Skocz do zawartości

Słuchawki do 350 zł ( gry / muzyka )


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mitar.,

Recommended Posts

Budżet : 350 zł

Czego potrzebujesz? : Słuchawki nauszne

Przeznaczenie : głównie gra World of Warcraft / muzyka typu metal , "epic"

Źródło : Zintegrowana ALC1150 z Purity Sound 2 ( kliknij w link )

Oczekiwania : Od słuchawek oczekuję , że liczne efekty dźwiękowe w grze nie będą się zlewać , tworząc brzydko mówiąc "papki", oraz żeby słuchawki nie miały problemu z muzyką typu "orkiestra z chórem" / Metalem, przydałoby się też trochę basu ( ale bez przesady ).

Miałem dotychczas Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless , i brzmiały na moje potrzeby bardzo dobrze , ale niestety już 2 raz mi padły więc szukam czegoś lepszego "na kablu".

Słuchawki nie mogą być za małe , z powyższymi słuchawkami miałem problem "ciągle bolącej głowy".

 

Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania Takstary TS-671. Myślę, że to dobry wybór - słuchaki są fajnie analityczne i mają dobrą przestrzeń. Jest tylko jeden problem - grubo poniżej Twojego budżetu. Nowe kosztują >200pln.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania Takstary TS-671. Myślę, że to dobry wybór - słuchaki są fajnie analityczne i mają dobrą przestrzeń. Jest tylko jeden problem - grubo poniżej Twojego budżetu. Nowe kosztują >200pln.

a jak te słuchawki mają się do Superlux HMC631 ? 

Podobno też są dobre ale nie mają w ogóle basu ?

Patrzyłem też , że HyperX HX Cloud Black są godne uwagi ?

 

Edit : Czytałem właśnie recenzję i porównanie Takstar TS-671 z Takstar PRO 80 w którym autor chwali bardzo PRO 80 za dźwięk instrumentów na czym mi zależy.

Edytowane przez Mitar.
Link to post
Share on other sites

Mi personalnie Pro80 nie podeszły do końca - wytrzymywałem w nich nie dłużej niż godzinę. Tyle, że to są osobiste preferencje. Porównań do headsetów nie mam bo one nie są skierowane na muzykę więc mnie nie interesują. Porównując do DT990Pro to TS-671 mają lepszy środek, górę i dół wolę w Beyerach. Ale to inna liga cenowa. Porównując do CAL! to w TS-ach przynajmniej gra muzyka a nie tylko bas.

Link to post
Share on other sites

Pro80 bardzo fajnie grają, biją konkurencję w przedziale 500-600zł, ale muszą być trzymane za ryj dobrym DACiem oraz wzmacniaczem (źródłem dźwięku), bo potrafią zakłuć górą oraz zadudnić basem, co można oczywiście zniwelować. Należy im wymienić kabel w pałąku oraz ten z muszli, założyć pady HM5 i mamy naprawdę dobre słuchawki, które niszczą wiele konstrukcji.

 

DT990Pro to inna liga, mam je i wiem, co potrafią. Bardzo przyjemna V-ka mniej agresywna od Pro80, bardziej detaliczna góra bez zbędnych ostrości. Niezbędny dobry wzmacniacz, żeby zagrały.

 

Takstar TS-671 bardzo lubią prąd i nie sprawdzą się w słabych źródłach dźwięku. TS-ki grają dobrze dopiero z wzmacniaczy pokroju The Wire, klonów Lehmanna z dobrym DACiem. W źródłach słabszych grają samą średnicą z przytłumioną górą i słabym basem, ale scena i przestrzeń na dobrym poziomie. Wątpię, żeby komuś podeszły, kto interesuje się grami i oczekuje od słuchawek fajnego basu, a posiada tylko niskiej półki kartę dźwiękową/integrę.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Piszecie , że do wszystkich słuchawek potrzebny niestety wzmacniacz / karta dźwiękowa za najlepiej 500+ zł , niestety na razie nie stać mnie na taki wydatek.

Szukam jakichś słuchawek , żeby jakość dźwięku była co najmniej jak w Creative Tactic 3D Rage ( Crystalizer włączony ) na mojej zintegrowanej karcie , a z czasem żeby poprawiła się jeszcze bardziej jak kupię jakąś zewnętrzną kartę / wzmacniacz.

Edytowane przez Mitar.
Link to post
Share on other sites

HyperX Cloud (Pro80) będą wygodne i dobre, zagrają całkiem nieźle już z integry. Ja może trochę w opisach przesadzam, znam je dokładnie i wiem, co mi w nich nie pasuje, z tym, że ja jestem wymagający. Jednak za ich cenę to naprawdę dobre słuchawki.

 

Każde słuchawki zyskują po amplifikacji, czy też na lepszym DACu.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Piszecie , że do wszystkich słuchawek potrzebny niestety wzmacniacz / karta dźwiękowa za najlepiej 500+ zł

 

To jest taki trochę fetysz. Generalnie lepsze słuchawki zazwyczaj już na wejściu lepiej grają od gorszych, po prostu przy odpowiedniej amplifikacji rozwijają skrzydła. W przypadku braku wzmacniacza należy unikać przede wszystkim słuchawek >100Ohm

Link to post
Share on other sites

Czy to fetysz? Nie sądzę. Po prostu ułamek ludzi jest zorientowanych, o co chodzi w audio ogólnopojętym.

Znaczenie ma wszystko DAC, wzmacniacz, słuchawki, zasilanie, kable inne głupoty, ale w znacznie mniejszym stopniu.

 

Ogólnie rzecz biorąc lepsze słuchawki powinny zagrać lepiej (stwierdzenie lepsze/gorsze przestaje mieć sens od pewnego poziomu jakości, gdzie słuchawki grają po prostu inaczej, tak się przyjęło :P). Problem zaczyna się wtedy, gdy źródło jest słabe.

 

Słuchawki mają swoją skuteczność (im większa tym głośniej zagrają) oraz impedancję (im wyższa tym większy prąd mogą przyjąć).

Moje DT990Pro z integry zagrały dużo gorzej niż Pro80, bo nie dostały odpowiedniego sygnału ale za to z odpowiednim DACiem  i wzmocnieniem grają o wiele lepiej. Nie ma prostych rozwiązań :) 


W przypadku braku wzmacniacza należy unikać przede wszystkim słuchawek >100Ohm

 

Trzeba by dodać o małej skuteczności, bo sama impedancja nie jest absolutnym wyznacznikiem tego, jak zagrają słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, wybrałem HyperX Cloud które udało mi się dziś dorwać w sklepie.

Grają dobrze i jestem wyjątkowo zaskoczony jakością samych słuchawek ( materiały ), jedynie ta moja integra coś się nie popisuje , słuchawki grają trochę cicho nawet na max głośności .

Moglibyście mi jeszcze polecić jakąś kartę dźwiękową ( może być na USB albo wewnętrzna pci express ) pod te słuchawki ?

Tak do 300 zł .

 

Edit :

Widziałem , że polecają Audiotrak Prodigy Cube pod te słuchawki , ale czy będzie to dobry wybór ?

Ewentualnie któryś z Xonarów ? DGX , DX ?

Edytowane przez Mitar.
Link to post
Share on other sites

 

Słuchawki mają swoją skuteczność (im większa tym głośniej zagrają) oraz impedancję (im wyższa tym większy prąd mogą przyjąć).

Moje DT990Pro z integry zagrały dużo gorzej niż Pro80, bo nie dostały odpowiedniego sygnału ale za to z odpowiednim DACiem  i wzmocnieniem grają o wiele lepiej. Nie ma prostych rozwiązań :)

 

Trzeba by dodać o małej skuteczności, bo sama impedancja nie jest absolutnym wyznacznikiem tego, jak zagrają słuchawki.

 

Nie tyle przyjąć co "żądają" większego prądu. I źródło może temu nie podołać. Nie sądzę, żeby skuteczność większości słuchawek była problemem, poziom głośności najwyżej nei pozwoli uszkodzić słuchu ;)

Cube da radę, nie mniej ja bym brał Audinsta Mini, kasa ta sama, DAC lepszy.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie "żądają", a mogą przyjąć zanim przetwornik się spali. Wysoka impedancja nie musi oznaczać, że słuchawki muszą dostać dużo papu, choć w wielu przypadkach tak jest. Duży prąd po prostu lepiej poradzi sobie z przetwornikiem, który przyjmie więcej mW. Radzę pisać o tym, o czym ma się jakąś wiedzę.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Cube da radę, nie mniej ja bym brał Audinsta Mini, kasa ta sama, DAC lepszy.

 

Cube jest o tyle ciekawy , że ma wejście na mikrofon, ale jako , że używam go dość rzadko to zastanowię się nad Audinst , widziałem też , że bardzo często polecają do 300 zł produkty "FiiO" .

Ciężko bardzo też znaleźć jakieś porównanie ( test ) takich urządzeń.

HyperX ze zintegrowaną kartą którą posiadam ma niesłyszalne basy , przez co ogólna jakość w grach mocna spada.

Jest to problem karty którą posiadam czy samych słuchawek ?

Ponadto zauważyłem szum gdy kończy się odtwarzać jakiś dźwięk / muzyka , przez około jedną sekundę ale jednak jest , to już chyba wyraźnie świadczy o braku jakości karty zintegrowanej ? ( a może po prostu niedopracowane sterowniki ? ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

HyperX ze zintegrowaną kartą którą posiadam ma niesłyszalne basy , przez co ogólna jakość w grach mocna spada. Jest to problem karty którą posiadam czy samych słuchawek ?

integry na pewno ale moze i tez słuchawek, choć nie wiem, bo ich nie znam.

 

 

Ponadto zauważyłem szum gdy kończy się odtwarzać jakiś dźwięk / muzyka , przez około jedną sekundę ale jednak jest , to już chyba wyraźnie świadczy o braku jakości karty zintegrowanej ? ( a może po prostu niedopracowane sterowniki ? )

to jest raczej jeden z dźwiękowych artefaktów integry.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się podczepić pod temat ponieważ szukam podobnych słuchawek.

 

Budżet : 200-300zł (mimo to wolałbym wydać jak najmniej

Czego potrzebujesz? : słuchawki nauszne

Przeznaczenie : gry i muzyka (praktycznie wszystkie gatunki)

Źródło : muzyki słuchać będę głównie na telefonie (SGS2), a grać na zintegrowanej karcie dźwiękowej (Realtek ALC888 (8 kanałów) z płyty głównej Gigabyte GA-EP43-DS3L)

Oczekiwania : Chciałbym aby te słuchawki dobrze odizolowywały od otoczenia, bo muzyki będę słuchać głównie w komunikacji miejskiej, jednocześnie także przepuszczały powietrze, żeby uszy się nie grzały szybko. Powinny mieć jakiś mocniejszy kabel (nie chce się później bawić z jego wymianą), oraz żeby wyglądały w miare normalnie (bez mikrofonu itp., nie chce wyglądać w nich jak w hełmofonie). Ostatnią rzeczą, której od nich oczekuje to aby dobrze spisywały się w grach FPS (counter strike), aby był tam dobry dźwięk przestrzenny
Modele nad którymi się zastanawiam : Takstar Pro 80, Creative Aurvana Live, coś z rodziny Audio-Technica ATH-Mx (oczywiście bez Audio-Technica ATH-M50x bo troche nie mój budżet)

 

Co sądzicię o tych modelach? Jakie inne możecie zaproponować? Chciałbym jeszcze dodać, że nie stać mnie na wzmacniacz ani lepszą kartę dźwiękową i wolałbym nie bawić się z wymienianiem kabla itp. chciałbym kupić tylko i jedynie słuchawki. Proszę i z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowane przez sid vicious
korekta
Link to post
Share on other sites

@up - załóż oddzielny temat i nie zaśmiecaj tego wątku

Temat założyłem już wcześniej http://forum.benchmark.pl/topic/159289-s%C5%82uchawki-nauszne-do-muzyki-i-grania-300z%C5%82/i kazano mi podczepić się pod inny, dobrze by było jakbyście się w końcu zdecydowali jak mam szukać pomocy.

Edytowane przez konzo12
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

HyperX Cloud to słuchawki z podbitym basem, jest go całkiem sporo. Ja mam zmodowane Pro80 i basu jest ciut za wiele, dlatego według mnie całą robotę partoli zintegrowana karta dźwiękowa. Chyba, że ktoś ma ogromne zapotrzebowanie na lanserski bas, to wtedy nie ma przebacz.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

 

 

zdecydowali jak mam szukać pomocy

Zdecydowali - tutaj.

 

Zamieszanie wynika z tego, że dział audio opiera się na delikatnie innych zasadach niż reszta forum - tutaj z racji powtarzalności tematów która nie wnosi często nic nowego, niektóre wątki są łączone - które dokładnie, zależy głównie od drużyny pilnującej porządku w dziale audio. Wybacz za niedogodności.

Link to post
Share on other sites

HyperX Cloud to słuchawki z podbitym basem, jest go całkiem sporo. Ja mam zmodowane Pro80 i basu jest ciut za wiele, dlatego według mnie całą robotę partoli zintegrowana karta dźwiękowa. Chyba, że ktoś ma ogromne zapotrzebowanie na lanserski bas, to wtedy nie ma przebacz.

 

Nie oczekuję , że słuchawki spowodują eksplozję głowy , basu po prostu nie ma w ogóle / jest prawie niesłyszalny.

Trochę go słychać po zwiększeniu basu w Equalizerze ale to oczywiście przytłumia wszystko inne.

Audinst HUD-Mini da sobie radę z tymi słuchawkami ?

Link to post
Share on other sites
Modele nad którymi się zastanawiam : Takstar Pro 80, Creative Aurvana Live, coś z rodziny Audio-Technica ATH-Mx (oczywiście bez Audio-Technica ATH-M50x bo troche nie mój budżet)

CAL na dwór nie za bardzo się nadaje przez to, że słabo izolują jak na zamknięte słuchawki. Ogólnie słuchawki naprawdę fajne ale kabel jest nie najlepszej jakości, dlatego między innymi słabiej grają ,nie pisząc już o ich wytrzymałości, trzeba na nie uważać. Chciałbym ci zaproponować Ultrasone HFI450 zaleta; święta przestrzenność jak na zamknięte słuchawki (dobrze pozycjonują) , całkiem niezły bas i dobre wykonanie.Wada ? dla niektórych mało wygodne, choć trzeba pamiętać o tym ,że w tym budżecie niełatwo wyszukać bardzo komfortowe słuchawki, w dodatku o danej specyfiki grania. Także na pewne kompromisy musisz się zdać.

 

@edit

 

za Audio-Technica ATH-M30X przemawia lepszy komfort jak w Ultrasonach, wykonanie na podobnym poziomie ale nie mają tak efektownej przestrzenności jak 450HFI.

Link to post
Share on other sites

 

Chciałbym ci zaproponować Ultrasone HFI450 zaleta; święta przestrzenność jak na zamknięte słuchawki (dobrze pozycjonują) , całkiem niezły bas i dobre wykonanie.Wada ? dla niektórych mało wygodne, choć trzeba pamiętać o tym ,że w tym budżecie niełatwo wyszukać bardzo komfortowe słuchawki, w dodatku o danej specyfiki grania. Także na pewne kompromisy musisz się zdać.

 

@edit

 

za Audio-Technica ATH-M30X przemawia lepszy komfort jak w Ultrasonach, wykonanie na podobnym poziomie ale nie mają tak efektownej przestrzenności jak 450HFI.

Z tych obu bardziej mi odpowiadają Audio-Technica ATH-M30x (głównie ze względu na ograniczony budżet). Poleca ktoś jeszcze jakieś słuchawki?

 

I tak trochę odbiegając od tematu, obie pary słuchawek mają dość długi kabel długości 3m, czy nie będzie to uciążliwe podczas chodzenia po mieście z podłączonym telefonem? Jak sobie ewentualnie z tym poradzić (poza skracaniem kabla)? Polecacie jakieś podobne słuchawki z krótszym kablem?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie "żądają", a mogą przyjąć zanim przetwornik się spali. Wysoka impedancja nie musi oznaczać, że słuchawki muszą dostać dużo papu, choć w wielu przypadkach tak jest. Duży prąd po prostu lepiej poradzi sobie z przetwornikiem, który przyjmie więcej mW. Radzę pisać o tym, o czym ma się jakąś wiedzę.

 

Prąd jest wynikiem przyłożenia obciążenia do napięcia. Wzmacniacz wzmacnia napięcie, moc wydzielone jest zależna od obciążenia. Prawo ohma. To ile mW może przyjąć konkretne obciążenie to już zalezy od jego konstrukcji.

 

Radzę pisać o tym, o czym  ma się jakąś wiedzę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...