Skocz do zawartości

Tańsze chłodzenie na korzyść karty graficznej? i5-4690K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Cześć!

Na dniach mam zamiar wydać moje cięzko zarobione pięniążki na komputer, specyfikacja niżej. Dobór części poszedł dosyć płynnie, niestety mam problem z wybraniem optymalnego chłodzenia procesora. Mam na oku Be Quiet Dark Rock Pro 3 i tutaj pojawia się pytanie, czy nie będzie się marnował u mnie w budzie? Nie mam zamiaru bawić się w uber podkręcanie na początku, pomyślę nad tym, kiedy procesor powoli przestanie domagać (będę mógł wtedy pozwolić sobie na lepsze chłodzenie )
Co za tym idzie, biorąc Dark Rock Pro 3 celowałbym raczej w R9 290, na więcej budżet mi nie pozwoli. Gdybym zaś mógł oszczędzić trochę na chłodzeniu, mogę zastanowić się nad GTX 970.

I jeszcze małe pytanko. Co sądzicie o zasilaczu? Może znajdę coś rozsądniejszego w tej samej półce cenowej? Nie zależy mi na modularności, obudowa ładnie chowa zasilacz.

Dzięki!
Pozdrawiam, Hyperlast

 

MOBO: MSI Z97 Gaming 3

GPU: MSI R9 290

CPU: i5 4690K

RAM: G.Skill TridentX 2400MHz 8GB

PSU: Cooler Master G550M

HDD: WD Caviar Blue

SSD: Crucial M550

Obudowa: NZXT H440

Cooler: Be Quiet Dark Rock Pro 3

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Co sądzicie o zasilaczu?

 

Bardzo dobra jednostka, nie ma sensu oszczędzać na PSU.

 

 

 

Gdybym zaś mógł oszczędzić trochę na chłodzeniu, mogę zastanowić się nad GTX 970.

 

Rozsądne podejście, które w pełni popieram. Co prawda temperatury za oknem nie są specjalnie niskie, ale mimo wszystko o tej porze roku boxowe chłodzenie nie powinno być problemem. Latem jednak będzie już mniej różowo, zwłaszcza w takiej budzie - jeśli więc do wakacji znajdziesz fundusze na cooler, to jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Nie mam zamiaru bawić się w uber podkręcanie na początku

 

Jak nie masz zamiaru od razu robić OC to boksowe chłodzenie wystarczy w zupełności. Jak najdzie Cię ochota na podkręcanie to wtedy zainwestujesz w odpowiednie chłodziwo.

 

Co do grafiki to może znawcy się wypowiedzą. A zasilacz w porządku, jeśli wolałbyś jednak modularne i nieco większą sprawność to ten Chieftec wydaje się ok (550W, sprawność 85+): http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-a-80-ctg-550c-550w-85-ctg-550c-478520/

 

Nie ma co zmieniać zasilacza, jest ok.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za merytoryczne odpowiedzi! Na forach zdarzają się coraz rzadziej... ;) Szczerze mówiąc, zupełnie zapomniałem o boksowym chłodzeniu, nie brałem go pod uwagę. W takim razie teraz założę chłodzenie boksowe a zaopatrzę się w porządny cooler, gdy już zrobi się ciepło. 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, ciepłych i wesołych świąt! :)

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...