Skocz do zawartości

Stacja robocza, Windows + urządzenie wielofunkcyjne


Recommended Posts

Witam Szanowne grono forumowiczów,

jest to mój pierwszy post i potrzebuję waszej pomocy w kupnie sprzętu do pracy i niedzielnej rozrywki.

Posiadam wąski/ograniczony budżet i z racji tego nie umiem napocić się tak by skroić odpowiedni sprzęt dla siebie.

 

 

 

  • Zastosowanie komputera : Internet, Corel Draw X7, Photoshop, Ilustrator, Indesign - CS6.
  • Maksymalna kwota : ok. 2 750 zł
  • Których części potrzebuję : Buda, klawiatura, myszka, Windows 8.1 lub 7 -  Home i urządzenie wielofunkcyjne czarno białe (Wydruk i skan faktur)  
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i modelNEC MultiSync PA242W - LCD 24
  • Specjalne wymagania : Zimna płyta główna - chłodzone sekcje. Mająca wystarczającą ilość wejść na wiatraczki do dobranej obudowy, nie musi być to najnowszy super wydajny chipset. Procesor chyba tylko Intel i3 (na nic wydajniejszego mnie nie stać) + oddzielny tańszy uznany cooler, chciałbym minimum 8GB Ram,  nie marzę o SSD (nie stać mnie), dobry zasilacz (Zdarzy się pozostawienie włączonego komputera na dzień lub dwa) Zestaw może być bez karty graficznej - na nią również mnie nie stać, wydaje mi się, że wyżej wymienione programy jej nie potrzebują - czy się mylę ? Windows w wersji home, jeżeli to możliwe to BOX. Urządzenie wielofunkcyjne (skaner +drukarka) czarno białe - wydruk około 700 stron miesięcznie (średnio od 10 do 20 stron A4 dziennie) klawiatura + mysz dla graczy (chociaż tyle przyjemności) + niskie temp. całego zestawu 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :brak
  • Własna propozycja zestawu : Starałem się coś dobrać na podstawie innych tematów, ale poczułem się głupszy niż byłem. 
  • Karta graficzna: stać mnie chyba tylko i wyłącznie na zintegrowaną
  • Inne : Jeżeli karta zintegrowana to jaką kartę dokupić w przyszłości do tego zestawu ? Głównie chodzi o monitor i wyżej wymienione programy. 

 

 

Edit:

 

Wiem, że do wyżej wymienionych programów najlepiej rzucać się na i7 i być może pojawią się głowy, że za te pieniądze nie warto nic kupować, niestety nie stać mnie. Musiałbym wykonać dziesiątki logo, plakatów itp by nazbierać więcej... Nie realne : ( Aktualnie męczę się na wieloletnim PC 3 rdzeniowy AMD athlon , 4GB ram i jakieś ATI - mniemam, że nowy zestaw jaki by nie był to w dużym stopniu polepszy komfort pracy. 

 

Edit:

Zlepiłem coś takiego:

Procesor Intel CORE i3 4150 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I34150 - Haswell Refresh 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924) - SPC081 

Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL 

 
łącznie: 2 430zł Pozostaje 320zł na budżetowe urządzenie wielofunkcyjne i wyczarowanie starej myszki i klawiatury.
 
Co sądzicie ? 
Edytowane przez ColorStudio
Link to post
Share on other sites

 

 

Co sądzicie ? 

Na pewno można zrobić to lepiej.

 

Na starcie odrzuć Windows'a 8, gdyż średnio nadaje się do pracy. Zostaje nam więc "Siódemka", a więc wersja Home/Pro. Home ma jedno, ułomne ograniczenie, a mianowicie obsługuje tylko 16 GB ramu. Będziesz rozbudowywał zestaw w przyszłości ?  

Link to post
Share on other sites

Można się pokusić o 16 GB ramu oraz i5, lecz będziesz musiał zrezygnować z SSD

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI H81-P33 /intel H81, LGA1150

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze 120mm

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Na początek coś takiego. 4-rdzeniowy/4-wątkowy CPU z zablokowanym mnożnikiem, budżetowa płyta w ATX z chłodzoną sekcją i tylko dwoma slotami na ram ( w tym przypadku nie jest to problemem, gdyż i tak ogranicza nas wersja Windowsa). 16 GB sprawdzonego przez rynek ramu od Cruciala, porządny zasilacz oparty na podzespołach Seasonica. Wszystko upakowane w całkiem solidnej obudowie ATX z 2 wentylatorami. 

 

Zestaw wyżej to 2360 zł, więc jest taniej, a zarazem wydajniej od Twojej propozycji. Spartan nie jest cichy i nie grzeszy jakością wykonania. W tej sytuacji masz dwa wyjścia - albo dopłacasz do Fery 2, albo szukamy czegoś używanego na allegro. 

 

Z urządzeniem wielofunkcyjnym Ci nie pomogę, gdyż moja wiedza w tym temacie jest znikoma, wręcz jej nie ma.

 

Możesz też dopłacić do płyty z większą ilością slotów na ram:
B85-G43 /intel B85, LGA 1150/ 

GA-B85M-D3H /intel B85, LGA115 (niestety to mATX, więc masz mniej złącz na płycie)

 

W przyszłości dokupisz sobie SSD, np. w/w M550 i masz całkiem sensowny zestaw pod pracę. 

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Zdecydowanie zestaw jest fantastyczny !

Chłodzenie chwycę fery 2. Wybór płyty głównej będzie uzależniony od ceny urządzenia wielofunkcyjnego, wybiorę między: 

MSI H81-P33 /intel H81, LGA1150 vs B85-G43 /intel B85, LGA 1150.

 

Dysku SSD nie potrzebuję - może kiedyś. Można zamknąć, wielkie dzięki ! : ) 

Link to post
Share on other sites

Warto dopłacić do B85 ze względu na dwa dodatkowe sloty na pamięć. 

 

Ja bym tutaj jednak na start dał 8 GB DDR3 + SSD na system oraz soft. Drugą kość pamięci możesz sobie dokupić z czasem i będzie to o wiele łatwiejsza modernizacja niż reinstalka SSD. 

 

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix + Crucial M550 128GB (550/350MB/s)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...