę i odpowiedź. Sądziłam jednak, że może młodzież zaoszczędzi kieszeń starszej pani i wyszuka nieco tańszy i ładniejszy :) model. No fakt, nie będzie to wprawdzie Eizo, ale ja przy tej firmie się nie upieram. Zatem może ktoś ze znających się na rzeczy coś jeszcze dopisze.

Może ktoś pochwali się swoim monitorem z którego jest zadowolony a ma podobne potrzeby tzn. nie gra w strzelanki ani żadne inne gry :P

 

Tymczasem pozdrawiam

starsza pani

Link to post
Share on other sites

ta iiyama to pomyłka z wielu powodów

24" to nie jest za duży monitor, człowiek się przyzwyczaja w tydzień, a potem zastanawia jak mógł pracować na mniejszym

 

oczywiście można kupić monitor i poniżej 1k i jakiś zły nie będzie, no ale to już nie ta klasa do polecenia poza wspomnianym przez kolegę dellem: P2414H, BL2411PT, BL2410PT, ewentualnie XB2483HSU

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Świeżaczka odrzuciłam :)

 

Byłam dziś w Media Market aby się przymierzyć do odpowiedniej wielkości/cali. Mieliście rację. Te 20-22, wcale nie są duże.

 

Wpadł mi natomiast na oko taki:  http://www.ceneo.pl/34932673#tab=spec Też świeżynka ale podoba mi się i nie wydaje mi się za duży  ;)  Teraz proszę o waszą akceptację lub nie.

 

pozdrawiam

starsza pani

Link to post
Share on other sites

mieliśmy tu kilku użyszkodników, którzy zakupili i nawet chwalili te zagięte szajsungi (tylko nie wiem który dokładnie model), można odnaleźć i zagadać i/lub poczytać wątki (kilka osób się nawet rozpisało), nie tak dawno to było

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

ale mnie rozbawiłeś określeniem "użyszkodników". Czytałam ten wątek tych uzyszkodników: http://forum.benchmark.pl/topic/162243-samsung-s27d590cs-opinie/

 

Już byłam niemal pewna, a teraz znów mam wątpliwości. Zrobiłam sobie tabulkę w Excelu, może ona mi pomoże podjąć decyzję. Wpisałam wszystkie wasze propozycje i zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Napisałeś mi kilka linijek :) wyżej, żeby nie Iiyame, dlaczego? one mi się podobają, zwłaszcza z tymi ramkami ultra slim.

Podchodzę jak typowa kobieta, czy kolor karoserii mi się podoba :D bo jak mi się podoba to dobre auto.

 

 

Pozdrawiam

użyszkodniczka starsza pani

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za linki. Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji. Teraz tylko, który?

 

Proszę mi powiedzieć, czy obydwa mają matową matrycę bo tego nie mogę doczytać. I jeszcze  jedno. Czy ta mizerna stopka nie jest chwiejna, bo na taka mi wygląda. Jakby cudem utrzymywała panel i nie daj go ruszyć, bo stanie sie tragedia.

 

pozdrawiam

starsza pani

Link to post
Share on other sites
czy obydwa mają matową matrycę

 

tak, Light AG, nie polecamy lusterek

 

 

 

Czy ta mizerna stopka nie jest chwiejna, bo na taka mi wygląda

 

akurat dell daje jeden z najbardziej solidnych i stabilnych systemów, to nie plastik to amelinium

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

decyzja podjęta. Stanęło na U2415 czyli http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/11891767#techniczne

 

Chcę tylko się upewnić jaka jest matryca czy aby nie świecąca? I druga sprawa, która nie dała mi spać to porty USB. Jest ich wprawdzie 5 ale wszystkie 2,0. Ja mam wszystko do podpięcia na USB 2,0 czy zatem mam rozumieć, że te wszystkie pamięci, słuchawki na USB itp, mogę do kosza wywalić? Nie chciałabym aby tak się musiało stać.

 

Czekam na pomoc, pozdrawiam

starsza pani

Link to post
Share on other sites

USB jest kompatybilne w górę i w dół tzn starsze urządzenie podłączymy do nowego złącza i będzie działać i vice versa nowe urządzenie podłączymy pod stary port i będzie działać, choć w tym przypadku w każdym przypadku w pełni sprawnie, co wynika z ograniczeń transferu na starszych portach, natomiast dla słuchawek, klawiatur, pamięci przenośnej itd to w zasadzie bez znaczenia 

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

od 2 godz. jestem szczęśliwą, mam nadzieję posiadaczką U2415. To za Waszej rady skorzystałam i zakupiłam ten właśnie monitor.

 

Cóż powiedzieć, jest exxxtra. I chwała Wam za doradzenie wielkości. To jest PIĘKNE.

 

Tylko jedno: drachenfeles jakiś taki bardziej straszny :D

 

Wątek byłby do zamknięcia, ale chcę się podzielić uwagami z dłuższego użytkowania.

 

Na dziś, bardzo żałuję, że nie zakupiłam monitora z tunerem TV. W moim przypadku bardzo na miejscu, co nie przekreśla walorów U2415.

 

Pozdrawiam

starsza pani

Link to post
Share on other sites

 

 

e nie zakupiłam monitora z tunerem TV
 
Poczekaj jak trafią do nas sługi typu netflix to nikt nie będzie tv oglądał ani płacił ...

 

Daj sobie z 5 dni (gdy minie uwielbienie) na zabawę i opisz odkryte plusy i minusy (jeśli znajdziesz)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...