Skocz do zawartości

Problem z wbudowaną grafiką - artefakty + czarny pulpit


Recommended Posts

Witam,

 

Pare dni temu pozbyłem się gtx760 i przełączyłem się na wbudowaną grafikę w i5 4670k

 

Od razu zauważyłem, że co jakiś czas 5-10 minut ekran na parę sekund (2-4) się wygaszał, po czym jakby nigdy nic powracał.

 

Po niecałym tygodniu przy próbie zalogowania się do konta przywitał mnie czarny ekran z kursorem. Po czym zalogowałem się na konto gościa i tam nic takiego nie występowało.

 

Odinstalowałem sterowniki i ponownie zainstalowałem najnowsze. W obu przypadkach problem dalej występuje.

 

Dodatkowo od chwili pojawienia się czarnego pulpitu zauważyłem na niektórych stronach linie pikseli o różnych kolorach i pojedyńcze migające piksele przy wyświetlaniu zdjęć i filmów.

 

Przy gtx760 oczywiście żaden z tych problemów nie miał miejsca.

 

Proszę o poradę jak rozwiązać mój problem i czym może być spowodowany?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Na początek proponowałbym odinstalować sterowniki (nvidia i intel) tym programem

 

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/deinstalatory/Display_Driver_Uninstaller.html

 

i dopiero na tak wyczyszczony system zainstalować sterowniki intela (najlepiej te, które windows update sam zaproponuje).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Spróbuj przywrócić ustawiania fabryczne bios lub zresetować zworką ClearCMOS w ostateczności wyciągnąć baterię z płyty głównej na jakieś 2 minuty. Powinno pomóc. Po tych czynnościach sprawdź czy nie ma aktualizacji biosu do Twojej płyty głównej. Sterowniki do grafiki pobierz Sobie z tego linku http://www.station-drivers.com/index.php/outils/Drivers/Intel/HD--and--Iris-Graphics/Serie-15.36.x/Intel-HD--and--Iris-Graphics-Drivers-Version-15.36.9.64.3995-WHQL/ 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...