Skocz do zawartości

Płyta główna oraz procesor za ~800-1000zł


Recommended Posts

Witam,


Mój obecny zestaw służył mi już dość długo i niestety procesor powoli nie daje rady w najnowszych grach, a z tego co się orientuję nie ma zbyt dużego wyboru pod tą płytę główną.


  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: około 1000zł
  • Których części potrzebujesz?: Płyta główna, procesor
  • Czy używane części wchodzą w grę?: Nie
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Flatron E2260 1920x1080, Dell 1908FPt 1024x1280
  • Specjalne wymagania: Procesor Intel
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Intel i3 540, MSI MS-7658, Gigabyte GTX 660, 2x4GB Kingston KVR1333D3N9, SanDisk SDSSD-128G, HDD 500GB, bliżej nieokreślony Fortron 500W
  • Własna propozycja zestawu: Brak
  • Inne: Interesują mnie tylko procesory Intel. Mój zamysł był taki, aby wybrać taką płytę która posiada dwa sloty PCIe, aby w przyszłości mieć możliwość rozbudowania zestawu o drugą kartę graficzną w SLI. Takie rozwiązanie ma sens, czy lepiej w przyszłości po prostu wymienić kartę na silniejszą? Jeśli padłyby sugestie płyt głównych większych od mojej aktualnej(microATX), proszę podawać również obudowę która to pomieści. A, i warto zostawić te pamięci RAM, które aktualnie posiadam, czy przymierzać się do ich wymiany? Do całego zestawu będę musiał też dokupić system operacyjny, więc jeśli gdzieś są jakieś pakiety z Windowsem 7 w nieco niższej cenie, to również będą mile widziane.

Z góry dzięki za pomoc :)


Edytowane przez Moyubori
Link to post
Share on other sites

 

 

czy lepiej w przyszłości po prostu wymienić kartę na silniejszą?

SLI z GTX660 jeszcze ma jakiś sens, o ile mamy porządną obudowę i płytę, która obsłuży takową konfigurację. Na dodatek nie wiadomo co z tym Fortronem. Sprzedajesz GTX660, dokładasz 300 zł i masz używaną R9 280X z długą gwarą. 

 

 

A, i warto zostawić te pamięci RAM, które aktualnie posiadam, czy przymierzać się do ich wymiany

Nie ma sensu, gdyż wzrost wydajności nie będzie widoczny, ponieważ płyta i tak zbije taktowanie do 1600 MHz.

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

Zestaw pod mATX, więc nie musisz zmieniać budy. B85M-D3H to dobrze wyposażona płytka, ma m.in. chłodzoną sekcję, dual UEFI, 4 sloty na ram i komplet wyjść audio/video. Do tego mocny, 4-rdzeniowy CPU od Intela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...