Skocz do zawartości

Czy te karty graficzne "wejdą" do mojego kompa?


Recommended Posts

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r7-240-2gb-128bit-hdmi-i4699007488.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-afox-geforce-gt630-2gb-ddr3-128bit-i4715979433.html

 

Chciałbym wybrać jakąś z nich.

 

Specyfikacje kompa

 

system W8 64bit

Procek AMD Athlon X2 250 

Monitor: Samsung SyncMaster SA300. Jeżeli coś jeszcze jest potrzebne, to proszę pisać.

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta główna posiada złącze PCI-E x16 więc karty będą współpracować z twoim komputerem. Jednak co do wyboru kart to w tej cenie można znaleźć coś zdecydowanie lepszego.

Na przykład co? :D

Chodzi ogólnie tylko o to, żeby gry jak Dead Rising 3 lub Watch_Dogs działały :D

(czyli DirectX 11 obowiązkowo)

Edytowane przez matteom5
Link to post
Share on other sites

Dwie gry które chcesz włączyć mają najbardziej skopaną optymalizację w tym roku.

Powiem tak obie gry fajne i żal je oodpalać w 800x600 na low. Ja bym odpuścił .

Aha...ile masz pamięci RAM?

4 gb

 

 

Z takim konfigiem to chyba w 144p i na ultra low.

Zasilacz również do kosza.

 

 

Co jest niby nie tak z zasilaczem? Jest nowy i z tego co mi się wydaje 400W to jest wystarczająca ilość do porządnego grania. W wymaganiach nie podają żadnych pierdyliardów watów. ;)

Edytowane przez matteom5
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Co jest niby nie tak z zasilaczem? Jest nowy i z tego co mi się wydaje 400W to jest wystarczająca ilość do porządnego grania. W wymaganiach nie podają żadnych pierdyliardów watów. ;)

Gry obciążają podzespoły a podzespoły obciążają zasilacz, 400W faktycznie wystarczy do grania ale to co masz to nie jest zasilacz tylko pudełko po butach w którym jest drucik i blaszka i pewnie tam jeszcze ćma lata XD to wyrób zasilaczopodobny, i przy obciążeniu większym niż 50% zapewne się spali.... Po drugie wybrałeś karty, które są sprzętem do wyświetlania filmów, pulpitu i pakietu office a nie do grania i to jeszcze w watchdogs, który ma problem działać płynnie na topowych kartach.. do tego ten athlon chyba zawału dostanie jak odpalisz te gry które wymieniłeś, na serio jak chcesz pograć w tak wymagające gry komfortowo to pozbieraj na porządny komputer, wiem że niektórzy będą się pieklić "to nie rada i dzięki za taką pomoc", ale to brutalna prawda, pakowanie GT630 do athlona X2 to jest dobry pomysł jak masz zamiar oglądać filmy w HD i czasem pograć w jakieś indyki, a nie do rasowego gamingu. Za 250 zł nie kupisz żadnej nowej karty do grania, ewentualnie używkę ale też nie jakąś wyczynową 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Zasilacza nie kupuje się po samej ilości mocy, tak samo jak nie ocenisz samochodu patrząc tylko na jego pojemność. Są zasilacze których trzeba się wystrzegać i są zasilacze które są porządne. Z tym budżetem jednak mimo wszystko nie kupisz zasilacza i karty graficznej która by stworzyła jakieś cuda przy twojej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Gry obciążają podzespoły a podzespoły obciążają zasilacz, 400W faktycznie wystarczy do grania ale to co masz to nie jest zasilacz tylko pudełko po butach w którym jest drucik i blaszka i pewnie tam jeszcze ćma lata XD to wyrób zasilaczopodobny, i przy obciążeniu większym niż 50% zapewne się spali.... Po drugie wybrałeś karty, które są sprzętem do wyświetlania filmów, pulpitu i pakietu office a nie do grania i to jeszcze w watchdogs, który ma problem działać płynnie na topowych kartach.. do tego ten athlon chyba zawału dostanie jak odpalisz te gry które wymieniłeś, na serio jak chcesz pograć w tak wymagające gry komfortowo to pozbieraj na porządny komputer, wiem że niektórzy będą się pieklić "to nie rada i dzięki za taką pomoc", ale to brutalna prawda, pakowanie GT630 do athlona X2 to jest dobry pomysł jak masz zamiar oglądać filmy w HD i czasem pograć w jakieś indyki, a nie do rasowego gamingu. Za 250 zł nie kupisz żadnej nowej karty do grania, ewentualnie używkę ale też nie jakąś wyczynową 

 

 

Mi nie chodzi żeby gra chodziła na jakichś ultra high, wszystko na maxa. Mi chodzi tylko o to, żeby w ogóle chodziła. Mam Watch_Dogs kupione i z tą grafką to tylko pokaz slajdów jest, nawet na full maxa, z jakąkolwiek 2gb napewno byłoby lepiej.

 

http://allegro.pl/zotac-geforce-gt630-synergy-edition-4gb-ddr3-pci-e-i4722069333.html

http://allegro.pl/nvidia-geforce-msi-gt630-nowa-4gb-ddr3-128-bit-waw-i4712688845.html

 

Czy te dwie są lepsze?

Edytowane przez matteom5
Link to post
Share on other sites

Czy nie rozumiesz, że Watch_Dogs ma duże wymagania i do tego, aby w ogóle się uruchomił na najniższych ustawieniach (low) w HD na 25fps, potrzeba karty minimum Radka HD 7870 i procesora Phenom II X4, do tego mocno podkręconego.
Dla komfortowego grania W FullHD na średnich potrzeba radka HD 7950 i procesor pokroju i5 3570k.
Nie wspominając o minimum 6GB ram. A ty zapewne masz 2/4GB.
 
Te karty, które podajesz będą dławić się w Battlefield 3 na niskich, bo nie są to karty przeznaczone do gier. A Twój procesor nawet takiej gry jak BF3 nie pociągnie.
A Ty tutaj wspominasz o jednej z najbardziej wymagających - Watch_Dogs, która na moim i7 3770k + HD7970 (podkręcone) potrafi się dławić w FullHD.
 
A ilość pamięci vRAM to akurat kwestia ważna, lecz drugorzędna. Te karty mogą mieć nawet i 16GB i nie uruchomią żadnego sensowego tytułu.
Liczy się ilość zunifikowanych jednostek (shadery. rop etc, i taktowania, oraz szyna).
4GB na takich kartach to jak opony formuły 1 do poloneza. Wpłyną na jego szybkość? nie.

PS. Poniżej dodaję oficjalne wymagania Watch_Dogs.


Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66Ghz / AMD Phenom II X4 940 3.0Ghz lub lepszy
  • Karta Graficzna: 1024 VRAM oraz wsparciem dla Shader Model 5.0 NVidia GTX 460 / AMD Radeon HD 5770 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 6 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 25,0 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista, 7 i 8

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350 lub lepszy
  • Karta graficzna: 2048 VRAM oraz wsparciem dla Shader Model 5.0 NVidia GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 25,0 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista, 7 i 8

Optymalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350 lub lepszy
  • Karta graficzna: 4096 VRAM oraz wsparciem dla Shader Model 5.0 NVidia GTX 670 / AMD Radeon HD 7970 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 25,0 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 8

 



Wnioski wyciągnij sam.
"z motyką na słońce"

Edytowane przez FightMaker
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Prawda jest brutalna ale twój komputer ma wartość mojej obudowy , może trochę więcej . 

Żeby  coś z twojego kompa było to musiał byś z 600 zł wyłożyć na dokonanie zmian .

Najlepiej to było by używany i3 za jakieś 200zł , zasilacz za 160 zł , mobo za 100-150 zł , i używaną grafikę za 300 zł i na tych najniższych pograsz . 

Link to post
Share on other sites

nie są, obstawiam że w watchdogs będzie na low z 25 fps, zresztą nie muszę obstawiać, tu masz z mocniejszym prockiem i tą kartą 

to co widzisz 20-30 fps na low i to w niskiej rozdzielczości, ja na moim 7870 sporo podkręconym w medium łamane na hajga w 1080p miałem czasem takie zjazdy fps że to się w pale nie mieści a to jest karta do grania o wydajności r9 270x, myślę że po OC do 1150 na rdzeniu nawet lepsza, czyli do tej gry w niskich rozdzielczościach i na medium by wypadało minimum mieć minimum takiego r7 260x, ale nawet jak kupisz takiego to i tak ten athlon się obsra po nogawkach na tej grze, o ile wcześniej nie będziesz miał pożaru w kompie od tego iboxa

Czy nie rozumiesz, że Watch_Dogs ma duże wymagania i do tego, aby w ogóle się uruchomił na najniższych ustawieniach (low) w HD na 25fps, potrzeba karty minimum Radka HD 7870 

 

Troszkę Cie poniosło XD na moim 7870 w medium mam przez większość czasu 60 fps w 1080p są dropy ale 25 klatek na low to aż tak źle nie jest z tą kartą.

Zresztą tu jest wykres http://pclab.pl/art57916-4.html jakie karty się nadają

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy nie rozumiesz, że Watch_Dogs ma duże wymagania i do tego, aby w ogóle się uruchomił na najniższych ustawieniach (low) w HD na 25fps, potrzeba karty minimum Radka HD 7870 i procesora Phenom II X4, do tego mocno podkręconego.

Dla komfortowego grania W FullHD na średnich potrzeba radka HD 7950 i procesor pokroju i5 3570k.

Nie wspominając o minimum 6GB ram. A ty zapewne masz 2/4GB.

 

Te karty, które podajesz będą dławić się w Battlefield 3 na niskich, bo nie są to karty przeznaczone do gier. A Twój procesor nawet takiej gry jak BF3 nie pociągnie.

A Ty tutaj wspominasz o jednej z najbardziej wymagających - Watch_Dogs, która na moim i7 3770k + HD7970 (podkręcone) potrafi się dławić w FullHD.

 

A ilość pamięci vRAM to akurat kwestia ważna, lecz drugorzędna. Te karty mogą mieć nawet i 16GB i nie uruchomią żadnego sensowego tytułu.

Liczy się ilość zunifikowanych jednostek (shadery. rop etc, i taktowania, oraz szyna).

4GB na takich kartach to jak opony formuły 1 do poloneza. Wpłyną na jego szybkość? nie.

 

PS. Poniżej dodaję oficjalne wymagania Watch_Dogs.

 

 

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66Ghz / AMD Phenom II X4 940 3.0Ghz lub lepszy
  • Karta Graficzna: 1024 VRAM oraz wsparciem dla Shader Model 5.0 NVidia GTX 460 / AMD Radeon HD 5770 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 6 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 25,0 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista, 7 i 8

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350 lub lepszy
  • Karta graficzna: 2048 VRAM oraz wsparciem dla Shader Model 5.0 NVidia GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 25,0 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista, 7 i 8

Optymalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350 lub lepszy
  • Karta graficzna: 4096 VRAM oraz wsparciem dla Shader Model 5.0 NVidia GTX 670 / AMD Radeon HD 7970 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 25,0 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 8

 

 

 

Wnioski wyciągnij sam.

"z motyką na słońce"

 

 

Dziwne, że BF3 działał mi na HIGH bez jakichkolwiek ścinek  :)

Link to post
Share on other sites

Dziwne, że BF3 działał mi na HIGH bez jakichkolwiek ścinek  :)

W 30fps, co przy strzelankach jest wartością niegrywalną. Musi być te stałe 60fps. Nie wyobrażam sobie gry w BF4 na 40fps lub mniej. Zawsze musi być te min. 50.

Co i tak nie zmienia faktu, że taki Wach_Dogs na tym sprzęcie działać NIE BĘDZIE. Bez względu jakiej tam karty nie dasz. Nawet GTX 980. Bo i tak udusi to procesor i ilość pamięci ram.

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

Wiesz, to już zależy jak komuś wystarcza, to niech gra. No i dochodzi kwestia finansów, która jest nie do zbagatelizowania. Ogólnie gdy gra utrzymuje przez  90% czasu 45klatek, to zawsze jest do gry. Przy jego kompie jednak jest to nieosiągalne. Ciężko(mało powiedziane) jest zrobic upg takiego kompa bez zmiany wszystkich kluczowych podzespołów. Wymiana karty może spowodować choinke(zasilacz) i jeszcze spowoduje to pretensje właściciela, bo przecież przed upg wszystko działało...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autor chce aby tylko gry odpalily. Proponuje poszukać używanego 7770 + ekstra kasa na zasilacz. Lub 5770, 6770 z zasilaczem w budżecie.

Nie u każdego musi być min FPS. Ja długo potrafiłem grać poniżej 30fps i nie osleplem od tego. Nie każdy ma hajs na wasze widzimisie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...