Skocz do zawartości

Najlepszy smartfon do słuchania muzyki do 1000zł


Recommended Posts

Przy przenośnych słuchawkach Fiio E11K jest zbędne. Na Head-fi.org użytkownicy pisali, że X1 daje radę Senkom HD600 (volume na ~60%), a nawet HD800 (vol 100%, głośność akceptowalna).

 

Ewentualnie Fiio X3, tylko że on kosztuje 800-900 zł, więc trochę mało kasy na słuchawki.

 

Według mnie smartfony możesz sobie odpuścić, nawet ten X1 za ~450 zł je zje na śniadanie. Ewentualnie smartfon i jakiś lepszy DAC+AMP, np. Fiio E17.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz słuchać muzyki w telefonie na "poważnie" to niezbędny będzie wzmacniacz. Ja też miałem niedawno identyczny dylemat - padło na S3 i mimo, że jest o niebo lepiej niż w w telefonach z całkowitą integrą, to moc - nawet po roocie i na nowym kernelu - jest zbyt mała do pełnego napędzenia nausznych słuchawek. Na dokanałówkach jest bardzo dobrze, natomiast na większości Superluxów, Audio-Technik i Sennheisach jest źle. Jedynie AKG K550 grały pełną gębą, ale one akurat z tego słyną.

Link to post
Share on other sites

@fizzybarrel

kernel boeffla? Spróbuj dodatkowo wgrać sobie viper4android a zobaczysz różnicę.

AKG K550 grały dobrze bo mają 32 ohm. Takie 32 ohmowe słuchawki najlepiej się sprawdzają w smartfonach bo nie potrzebują dodatkowego wzmacniacza.

 

@wfmsiekierka

powiedz tak w ogóle jaki rodzaj muzki będziesz odtwarzać?

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Do słuchania muzyki kup dobry odtwarzacz i słuchawki. :) Telefony - nawet z przerókami  grają słabo - i nie warto się "paprać" - kup porządny komplet odtwarzacz + słuchawki i będziesz miał świetny dźwięk. Jak tak zrobiłem i ostatnio bardzo rzadko słucham na telefonie muzyki.

 

Za 1000 zł można kupić naprawdę świetne odtwarzacze, które każdy telefon zjedza na śniadanko. :)

 

Samsung i Wolfson :) - to jak HTC i Beats Audio - okazało się, że po podłączeniu bardzo dobrych słuchawek Lumia 720 zagrała równie dobrze :) :) Liczy się tor audio jako całość, nie wystarczy wsadzić cudownego Wolfsona - by dobrze grało. Zresztą Wolfson Wolfsonowi nie równy :) - a do Szajsungów wkładali te nie najlepsze :)

 

Zakładam, że Bedziesz słuchał BEZSTRATNYCH, porządnie przygotowanych utworów - a nie MP3 czy "skonwertowanych z MP3 FLAC'ów? Bo jeśli nie :) - to daruj sobie, szkoda czasu, pieniedzy.

Link to post
Share on other sites

To zaindestował bym a słuchawki z dużą membraną - dobrze przenoszą basy a to w tego typu muzyce jest chyba najwazniejsze.

 

Ja patrze przez pryzmat muzyki poważnej, progresywnej - gdzie wazna jest wierność.

Link to post
Share on other sites

 

 

Samsung i Wolfson :) - to jak HTC i Beats Audio

Nie nie nie, zupełnie się nie zgadzam.

 

 

nie wystarczy wsadzić cudownego Wolfsona

Za to z tym tak.

 

 

słuchawki z dużą membraną

Wielkość membrany nie ma praktycznie żadnego znaczenia.


 

 

X1 daje radę Senkom HD600 (volume na ~60%), a nawet HD800

Daje radę, że grają? Bo w to że napędza je poprawnie chociażby w połowie - no way, chyba że przez ten krótki czas mojej "stagnacji" w temacie audio pojawił się portable player który ma tak ogromną moc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...