Skocz do zawartości

Asus vs Benq, który z tych monitorów wybrać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez steel116,

Recommended Posts

Cześć, mam w planach zakupić w końcu monitor 120/144hz, mam dylemat pomiędzy tymi dwoma modelami: 

Benq XL2411Z
ASUS VG248QE

Który z nich byłby lepszy w budżecie do 1200zł? A może jeszcze jakiś inny? Przy okazji uprzedzam, że zawsze skłaniam się w stronę Benq, po prostu podobają mi się ich produkty. Gram głównie w fpsy. 

Link to post
Share on other sites

Stary mamy ten sam dylemat od 2 miesięcy wiedzę i rozwodzę się nad tym tematem, tak jak i ty jestem fanem Bena ale jeśli mialbym wybierac do wolał bym dołożyć 350zl i kupić model xl2420z który sprzedawany jest na allegro za 1550zl z wygranym oprogramowaniem v2 ogarnij temat wersji oprogramowania w tej serii monitorów Bena bo podobno wersja v1 strasznie uprzykrza życie a tylko taka jest sprzedawana na polskim rynku a firma z allegro o której mówiłem wysyła sama monitor do Bena gdzie wygrywają wersje v2 a następnie odsyłają do ciebie , jedli chodzi o kasę to od 1200 do 1500 juz krótka droga . Jeśli chodzi o mnie to sam bylem na niego zdecydowany ale wszystko popsula pojawiająca się powoli technologia g-sync która ma się mocno rozwinąć w następnym roku również jeśli chodzi o firmę benq dlatego czekam:) mam nadzieje ze pomoglem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To może Eizo FS2434. Wprawdzie lekko przekroczy budżet i jest na IPS ale powinien się nadać do twoich zastosowań a będzie lepszy od tamtych dwóch i ma 5 lat gwarancji.

Ten monitor Eizo jest 120/144 hz? Bo nie mogę znaleźć nigdzie info na ten temat, więc jak matryca IPS to strzelam że 60.

 

Swoją drogą to jakieś 5 dni temu na tym forum też założyłem ten temat, i miałem dylemat z tymi dwoma monitorami, zanim zakupiłem, minęły mi jakieś 3 dni i przefiltrowałem wszystkie dostępne informacje na temat tych dwóch monitorów w sieci na stronach polskich i anglojęzycznych.

 

Ogóły: 

 

Benq jest nowszy od Asusa, co do wykonania to podobno BENQ jednak ma jednak troche lepszą strukturę ( i benq jest matowy, a asus ma błyszczący plastik który zbiera kurz)

 

BenQ Xl2411z w firmware v2 jest szybszy i bardziej responsywny od Asusa ( not gamebreaking ). I Ogólnie porównując go, to wypada lepiej od Asusa, ale gdy podłączysz pod tego Asusa ( musisz dokupić moduł G-Sync i mieć kartę graficzną kompatybilną z g-sync) to wówczas Asus posiada mniejszy Motion Blur (poczytaj na necie) nie jest on mocno zauważalny, ale jest lepszy, z tym że BenQ jest szybszy w reakcji, i kolejny plus dla niego, bo przy module G-sync asus dostaje kolejnego większego input laga ( czyli kolejne lekkie, wykresowe spowolnienie w reakcji )

 

Dla ciekawości, bo słyszałem że dużo graczy fps używa lightboosta ( popularnego programu, który wspiera monitory 120hz)

To działa on znacznie lepiej (lightboost) na monitorze benq xl2411z niż na wyżej wymienionym asusie.

 

Do CS:GO z tego co czytałem od wszystkich graczy, to jeśli wyciągasz 200 fpsów, to G-Sync funkcja jest bardzo bardzo zbędna i nie potrzebna ( bo po pierwsze -> nie da Ci żadnej różnicy, a po drugie tylko doda jakiegoś tam input laga, ) a w fpsach jednak liczy się reakcja.

 

To co wyczytałem, i postawiłem na BenQ, przyjechał do mnie, i wszystko jest idealne, i gra się wyśmienicie, ale kolory które te monitory na TN'kach prezentują wprawiają mnie ostatnio w szał... odwzorowanie czarnego koloru jest okropne (bez black equalizera) poprostu monitory te są słabe do filmów / streamów / zdjęć. W grze obraz idealny, i zero problemów z kolorami.

 

Mam nadzieję, że z własnego doświadczenia trochę Ci przybliżyłem sytuację :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, aby wybrać Benq. W CSie mam około 200-250fps więc z tym problemu nie ma. Ja akurat się przesiadam ze starego LCD 19', więc te kolory do szału mnie nie doprowadzą. Powiem więcej! Widziałem w akcji te monitory i obraz wyglądał bardzo ładnie :P Dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź! 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, aby wybrać Benq. W CSie mam około 200-250fps więc z tym problemu nie ma. Ja akurat się przesiadam ze starego LCD 19', więc te kolory do szału mnie nie doprowadzą. Powiem więcej! Widziałem w akcji te monitory i obraz wyglądał bardzo ładnie :P Dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź! 

 

Jak zakupisz to daj info jak wygląda sprawa u Ciebie w monitorze, bo w moim przypadku kolory po przesiadce Z IPS jak dla mnie są tak słabe, że widzę w większości piksele, gdy oglądam jakieś filmy czy streamy na twitchu... bardzo mnie to zaczyna irytować :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...