Skocz do zawartości

Dźwięk w tv i wzmacniaczu


Recommended Posts

Witam,

Nie wiedziałem gdzie to do końca umieścić więc dałem to tu, proszę o przeniesienie jeżeli źle ....

Do rzeczy mam tv :lg42LB650V  i wzmacniacz: yamaha htr-3064 i jak to podłączyć tak żeby dzwięk szedł przez głośniki tv i przez wzmacniacz? próbowałem przez wyjscie słuchawkowe w tv ale jest tylko dzwięk przez te wyjście słuchawkowe... a ja chce żeby przez to i to szło ponieważ późno w nocy nie chce mieć włączonego kina żeby pół domu zbudzić .... Dziękuję i Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podłącz źródła (satelita, blu-ray, komp czy co tam jeszcze chcesz) pod wejścia HDMI w amplitunerze. Wyjście HDMI do TV.

 

Później:

 

Setup -> HDMI Setup -> Audio

 

Zmień na AMP + TV (opcja HDMI Control musi być wyłączona, inaczej ta opcja Ci się nie pojawi).

 

Wyłącz amplituner tak, aby pozostał w trybie Standby i zobacz czy będziesz miał dźwięk i obraz na TV ze źródła, które chcesz użyć. Jeśli nie to spróbuj przełączyć źródło przyciskami 1, 2, 3 lub 4 w sekcji HDMI. 

 

Nie wiem czy to zadziała, bo instrukcja jest dość lakoniczna w tej kwestii, a nie widzę tu funkcji "HDMI Pass Through" czy jakoś tak, która dostępna jest w nowszych modelach i właśnie rozwiązuje Twój kłopot.

Edytowane przez chikus
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Twój TV na 100% ma 1 wyjście optyczne. Amplituner natomiast ma wejście optyczne z opisem TV. Połącz oba urządzenia przewodem optycznym i będziesz miał dźwięk z TV w głośnikach podłączonych do amplitunera np. z naziemnej TV cyfrowej lub kablówki. Warunek włączony amplituner źródło sygnału TV, a w ustawieniach tv dźwięk na wzmacniacz. Z dekodera sat, audio można wysłać bezpośrednio podłączając HDMI do amplitunera(HDMI 1). By mieć obraz z dekodera na TV wyście HDMI out amplitunera połącz dodatkowym przewodem HDMI z wejściem HDMI Tv.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...