Skocz do zawartości

Monitor gracza do 1500zl


Recommended Posts

Witam, chce kupic monitor lecz już od miesiąca grzebena internecie i nie wiem co kupić.

 

Sprzęt: GTX 770 lub R9 290, i5 4690, 8gb ram.

 

Przedział cenowy do ~1600zł.

 

Przeznaczenie: GRY FPS (BF4, CS), MMO (War Thunder...).

 

Rozmar: ~24"

 

Pragne malego input laga, malego czasu reakcji a co do kolorów matryc TN nie mam zastrzeżeń, także nie mam parcia na IPS aczkolwiek nie przeczę, że kolory ładniejsze.

 

Zastanawiem sę nad:

 

1. Eizo 2434

2. Dell U2414H

3. Dell P2414H

4. AOC i2369Vm

5. BenQ RL2455HM

 

Prosze o rady... 

Edytowane przez marusiek91
Link to post
Share on other sites

albo taniej P2414H albo drożej i porządnej FS2434

 

 

A wg mnie tanie monitory EIZO to nie to EIZO. Między P2414H a FS2434 podejrzewam, że nie będzie różnicy zauważalnej dla zwykłego gracza... więc po co przepłacać ponad 500 zł? Co nie zmienia faktu, że wolałbym miec znaczek EIZO w domu niż DELL  ;)

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Dlaczego ;) ?

Może to dziwnie zabrzmi, ale według mnie  Eizo miażdży po prostu Benq. Widziałem z bliska Eizo fs2333 ,design ,kolory o niebo lepsze :).Po przesiadce z 60hz na 120hz  jest widoczna poprawa ,nie wiem jak to ująć " płynności" gry .Do tego w tych modelach dostajesz  opcje BlackEqualizer itp które są naprawdę przydatne dla tych co grają FPS nałogowo ;D .Jak nie nastawiasz się na gry turniejowe LAN, ESL itp ,to moim zdaniem jest bez sensu brać taki monitor .A Eizo na matrycy  IPS jest rewelacyjne do wszystkiego  

Naprawdę  różnica kolorów między Eizo FS2333 a BenqXL2411T jest ogromna , weź to pod uwagę :)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie kolorów w BenQ wiem, że jest tragicznie. Ale to nie tyczy się wszystkich TN'ek. Akurat z tymi w BenQ XL coś jest nie tak. Odstają nawet od innych matryc TN.

 

Pytanie czy byłbyś w stanie zaakceptować bleeding w IPS i zrezygnować z klimatu gry podczas ciemnych scen w grach    ;) ?

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie oba rozwiązania są lekko mówiąc do kitu, ale w e-sporcie ten cały equalizer ma miejsce bytu,

samo podbicie gammy owszem rozjaśni nam ciemne ale za to spowoduje zamglone/zlewające się jasne, czego nie ma w przypadku equalizera, który pracuje tylko na ciemnych, pytanie za 100 punktów ile osób faktycznie zajmuje się e-sportem, żeby z tego korzystać?

Link to post
Share on other sites

Gammę wystarczy podbić bardzo leciutko, bo bardzo ciemnych miejsc po prostu brakuje.

W LoLu ich brak, w SC2 to już w ogóle odpadają, zostaje CSGO, gdzie w porównaniu do 1.6 / Source znacząco poprawili widoczność w takich miejscach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...