Skocz do zawartości

Problem z przegrzewaniem się laptopa.


Recommended Posts

Witam, otóż ostatnio mój 4 letni laptop samsung r580-jso4pl  zaczął się wyłączać podczas gier, bez żadnych bsod'ów. Kiedyś nie był czyszczony i gdy temperatura gpu sięgała ponad 100 stopni pojawiał się throttling, ale wymieniłem paste na procesorze i ogólnie go przeczyściłem. Problem znowu pojawił się jakieś pół roku temu, ale zrobiłem to samo co kiedyś. Nigdy nie wyłączał się sam z siebie, aż do dzisiaj. Po prostu, podczas gry laptop się wyłączył, później oczywiście też się to powtórzyło.

 

Macie tutaj pliczek z tym, co zapisał msi afterburner podczas gry w GTA IV.

http://www.speedyshare.com/sDDqR/HardwareMonitoring.hml

 

 

 

Jak sądzicie, przegrzewa się ? kiedyś temperatury były wyższe i jakoś nic się nie działo.

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury pod obciążeniem i daj znać. Jeśli będą zbyt wysokie - to daj znać i wiesz od czego zacząć bo już to robiłeś (czyszczenie lapka + zmiana pasty).

Dodatkowo mozesz zainwestować w naprawdę dobrą podstawkę chłodzącą (ale cena też będzie wysoka).

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem coś ciekawego, a mianowicie podczas długiego grania w saints row IV komputer się nie wyłączał. Zrobie testy jeszcze na innych grach i dam znać. Wiem że GTA IV mocno siedzi na procu, kiedyś patrzyłem na turbo boost i ono faktycznie działało podczas tej gry, zwiększając taktowanie do maksimum. więc teoretycznie mogę sprawdzić czy nadal to działa, bo taktowanie się nie zwiększy jeśli temp. będą wysokie.


@ref jutro podam temp. w grach + odpale 3dmarka i prime 95
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...