Skocz do zawartości

Potrzebna pilna pomoc .Dysk ssd plextor nie startuje.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Canibal,

Recommended Posts

Witam zrobilem dzis aktualizacje windowsa oraz biosu .Niestety po restarcie wogole nie startuje mi dysk ssd.mialem na nim system.po restarcie mam komunikat jakby dysku nie widzial

Niestety dokladnie co jest napisane nie pamietam .podlaczylem dysk pod drugi komputer i jest to samo.przed zzmiana biosa zrobilem kopie zapasowa ale w biosie jak odpalam ez flash to mi nie pokazuje wogole tej kopi. Pomoze ktos ?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zobacz w Biosie jaki tryb jest ustawiony dla dysku. Jeśli AHCI to zmień na IDE i zobacz czy pomogło (i odwrotnie, jeśli jest IDE to zmień na AHCI). Może po aktualizacji Biosu ustawiło Ci inaczej niż miałeś.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

flashowalem plyte glowna.  upg  do biosu P7P55D PRO BIOS 2101 Fix RAID HDD size issue. plyta glowna asus p7p55d pro.  procek   i5 760 2,8. tryby  ahci itp probowalem wszystkie po kolei nic nie pomaga.Niestety nie mam dojscia  do tego obrazu biosu co robilem   nie mam  bo jest na dyskach w raidzie  i nie wiem czy jak podepne  oba dyski pod innego kompa to czy mi zaskocza , a nawet nie wiem czy  dam rade wpiac je do tego kompa


Niestety  musialem na  nowo instalowac system.Czy jesli mialem  2 dyski podpiete w raid0  to da sie jakos to przywrocic  ?Teraz mam  opcje tylko formatowania ;/ .


Pytanie czy z biosa mozna zmienic bios plyty na starsze ? Dyski ktore mialem w raid nie dzialaja.Moze jakbym wgral stary bios to beda dzialac i bede mogl zgrac dane.Tylko nie wiem czy mozna wgrac starszy bios ?
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobra  powiedzmy że problem rozwiązany.Prawdopodobnie  na dysku gdzie miałem raid0  były jakiś pliki rozruchowe.Po zmianie biosa  raid0 szlag trafił  i poprostu nie widziało windowsa.Przywracanie MBR   nic nie dawało dlatego zdecydowałem sie na format.Partycji z raidem nie udało się przywrócić ale odzyskałem  wszystkie  dane  z tej partycji.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...