Skocz do zawartości

Chłodzenie do i5 2500K - pod OC


Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić was o pomoc w wyborze chłodzenia pod mój procesor: i5 2500K.

Chciałbym go podkręcić do ~4,3Ghz z stock'owych 3,3Ghz 

 

Posiadam obudowę: SilentiumPC Brutus 410

 

Myślałem nad Macho 120 Rev.A lub nad SilentiumPC Fortis ale problem w tym, że nie wiem czy te chłodzenia zmieszczą się do mojej obudowy, a jeśli tak to które z nich byłoby bardziej opłacalnym zakupem / wyborem i dlaczego?

 

Budżet: 100 - 150 zł

 

Liczę na waszą pomoc i propozycje.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez KairosRecon
Link to post
Share on other sites

A myslales nad Thermalright Venomous X?

 

Naprawde solidne chlodziwo. Przy przyzwoitym wentylatorze i dobrej pascie termoprzewodzacej dziala cuda. Ten radiator pozwala mi krecic mojego 2500K ponad 5 Ghz. Krecilem tez lekko ponad 5.1Ghz ale temperatura i stabilnosc nie rokowaly juz.

 

Jesli na komputerze nie gram i tylko przegladam internet, to procesor dziala sobie z zegarem 1600mhz a do tego Venomous nie potrzebuje nawet wentylatora i moze chlodzic procesor pasywnie.

 

Od siebie polecam.

Link to post
Share on other sites

@Szymon331: Powiem Ci szczerze, że jestem nieco sceptycznie nastawiony do chłodzenia pasywnego, a nie chce mi się bawić z wiatrakami żeby je zakładać na ten radiator, kombinować itd.

 

@AlfaR: SilentiumPC Grandis ma 158mm wysokości, a brutus ma 155mm żeby włożyć chłodzenie więc minimalnie, ale chłodzenie się nie zmieści a co za tym idzie odpada ;/

 

@bumbel123: Skoro mówisz, że oba wejdą to teraz pozostaje pytanie które z tych chłodzeń będzie lepsze pod OC procesora :)

Edytowane przez KairosRecon
Link to post
Share on other sites

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-brutus-310-410-vs-wysokie-coolery-cpu/3/robili test na wyższych chłodzeniach wlasnie 158 mm i wchodzilo bez problemu, no nic decyzja należy do Ciebie :)

 

ps. Moim zdaniem to najlepsze w tej cenie chłodzenie do mocnego oc Twojej i5 bez problemu mu podoła :)

Edytowane przez AlfaR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...