Skocz do zawartości

MOBO do 4670k (350zł)


Recommended Posts

Witajcie. Poszukuję MOBO pod 4670k do 350zł z możliwościami OC. Niedawno podpinałem się pod czyjś temat i użytkownicy polecili mi Asrock H87 Performance ze względu na ciągłe możliwości OC. Od 2 tygodni przeglądam różne serwisy w poszukiwaniu czegoś używanego lecz nic konkretnego nie znalazłem. Wykluczyłem Z87-G43 ze względu na temat o sporych problemach oraz z powodu 6 fazowej sekcji. W tej cenie można dostać budżetówki Gigabyte na z87 lecz też nie jestem przekonany. Ostatecznie widzę że w tej cenie znajdę tylko H87 Performance oraz Z87-G55. Z jednej strony H87 jest lepiej wyposażony 8x USB, Purity Sound jednak Z87 jest na chipsecie  Z87. Prosiłbym o pomoc w wyborze H87  czy Z87 a może jeszcze coś innego ?

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Z ciekawych opcja na allegro znalazłem 

http://allegro.pl/gigabyte-ga-z87x-ud3h-intel-z87-lga-1150-i4553310611.html

Nowaj ją ma i chwali sobie. Można by pomyśleć nad z97, ale w tym budżecie ciężko dostać dobrze wyposażone mobo.

 

Na morelch jest tanio MSI z87 g55

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g55-z87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-atx-z87-g55-606117/

Jak za ta cenę to fajne mobo. Mocna sekcja zasilania powinna pozwolić wykorzysta cała moc z 4670k

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

A jak jest z h87 ? Czy byłby to dobry wybór? H87 ma zwykłe PCI dzięki czemu podłączyłbym Audigy se, 8x USB(obecnie miałem zajęte wszystkie 6). Jeśli wybrałbym h87 to nie byłaby to najgorsza decyzja?
Yankee, mam do wydania 350zł a w tej cenie można już coś kręcić, tak więc prosiłbym o pomoc w wyborze do 350zł.


Co sądzicie o z97 u3 plus? Wygląda na solidną płytę 8x USB 3.0, m.2, solidny radiator. Może warto dołożyć 50zł? Na razie mało testów płyt z97 Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Mam MSI-Z97 G5 pod ten właśnie procek i wyciska wszystko z tego CPU.

Dałem 400 jak dobrze pamiętam.

Proca mam podkręconego do 4.4ghz i śmiga.

Jak coś na maila mogę wysłać zdjęcia jak to wygląda. 

Albo gg.4125165

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Ja również planuję w bliskiej przyszłości upgrade i również wybrałem AsRock H87 Fatal1ty z kilku względów:
Sekcja zasilania, karta dźwiękowa, złacza PCI w użytecznym miejscu i oczywiście cena.
Jeżeli chcesz przyoszczędzić, to jest jeszcze lepiej wyposażona, tańsza wersja na B85, jednak przy nim są pewne ograniczenia (brak RAID, 2x USB 3.0, brak Crossfire i niemożność podkręcania przez szynę) i w tej wersji jest nawet lepszy wzmacniacz na karcie dźwiękowej i lepszy moduł sieciowy.
Seria Gaming G43 jest do niczego w porównaniu do Fatal1ty, jednak G45 jest całkiem ciekawą płytą.

Dodatkowo ostrzegam o pewnym mankamencie płyty Fatal1ty na H87, którym są niechłodzone 2 fazy zasilania CPU.

Zauważyłem w twoim tekście coś typu "Z87 to Z87"- A czy wykorzystasz jego zalety? Bo ja tak naprawdę nie wykorzystam nawet H87, a od komputera wymagam niemało.

Edytowane przez wdowa94
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym Z87 G55 jednak 6x USB i brak PCI nie były mi na rękę, zależało mi również na czasie a licytacja jeszcze potrwa. Jak już pisałem jestem posiadaczem Z97 PRO4 jak na razie poza jednym problemem jest jak najbardziej w porządku. Zobaczymy możliwości OC na dniach. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...