Skocz do zawartości

Studia podyplomowe


Recommended Posts

Czy jest sens w dzisiejszych czasach iść na studia podyplomowe? Skończyłem informatykę, pracuję w jednym z urzędów państwowych (naprawianie drukarek, komputerów, konfiguracja itd)... Chciałbym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy... bo nie wiadomo jak to będzie... Na jaki kierunek warto postawić ewentualnie (w grę wchodzi Poznań i okolice)?

Link to post
Share on other sites

Na wstępie:
- Jak mawia mój wujek przedsiąbiorca: "Dobrze, kiedy jedno w małżeństwie pracuje w urzędzie".
Rynek pracy wygląda obecnie tak, że jeśli nie masz pleców albo nie jesteś świetnym specjalistą (naprawdę świetnym) to na pracę nie licz. Pracując w urzędzie, masz jedno albo drugie (zakładam z doświadczenia, że pierwsze). Studia mają sens tylko jeśli robisz je dla siebie, chleba z tego niestety w tym naszym kraju nie ma. Znam przypadki wyrzucania ludzi z urzędu z powodu chociażby rozpoczęcia studiów doktoranckich (no bo jakże dyrektor magister będzie kierował doktorem?). Mając pracę o której marzy spora część społeczeństwa nie ma co kombinować. W urzędzie wystarczy się nie wychylać, nie mieć aspiracji, być przeciętnym (słabym) i dodatki na święta i  13-tki murowane. Daj sobie spokój, jeśli ta praca Ci odpowiada (patrząc jak informatycy w urzędzie pracują - zajadają pizzę grając w quake`a i rozkręcając przy okazji jakiś komputer, to mają najlepszą fuchę z wszystkich urzędników :). Możesz trafić lepiej z pracą, ale w PL na 99% trafisz gorzej... Może jak już donald w końcu wyjedzie z Polski to się Polakom ulży...

Link to post
Share on other sites

Ja również jestem zdania,że nie ma co rzucać. Masz pewnie 13 pensję albo jakieś dodatki w stylu wczasów pod gruszą tak więc nie wychodzi na pewno tak źle.

Niemniej możesz się podszkolić w czymś co na przykład umożliwi CI wykonywanie dodatkowej pracy w domu. Ebiznes jest na przykład ostatnio na czasie. Sam jestem z Twoich okolic i wiem,że fajne studia podyplomowe: Marketing internetowy w praktyce ma na podyplomowych Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu ( akurat mój brat idzie na to od tego roku bo chciałby się trochę podszkolić. Również jest po informatyce a dział ten był na studiach traktowany nieco po macoszemu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...