Skocz do zawartości

Upgrade czy całkiem nowy zestaw??


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: głównie gry (głównie będę grał w World of Warcraft,LoL oraz nowego Wiedźmina 3)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: by starczyło do przyzowitego grania prze kilka lat ale nie powyżej 3000 zł, im mniej tym lepiej
  • Których części potrzebujesz?: bebechy i może monitor
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? chyba nie
  • Monitor to: Asus VW 224T 22 cale- nie wiem czy opłaca się go zmieniac na coś nowszego naraziw wystarczy
  • Specjalne wymagania: byleby nie wył jak odkurzacz
  • Części z poprzedniego komputera:        

Płyta główna Gigabyte GA-P55-UD3 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX)

Karta graficzna GTX 275

Procesor Intel Core i5-750 2.66 GHz (BX80605I5750) BOX

Pamięć Patriot Sector5 VIPER II DDR3 2x2GB 1333mhz 7-7-7-20 Dual, XMP, Intel Core I5 (PVV34G1333LLK)

Obudowa Cooler Master Elite 330

Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus(BN106)

Dysk Seagate Barracuda 7200.12 500GB

  • Własna propozycja zestawu:
  • Inne: Czy uda sie coś zoszczędzić na pozostawienu starych części no i czy wymieniać ten monitor
Link to post
Share on other sites

 

 

 by starczyło do przyzowitego grania prze kilka lat ale nie powyżej 3000 zł, im mniej tym lepiej

 

Mając taki budżet to Ty możesz zrobić tutaj małego potwora. Przesiadka na 1150 wraz z procesorem serii i5  oraz GTX 970 kosztować Cię będzie około ~ 2350 zł. Spokojnie można tutaj dorzucić jeszcze 4 GB DDR3 oraz nową obudowę. 

Link to post
Share on other sites

Mając taki budżet to Ty możesz zrobić tutaj małego potwora. Przesiadka na 1150 wraz z procesorem serii i5  oraz GTX 970 kosztować Cię będzie około ~ 2350 zł. Spokojnie można tutaj dorzucić jeszcze 4 GB DDR3 oraz nową obudowę. 

Czyli co konkretnie? i5 +karta koniecznie gtx970 czy może coś słabszego i tańszego jaki ram ???

Link to post
Share on other sites

Ja daję plus w stronę oc i kupna używanego 270. To nie jest dobry moment na wymianę takiego sprzętu. Ja bym poczekał na to co pokaże Intel. Więc albo kolejna generacja da duży skok albo kupisz coś na 1150 już trochę taniej. Teraz podkręcasz, kupujesz używanego 270 lub 280, które można dostać odpowiednio za 400 i 600zł. Procesor możesz dać na 3.5 i bez wymiany chłodzenia się obejdzie. Jedyny koszt to te 400-600 i grasz spokojnie na średnich o ile poza patrzeniem na ultra detale potrafisz wczuć się w klimat gry :)

 

Policz to np. 400 zł wydane, sprzedasz 275gtx za 100 i już masz fajne granie za nieduże pieniądze.

 

Ja też się zastanawiałem tak jak Ty nad porzuceniem mojej miłości i7-880, ale to jeszcze nie teraz :P

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

 

 

To nie jest dobry moment na wymianę takiego sprzętu. Ja bym poczekał na to co pokaże Intel. Więc albo kolejna generacja da duży skok albo kupisz coś na 1150 już trochę taniej

 

A co ma pokazać Intel, dodatkowe 5-7 % wydajności więcej ? Myślisz że 1150 potanieje ? Jasne .....

 

 

 

Czyli co konkretnie? i5 +karta koniecznie gtx970 czy może coś słabszego i tańszego jaki ram ???

 

Patrząc na to jakiego rodzaju gry preferujesz można zejść nieco niżej, tym bardziej że nie posiadasz monitora FullHD.

 

Rozsądnie proponowałbym tak:

 

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit (957 /5000)

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

R9 290 to wydajność ~ GTX 780. Płyta mATX z chłodzoną sekcją zasilania, wew USB 3.0, kompletem audio oraz z dwiema kośćmi biosu. 

 

Gdybyś jednak szedł w OC CPU, co i również bym polecał patrząc na gry w jakie chcesz grać to:

 

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ + Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

Dodatkowo, w tym przypadku podam jeszcze jedną alternatywę. OC CPU zwięszky pobór mocy na +12V, Ty w L7 530 posiadasz 430W. Wiedźmin będzie lepiej zoptymalizowany pod nV dlatego też warto tutaj zmienić R9 290 na Palit GeForce GTX 780 JetStream 3GB DDR5 384bit (954/6008)

 

Osobiście zmieniłbym jeszcze obudowę na chociażby Zalman Z3 Plus  / Gelid Darkforcei do tego cooler na CPU SilentiumPC Grandis XE1236

 

 

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: by starczyło do przyzowitego grania prze kilka lat ale nie powyżej 3000 zł, im mniej tym lepiej

 

Masz spokój na długi okres czasu z tym że wydajesz cały budżet

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...