Skocz do zawartości

PC do gier 3000zł +


Recommended Posts

Witam potrzebuje złożyć sobie kompa do 3000 zł . 

Ramy, napęd optyczny i dysk mam oto one :

http://www.morele.net/pamiec-corsair-xms3-8gb-1600mhz-ddr3-9-9-9-2-with-classic-heat-spreader-for-core-cmx8gx3m2a1600c9-352261/

http://www.morele.net/dysk-western-digital-green-3-5-2tb-sata-600-64mb-cache-wd20ezrx-511135/

 

Potrzebuję wszystko prócz wyżej wymienionych .

A mianowicie :

-Dysk SSD (Na system, dane, i ew. gry)

-Procesor

-Kartę Graficzną

-Płytę Główną ( podoba mi się bios MSI ale to nie jest wymóg odnośnie płyty głównej )

-Zasilacz (Najlepiej modularny)

-Chłodzenie do Procesora(jeżeli boxowy będzie zbyt słaby)

-System (wolę win 7 ale innym nie pogardzę)

-Obudowa 

 

Informacje dodatkowe :

Nie chce podkręcać kompa bo nigdy tego nie robiłem.

Komputer ma być do gier i streamowania .

Koszt komputera nie powinien przekraczać 3000 zł chociaż mogę przymknąć na to oko.

Komputer chce mieć na parę lat i w końcu zmienić aktualnego no nejma kupionego ponad 4 lata temu za 1600 zł .

Liczę na waszą pomoc .

 

 

Edytowane przez Panciak
Link to post
Share on other sites

 

 

 

-Płytę Główną ( podoba mi się bios MSI ale to nie jest wymóg odnośnie płyty głównej )

 

 

Nie chce podkręcać kompa bo nigdy tego nie robiłem.

 

 

 Jeżeli jesteś skłonny do wybrania płyty od MSI to warto też pomyśleć o procku z "K". Płyty MSI wyposażone są w przycisk oc genie albo aplikacje, która umożliwia jednym kliknięciem/wciśnięciem podkręcić procesor- jest to opcja dla leniwych albo dla tych, którzy nie bawili się nigdy w oc i nie chcą na własną rękę kombinować - szczególnie, że ma to być pc do gier i na kilka lat. 

 

To tak ode mnie :P

 

Co do reszty to musi się wypowiedzieć jakiś forumowy specjalista.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

 

 

jest to opcja dla leniwych albo dla tych, którzy nie bawili się nigdy w oc i nie chcą na własną rękę kombinować - szczególnie, że ma to być pc do gier i na kilka lat. 

 

Widać, że nie za bardzo wiesz, o czym piszesz. Wszelkiej maści automaty od OC potrafią serwować, kompletnie niepotrzebnie, bardzo wysokie napięcie, więc polecanie takiego rozwiązania świadczy o skrajnej niekompetencji, zwłaszcza, jeśli komp ma być na parę lat.

 

OC Haswell'a to kwestia kilku kliknięć i nie potrzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności.

 

 

 

 

Witam potrzebuje złożyć sobie kompa do 3000 zł . 

 

 

Używana karta graficzna, z długą gwarancją, wchodzi w grę ? Przy obecnych cenach jest to rozwiązanie, które pozwala zmieścić w budżecie GPU o oczko lub dwa wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...