Skocz do zawartości

Komputer dla gracza [4000]


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : Gry

Maksymalna kwota : 4000zł

Których części potrzebuję : Skrzynka + system

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie mam pojęcia.

Rozdzielczość mojego monitora i model: Będę kupował nowy - tutaj bym prosił jakiś monitor również dobrać pod ten zestaw (nie wliczając w te 4000zł).

Specjalne wymagania : Cichy.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.

Własna propozycja zestawu : Brak.

Inne : Prosiłbym o jakiś przykład gry, w którą będę mógł grać na maxymalnych ustawieniach (chodzi mi o jakieś nowe gry, które jednak potrzebują dobrego sprzętu). W cenę tych 4000zł musi wejść jeszcze płytka z systemem operacyjnym, ktoś mi kiedyś zarzucił link do jakiś testów i wyszło, że windows 8 jest o wiele bardziej wydajny niż 7, jednak to już zostawiam specowi stąd, który system będzie lepszy.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez Demos
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie mam pojęcia.

Musisz się zdecydować.

 

Wstępnie zaproponuję coś bez OC, zestaw nastawiony na ciszę i wydajność w grach, z dyskiem SSD:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

+ Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

 

Razem: 4039zł

Zestaw z 4-rdzeniowym zablokowanym i5 i chłodzeniem (cisza), wydajną GTX970 (z chłodzeniem półpasywnym dla bardziej cichej pracy). W zestawie też bardzo dobra jak na ten budżet obudowa, płyta z 2 kośćmi UEFI, dobry dysk SSD i częściowo modularny zasilacz.

 

Zestaw z możliwością OC i GTX970 oraz chłodzeniem na CPU wymagałby albo dopłaty ok. 100zł: http://www.morele.net/inventory/info/JSM4jd/(przy czym w zestawie nie ma SSD, jest też bardziej budżetowa obudowa), albo wzięcia tańszej R9 290 (jakieś 10% mniej wydajna i bardziej prądożerna, ale też 200zł tańsza).

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć. Raczej zostanę przy tym, co już tutaj złożyłeś, bo jeśli chodzi o podkręcanie i miałbym taką możliwość to dopiero byłbym świeży w tym i się na tym uczył, więc nie ma potrzeby już tutaj mieszać. Nie widzę tutaj karty graficznej, jednak w opisie jest GTX970 - więc po modelu już po prostu mogę dobrać sam tą kartę, czy są jakieś różnice między nimi? Czy gry, takie jak np. Arma III, Watch Dogs i inne wymagające bez problemu na nim pójdą, tak by gra była płynna i przyjemna? Mógłbyś mi także polecić pod ten zestaw jakiś monitor - również dobierany pod gry? Dzięki. :)

Link to post
Share on other sites

Cześć. Raczej zostanę przy tym, co już tutaj złożyłeś, bo jeśli chodzi o podkręcanie i miałbym taką możliwość to dopiero byłbym świeży w tym i się na tym uczył, więc nie ma potrzeby już tutaj mieszać. Nie widzę tutaj karty graficznej, jednak w opisie jest GTX970 - więc po modelu już po prostu mogę dobrać sam tą kartę, czy są jakieś różnice między nimi? Czy gry, takie jak np. Arma III, Watch Dogs i inne wymagające bez problemu na nim pójdą, tak by gra była płynna i przyjemna? Mógłbyś mi także polecić pod ten zestaw jakiś monitor - również dobierany pod gry? Dzięki. :)

 

Pójda na ultra w FHD bez MSAA i będziesz miał bardzo dobre FPS'y do tego  :)

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie, że ma. Przecież SSD nie są stworzone tylko po to po aby gry szybko się ładowały.

 

 

Tylko żeby system szybciej startował?

Z praktycznego punktu widzenia lepszy wydaje się szybszy start gry niż systemu stąd jak dla mnie to raczej  i jedno i drugie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie widzę tutaj karty graficznej, jednak w opisie jest GTX970 - więc po modelu już po prostu mogę dobrać sam tą kartę, czy są jakieś różnice między nimi?

Mój błąd, zapomniałem wkleić. Chodziło o Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + gra gratis. A karta proponowana wyżej przez @Realistico też jest godna polecenia:  ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis [ZT-90101-10P]

 

 

 

Monitor myślę, że do 1000 złociszy znajdę jakiś porządny?

Raczej tak ;) Zapytaj w dziale Monitory i projektory

 

 

 

Tylko żeby system szybciej startował?

Między innymi tak. Sporo ludzi pracuje w różnych aplikacjach, więc one też znacznie szybciej się ładują, praca jest ogólnie wydajniejsza. Nie każdy kupuje zestaw tylko do grania ;)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że tutaj dyskutujecie o dysku, który działa szybciej i zapewne Ci, co będą z tego serwisu mi składać ten komputer zainstalują tam system? Czyli jeśli na tym dysku zainstaluje sobie np. chrome'a, office'a - to będą szybciej śmigać? Bo gry to raczej na tym 1TB będę instalował - komputer głównie pod gry i przeglądanie internetu, korzystanie z office'a raz na rok.

Link to post
Share on other sites

 

 

zapewne Ci, co będą z tego serwisu mi składać ten komputer zainstalują tam system?

 

Tak

 

 

 

Czyli jeśli na tym dysku zainstaluje sobie np. chrome'a, office'a - to będą szybciej śmigać? Bo gry to raczej na tym 1TB będę instalował

 

Tak

 

Wracając do GPU

 

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + gra gratis - 2 lata gwarancji z chłodzeniem półpasywnym 

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis - 5 lat gwarancji bez chłodzenia półpasywnego, chłodzenie w idle jest bardzo ciche

 

 

 

Monitor myślę, że do 1000 złociszy znajdę jakiś porządny?

 

Benq EW2440L (VA, 4ms, HDMI, LED) - matryca VA z niskim czasem reakcji oraz z Flicker Safe

 

http://www.tech-critter.com/2014/03/benq-ew2440l-24-full-hd-led-monitor.html

 

Zaoszczędzone w ten sposób możesz doinwestować w zestaw. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Jest tam opcja dodania do koszyka (w esc), by mi złożyli i wgrali system + sterowniki?

Już sam znalazłem odpowiedź:

 

Informujemy, że cena dowolnego zestawu komputerowego równa jest cenie wszystkich komponentów wchodzących w jego skład. Przygotowanie specyfikacji, montaż, konfiguracja oraz instalacja zakupionego wraz z komputerem systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 albo Microsoft Windows 8 są bezpłatne.

 

Także pozostało tylko złożenie go - na co jest kod wyżej. Dzięki wielkie za pomoc. :)

Edytowane przez Demos
Link to post
Share on other sites

 

Między innymi tak. Sporo ludzi pracuje w różnych aplikacjach, więc one też znacznie szybciej się ładują, praca jest ogólnie wydajniejsza. Nie każdy kupuje zestaw tylko do grania ;)

 

Hmm, jak to szło? "Komputer dla gracza [4000]"

 

Z tego co kojarzę ani Office ani Chrome szybciej nie będzie działał, a przynajmniej nie w sposób mierzalny.

Generalnie pewnie bedzie "lepsza kultura pracy" czyli w tłumaczeniu na polskie przynajmniej dysk nie będzie rzęził jak się system zasyfi.

 

Tylko moje pytanie brzmi: czy tylko po to nam SSD? Chyba już lepiej dokupić tyle, żeby starczyło i na gry (przynajmniej te bardziej wymagające).

 

Taka tylko sugestia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...