Skocz do zawartości

Konkretne pytanie dotyczące CPU + MOBO (i7 4790k + ??)


Recommended Posts

Witam, mam praktycznie kase w ręcę i zamierzam wymienić platformę na jakiegoś małego potworka.

Pierwsze pytanie, czy i7 4790K to dobry wybór? docelowo planowane jest SLI z 970tek.

I jakie mobo do niego? nie ukrywam że sztuki z serii ROG mi się bardzo podobają, np:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-maximus-vi-formula-z87-pcie3-0-wf-bt-s-1150-atx-maximus-vi-formula-605772/

(z tym kryciem) 

Dodam że VI Formula ma chłodzonko cieczą w sobie co byłoby spoko bo jestem również w trakcie składania układu LC.
 

lub widzę że ludzie chwalą też Maximus VII Ranger (lecz z wyglądu gorzej)
 

Byłoby to dobre połączenie? zależy mi na tym żeby było to jak NAJbardziej przyszłościowe, czyli żeby mobo miał wszystko co mieć powinien. Żeby było dobre do OC itp. Będę kupował w morele.net i chcę skorzystać z promocji Cashback (180 zwrotu by było)  więc celuję w produkty objęte tą promocją. 

A i przede wszystkim zależy mi na WYDAJNOŚCI.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Widzę, że budżet masz znaczący ale do twojego zastosowania czyli OC z perspektywą SLI wystarczą płyty ze średniej półki cenowej. Polecam GA-Z97X-GAMING 5 ma mocną i dobrze chłodzoną sekcję i niski pobór energii (jak z87x) co się przyda do dwóch GPU. Ma też podobną, kolorystykę do podanego przez Ciebie Asusa, choć ogółem wygląd jest mniej "kozacki" :)

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę że przy zakupie Formula VI dostanę 180zł zwrotu :D

2x SLI z 970 + i7 4790K po OC nie powinno aż tyle żreć bo 970tki tdp mają stosunkowo niskie. Zasilacz to Corsair RM750 więc powinien uciągnąć wszystko. 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Półka klasy 500zł

 

MSI Z97 Gaming 5 ma 4 fazowa, analogową sekcję zasilania CPU i 1 fazową dla RAM
GA-Z97X-Gaming 5 ma 8 fazową, cyfrową sekcję zasilania CPU i 1 fazową dla RAM
Z97 Extreme 4 ma 6 fazową, analogową sekcję zasilania CPU i 2 fazową dla RAM

 

__________________________________________________________________

 

Półka klasy +- 600zł

 

GA-Z97X-Gaming 7 ma 8 fazową, cyfrową sekcję zasilania CPU i 2 fazową dla RAM
MSI Z97 Gaming 7 ma 6 fazową, analogową sekcję zasilania CPU i 1 fazową dla RAM
ASUS MAXVII R ma 4 fazową, cyfrową sekcję zasilania CPU i 2 fazową dla RAM
MSI Z97 MPower ma 6 fazową, analogową sekcję zasilania CPU i 2 fazową dla RAM

 

_______________________________________________________________________

 

Półka klasy +- 800zł

 

Sabertooth Z97 Mk.I ma 8 fazową, cyfrową sekcję zasilania dla CPU i 2 fazową dla RAM

GA-Z97X-Gaming GT ma 8 fazową, cyfrową sekcję zasilania dla CPU i 2 fazową dla RAM
MSI Z97 MPower Max AC ma 6 fazową, analogową sekcję zasilania dla CPU i 2 fazową dla RAM
GA-Z97X-SOC Force ma 8 fazową, cyfrową sekcję zasilania dla CPU i 2 fazową dla RAM
ASUS Z97 PRO ma 6 fazową, cyfrową sekcję zasilania dla CPU i 2 fazową dla RAM

 

 

 

Sam teraz wyciągnij wnioski, ale najlepiej wychodzi pod tym względem w przedziale 600zł GIGABYTE GAMING 7 / ewentualnie GIGABYTE Z97x UD5H BK który jeszcze lepiej wypada. I jest bez bajeranckiej nazwy GAMING.  W dodatku ma dobrze przymocowane radiatory a nie jak Gaming 7 na kołeczki:)

Link to post
Share on other sites

Wystarczy ci w zupełności GA Gaming 5, który ma bardzo dobre audio, kartę sieciową ekiller i solidną sekcję zasilania, która w zupełności wystarczy pod OC. Z tym budżetem możesz tez zastanowić się nad GA-Z97X-SOC Force, który jest przeznaczony do zabaw w OC.

 

Dobrze kolega radzi, do G5 dodaj jeszcze niski pobór mocy tak jak w Z87X czy starszym Z77X

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...